Алматы облысы
Кербұлақ ауданы
«П.Дутов атындағы орта мектеп МДШО»КММ
Тарих пәнінің мұғалімі А.Сакпаева
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5.3.Сақтар |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
А.Сакпаева |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Берел қорғандары. Зерттеу сұрағы. Берел қорымынан табылған олжалар сақтардың мәдениетін қалай сипаттайды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3 ежелгі тайпалардың қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Берел қорымынан табылған олжалар сақтардың мәдениетінің ерекшелігін анықтау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой қозғау Сұрақтар: -Бейне жазбада не туралы айтылған? -Қорым қай жерден табылған? -Зерттеуді жүргізген кім? -Қандай археологиялық бұйымдар табылған? .
|
Оқушылар суретпен танысып,сұрақтарға жауап береді |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы |
|||||||
|
Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс Мәтінмен таныса отырып «Жас зерттеуші күнделігі»археологиялық ескерткіштердің салыстырмалы кестесін толтыр.
Дескриптор: -Сұрақтарға кесте түрінде жауап береді. -Мәтінді пайдалана отырып, ескерткіштерді өзара салыстырады. -Ескерткіштердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын шығармашылық тарихи тұрғыда талдайды. 1-тапсырма 1.Берел қорғандарынан табылған археологиялық ескерткіштер мен тарихи жәдігерлердің Есік және Шілікті қорғандарынан табылғандардан ерекшелігі неде ? Ерекшелігін айқындайтын қандай нақты мысалдар келтіре аласыз? 2-тапсырма 1.Берел кезеңінде өмір сүрген сақ тайпаларының діни түсініктері туралы не айта аласыз ? 2. Берел қорғандарынан табылған «Мәңгілік мұздықтарды» сол заманның ғылыми жетістігі деп атауға бола ма? Егер болған жағдайда қандай дәлелелдер келтірер едіңіз?
|
Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды
Кестемен жұмыс
Сұрақтарға жауап береі
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=Ovd6VUdmRhY
«Жас зерттеуші» салыстырмалы кестесі
бейнежазба, оқулық, тірек сөздер- |
|||||||
|
Қорытынды |
Кері байланыс: «Бәрі сенің қолыңда» әдісімен сабақтың сәтті және сәтсіз өткен тұстары мен ұсыныстарын жазып,кері байланыс жасайды. |
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
кесте |
|||||||
|
Оқу тапсырмасы |
Берел қорымынан табылған олжалар сақтардың мәдениетін қалай сипаттайды? (эссе жазу)
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ тақырыбы: Берел қорғандары.
Сабақ тақырыбы: Берел қорғандары.
Алматы облысы
Кербұлақ ауданы
«П.Дутов атындағы орта мектеп МДШО»КММ
Тарих пәнінің мұғалімі А.Сакпаева
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5.3.Сақтар |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
А.Сакпаева |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Берел қорғандары. Зерттеу сұрағы. Берел қорымынан табылған олжалар сақтардың мәдениетін қалай сипаттайды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3 ежелгі тайпалардың қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Берел қорымынан табылған олжалар сақтардың мәдениетінің ерекшелігін анықтау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой қозғау Сұрақтар: -Бейне жазбада не туралы айтылған? -Қорым қай жерден табылған? -Зерттеуді жүргізген кім? -Қандай археологиялық бұйымдар табылған? .
|
Оқушылар суретпен танысып,сұрақтарға жауап береді |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы |
|||||||
|
Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс Мәтінмен таныса отырып «Жас зерттеуші күнделігі»археологиялық ескерткіштердің салыстырмалы кестесін толтыр.
Дескриптор: -Сұрақтарға кесте түрінде жауап береді. -Мәтінді пайдалана отырып, ескерткіштерді өзара салыстырады. -Ескерткіштердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын шығармашылық тарихи тұрғыда талдайды. 1-тапсырма 1.Берел қорғандарынан табылған археологиялық ескерткіштер мен тарихи жәдігерлердің Есік және Шілікті қорғандарынан табылғандардан ерекшелігі неде ? Ерекшелігін айқындайтын қандай нақты мысалдар келтіре аласыз? 2-тапсырма 1.Берел кезеңінде өмір сүрген сақ тайпаларының діни түсініктері туралы не айта аласыз ? 2. Берел қорғандарынан табылған «Мәңгілік мұздықтарды» сол заманның ғылыми жетістігі деп атауға бола ма? Егер болған жағдайда қандай дәлелелдер келтірер едіңіз?
|
Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды
Кестемен жұмыс
Сұрақтарға жауап береі
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=Ovd6VUdmRhY
«Жас зерттеуші» салыстырмалы кестесі
бейнежазба, оқулық, тірек сөздер- |
|||||||
|
Қорытынды |
Кері байланыс: «Бәрі сенің қолыңда» әдісімен сабақтың сәтті және сәтсіз өткен тұстары мен ұсыныстарын жазып,кері байланыс жасайды. |
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
кесте |
|||||||
|
Оқу тапсырмасы |
Берел қорымынан табылған олжалар сақтардың мәдениетін қалай сипаттайды? (эссе жазу)
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













