Материалдар / Сабақ тақырыбы: "Латын Америкасы елдері " 10 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ тақырыбы: "Латын Америкасы елдері " 10 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылардың өздеріне тапсырма беру,іздену арқылы Латын Америкасының саяси картасының ХХ ғасырда қалыптасуы тарихын меңгерту.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Ақпан 2018
1357
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Т.Аубакиров атындағы жом 10 сынып ҚМЖ ДЖ тарих Алибекова Т К



пәні:

Дүние жүзі тарихы

Мерзімі:


33-34.Тақырыбы:

Латын Америкасы елдері

2 сағат

мақсаты:

Латын Амеикасы елдерінің бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі саяси-экономикалық және әлеуметтік дамуын зерттеп зерделеу

міндеті:

Никарагуа,Аргентина, Чили, Куба т.б.Латын Америка елдерінің дамуы жөнінде мәлімет жинақтап, әр елдің дамуына жеке-жеке тоқталып маңызын білу

күтілетін нәтиже:

Латын Америкасы елдерінің бірінші дүниежүзілік соғыс жылдары АҚШ пен Еуропа елдерінің шикізат көзі болғанын түсініп, саяси-экономикалық және әлеуметтік дамуына мән берді



Кезең\ уақыт

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

бағалау

Ұйымдастыру


2 мин


Үй тапсырмасына шолу

10 мин

«Ыстық орындық» әдісі

1.АҚШ-тың бдс.кейінгі дамуы, 1922-1929 ж өндірістің жеделденуі

2.1929-1933ж.дүниежүзілік экономикалық дағдарыстың ықпалы.

3.Дағдарыстан шығу жолдары, 1932ж. президент сайлауы

4.Ф.Рузвельттің «Жаңа бағыт» саясаты 5.Қаржы,өнеркәсіп және ауылшаруашылық салаларындағы саясат 6.Вагнер заңының мәні 7.АҚШ-тың сыртқы саясаты, бейтараптылығы, КСРО-ны мойындап 1941ж.11 наурыз «ленд-лиз» туралы заңы

Стикерлер бойынша оқушылар топқа бөлініп, әр топтан « ыстық орындық» әдісіне өз спикерлерін шығарды, тақта алдында тұрған орындыққа отырып сұрақтарға жауап берді,қиналған сұрақтарға көмекке барды

Смайлинг арқылы бағалау

Таныстырылым

3 мин

Латын Америкасы елдеріне кіретін мемлекеттерді картадан көрсетіп таныстыру,олардың саяси-экономикалық және әлеуметтік дамуына шолу жасау

Жаңа тақырыптың мазмұнымен танысады

Bilimland kz


Негізгі бөлім


15 мин

«ойлан-жұптас-бөліс» әдісі бойынша тақырыптың мазмұнына байланысты тапсырма берілді

1.Бразилия,Никарагуа және Венесуэла 2.Аргентина, Чили және Боливия 3.Куба,Мексика және Гватемала

Топтық бағалау, табыс критерийілері бойынша бағалау

Қорытынды


10 мин

1.Латын Америкасы елдеріне кіретін мемлекеттерді картадан көрсету. 2.Латын Америкасы елдерінің экспортқа шығатын өнімдері. 3.Латифундистер мен шетел империалистеріне қарсы күрес болған мемлекеттер. 4. Бразилияда «Тенентистер» қозғалысы нәтижесі. 5.АҚШ басқыншылығына Никарагуадағы ұлттық күрестің мақсаты «Құл болып шірігенше, өлген артық!», «Бостандық немесе өлім!» ұранының мәні. 6.Кубадағы «көсемге табыну» үрдісінің мәні. 7.АҚШ-тың оқшаулану саясатының әсері.


Кері байланыс жүргізу

Үйге тапсырма: &33-34 143-бет

Жаңа тақырыпқа байланысты критериалды сұрақтарға мән беріп қорытындылады



Дәптерлеріне « БББ» әдісі бойынша кері байланыс жасады


Мұғалімнің жиынтық бағалауы



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!