|
Бөлім: |
Зобалаң заман шындығы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарбасова Куралай Балелгазиновна |
|
Күні: |
13.12.2021 |
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: 10 Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Е.Әбікенұлының «Пәтер іздеп жүр едік» әңгімесіндегі замана көрінісі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.3.2.1 көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалау; 11.3.3.1 шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырады Көпшілігі: көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалайды Кейбір оқушылар: шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады |
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу Сыныпты түгендеу. Психологиялық ахуал. |
Оқушылар ортаға шығып,бір-бірлеріне жақсы тілек айтып, оң қолдарын жоғары көтеріп, шаңырақ жасайды. |
|
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
2 мин
10 мин |
Кайдзен стратегиясыбойынша «Жоспарлы 45 минут» әдісі
«Көңіл-күйімнің диаграммасы»
Үйге берілген тапсырманы тексеру
|
2 минутта 45 минуттық сабақта істеуге болатын әрекеттерін жазып шығады
Сабақтың басында, ортасында, соңындағы көңіл-күйін диаграммасын салып, сабақ соңында мұғалімге береді.
Рөлдік ойын
1-топ «Отбасыбанктен жас отбасыға үй алу бағдарламасы» 2-топ «Делдал арқылы үй жалдау» |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқаноқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
«Жоспарлы 45 минут» парағы |
|
|
Сабақтың ортасы 7 мин
|
«Хикая картасы» «SWOT» талдау Эссе Е. Әбікеннің «Пәтер іздеп жүр едік» әңгімесінде көтерілген баспана мәселесінің қазіргі күндегі өзектілігін дәлелдеп жазыңыз. |
1-топ «Хикая картасы» толтырады 2-топ «SWOT» талдау жасайды
2 топқа бөлініп тізбектелген эссе жазады |
Бағалау критерийі
|
Таратпа қағаздар |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7
|
Рефлексия
3 құнды 3 қызық 3 қиын |
|
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|||
|
Жалпы бағалау |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ тақырыбы: Зобалаң заман шындығы
Сабақ тақырыбы: Зобалаң заман шындығы
|
Бөлім: |
Зобалаң заман шындығы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарбасова Куралай Балелгазиновна |
|
Күні: |
13.12.2021 |
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: 10 Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Е.Әбікенұлының «Пәтер іздеп жүр едік» әңгімесіндегі замана көрінісі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.3.2.1 көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалау; 11.3.3.1 шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырады Көпшілігі: көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалайды Кейбір оқушылар: шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады |
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу Сыныпты түгендеу. Психологиялық ахуал. |
Оқушылар ортаға шығып,бір-бірлеріне жақсы тілек айтып, оң қолдарын жоғары көтеріп, шаңырақ жасайды. |
|
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
2 мин
10 мин |
Кайдзен стратегиясыбойынша «Жоспарлы 45 минут» әдісі
«Көңіл-күйімнің диаграммасы»
Үйге берілген тапсырманы тексеру
|
2 минутта 45 минуттық сабақта істеуге болатын әрекеттерін жазып шығады
Сабақтың басында, ортасында, соңындағы көңіл-күйін диаграммасын салып, сабақ соңында мұғалімге береді.
Рөлдік ойын
1-топ «Отбасыбанктен жас отбасыға үй алу бағдарламасы» 2-топ «Делдал арқылы үй жалдау» |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқаноқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
«Жоспарлы 45 минут» парағы |
|
|
Сабақтың ортасы 7 мин
|
«Хикая картасы» «SWOT» талдау Эссе Е. Әбікеннің «Пәтер іздеп жүр едік» әңгімесінде көтерілген баспана мәселесінің қазіргі күндегі өзектілігін дәлелдеп жазыңыз. |
1-топ «Хикая картасы» толтырады 2-топ «SWOT» талдау жасайды
2 топқа бөлініп тізбектелген эссе жазады |
Бағалау критерийі
|
Таратпа қағаздар |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7
|
Рефлексия
3 құнды 3 қызық 3 қиын |
|
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|||
|
Жалпы бағалау |
|||||
шағым қалдыра аласыз

мин












