Материалдар / Сабақ тақырыбы: Жеңіл атлетика элементтері бар эстафета

Сабақ тақырыбы: Жеңіл атлетика элементтері бар эстафета

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушыларды мақал-мітел арқылы әр топқа бөлемін. «Жүзден жүйрік, мықты тұлпар», «Жүйріктен жүйрік озар жарысқанда», «Жүйрік болсаң шауып көр», «Жарлының байлығы- денінің саулығы» «Тәні саудың жаны сау», деген мақалдарды сөздердін тауып, құрастырып бөлінеді. Командалар өздеріне ат қойып, түрғызылып сәлемдесу. -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерилермен таныстыру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Қараша 2021
642
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Авторы: Толыбаев Сырлыбай Дуйсенгалиевич

Ақтөбе облысы, Темір ауданы, Темір қаласы дене шынықтыру пәні мұғалімі


САБАҚ Жүгіру, секіру және лақтыру

Мектеп: С.Байшев атындағы ЖОББМ КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні : Толыбаев Сырлыбай Дуйсенгалиевич

СЫНЫП: 4

Қатысқандар: 25

Қатыспағандар:0

САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ :

Жеңіл атлетика элементтері бар эстафета

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу

мақсаттары

4.1.1.1 Түрлі дене жаттығуларын орындау кезінде негізгі қозғалыс машықтарын түсінеді және көрсетеді









Сабақ мақсаттары











Барлық оқушылар орындай алады:

Түрлі дене жаттығуларын орындау кезінде негізгі қозғалыс машықтарын түсінеді, көрсетеді, орындайалады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Эстафетаның шартын орындай отырып, командада жұмыс жасай алады.


Кейбір оқушылар орындай алады: Түрлі дене жаттығуларын орындау кезінде қозғалыс машықтарын реттілігін біледі, орындайды және басқаларына көрсетіп уйретеді




Жетістік критерийлер



Түрлі дене жаттығуларын орындау кезінде негізгі қозғалыс машықтарын түсінеді және көрсетіп орындайды




Тілдік мақсат

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

«Айналмалы эстафета» - «кругавая эстафета»- «».

«шаңғы эстафетасы» - «лыжная эстафета» - «»

«кедергілі эстафета» - «эстафета с барьером» - «»

Пән аралық байланыс:

Математика, жаратылыстану, ағылшын тілі

Алдыңғы оқу:



4.1.2.2 Дене дамуына ықпал ететін түрлі жүйелі жаттығулар мен қозғалыстарды орындау сапасын арттыруды түсінеді және көрсетеді.

Дескрипторлар

Білім алушы:

- Дене жаттығуларын орындау барысында сезінген түрлі сезімдердің, дене өзгерістерінің кемінде үшеуін анық айталады;

- Жаттығуды дұрыс орындауы ;

- Жаттығуды орындау кезінде кезекті дұрыс қадағалайды;

-Денсаулық пен жақсы көңіл күй туралы түсінігін айта алады ;







Сабақ барысы

Жоспарланған

уақыт


Жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар


Басы


Оқушыларды мақал-мітел арқылы әр топқа бөлемін. «Жүзден жүйрік, мықты тұлпар», «Жүйріктен жүйрік озар жарысқанда», «Жүйрік болсаң шауып көр», «Жарлының байлығы- денінің саулығы» «Тәні саудың жаны сау», деген мақалдарды сөздердін тауып, құрастырып бөлінеді. Командалар өздеріне ат қойып, түрғызылып сәлемдесу. -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерилермен таныстыру.

- Саптық жаттығулар

- Жүру жаттығулары

- Жүгіру жаттығулары

- Жалпы дамыту жаттығулары:

1.Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік, ысқырық.


Ортасы


1.Эстафета сөзі бір- біріне беру арқылы жеткізу деген мағынаны білдіреді. 2.Эстафета спортта- спортшылар командыларының алмасып жүгіру жарысы. Спортта айналмалы эстафета, шаңғы эстафетасы,кедергі эстафетасы болады.

3.Эстафеталық таяқша. Жарыста біреуден біреуге берілетін таяқша,эстафетаны алу.

Салауатты өмір салтын қолдаймыз, Жамандықтан жанымызды қорғаймыз, Денсаулықты жанымызға серік қып, Болашаққа аманат қып бастаймыз –деп ойынымызды бастаймыз.

I. «Кім бірінші» ойыны.(жылдам жүгіру эстафетасы)

II.Допты жерге ұрып жүгіру.

Допты кедергілер арасымен алып барып,сол жерге допты қойып, бір есепті шығарып жүгіріп қайтады.

III. «Көңілді кенгуру » жарысы. Мұғалімнің белгісімен орыннан ұзындыққа секіру. Секіріп түскен жерден келесі ойыншы секіреді.Сөйтіп бүкіл комада секіріп шығады.Қай команда ұзаққа секірсе сол команда жеңіске жетеді.

IV.Допты түсірмей бер ойыны.

Оқушылар допты жерге түсірмей бір-біріне береді. Олар алдымен аяқпен, содан соң шынтақпен береді. Сосын допты беру үшін басқа да дене мүшелерін қолдана алды.

V. «Мергендер сайысы.»

Кіші допты белгіленген жерге дәлдеп тигізу керек.

2. Эстафеталық таяқша,доптар, кіші доптар.
















































Соңы


Тыныс алу жаттығулары.

Оқушылар өз жұмысы мен сыныптастарының жұмысын смайлик корсету арқылы бағалай алады. Оқушылармен сабақтың рефлексиясын өткіземін. Сабақ топ бойынша бағаланады.

Смайликтер.

Дифференциалды оқыту – Қабілеті жоғары оқушылар жаттығуларды әдемі және дұрыс
орындайды.

Қабілеті орташа оқушыларға берілген жаттығуларды дұрыс орындайды.

Қабілеті төмен оқушыларға жаттығулардың орындалу ретін біледі.





Жеңіл атлетика сабағына арналған қауіпсіздік ережелері сақталады.

Сабақ бойынша рефлексия:

Оқу міндеттрі мен сабақ мақсаттары оқушыларға қолжетімді болдыма?

Оқушыларға қойылатын сұрақтар:

- нені білдім, нені үйрендім ?

- нені толық орындай алмаймын?

-қандай дескрипторды орындай алмадым ?

Өзіме қойылатын сұрақтар:

-уақытты қалай пайдаландым ?

-сабақтың тығыздылығы қандай болды?

- сабақтың құрылымы сақталдыма?







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ