6 –
сынып
28.09.2018
жылы
6 – сыныпта 6 оқушы барлықтары
сабақтарға қатысты.Оқушылардың көңілдері ашық
,жауапты.
Сабақтың тақырыбы
: Менің үйім таудың
етегігде
Мәтінмен жұмыс жасауға,
сұраққа жүйелі жауап бере білуге, өз еркін толық жеткізуге
дағдыландыру.
Оқушылардың елін, жерін
сүйіуге, елінің шын сүйер азаматты болуға, ізгілікке,
адамгершілікке тәрбиелеу.
Лексакалық тақырыпты өз
сөздерімен әңгімелей білу.Тақырып бойынша өтетін сөздерді ,сөз
тіркестерін дұрыс айту. Сөз таптары түрлерін ажырата білу,естеріне
сақтап,сөйлемдерде дұрыс пайдалану.
Мемлекеттік тілді мақтан
тұтуға,қастерлеуге тәрбиелеу
Сабақ мақсаттары дұрыс
қойылған .Мұғалім әр түрлі білім көздерін (оқулық , үлгілер,
кестелер,) қолдана отырып, өтілген материалдың терең де мықты
ұғынылуына қол жеткізді, оқушылардың ой-санасын оятып,
ынталандырып, оларды өз беттерімен жұмыс істеуге үйретуіне ерекше
көңіл бөлді
. Сабақ жоспарында сабақтың
барлық кезеңдері қамтылған. Бірақ ұстаз сабақта уақытты тиімді
пайдала алмағандықтан үй тапсырмасын сұра кезеңінен басқа
кезеңдерді көрсете алмады. Үй тапсырмасын сұрап, өткен тақырыптарды
бекітуде оқушылар белсенділік көрсетті, өз тақырыптарын
қорғады.
Оқушылар жауаптарының өткен
сабақпен байланыстырып жүйелі, белсенді жауап берді. Тестілеу,
жүйелі бағалауды дұрыс ұйымдастыра болып
шықты.
Сабақта психологиядық ахуал
туғызып, оқушылардың ынтасын сабаққа аударды. Жаңа тақырыпты
проблемалық оқыту арқылы ашып, мәтіндермен тиімді жұмыс жүргізе
білді.Тапсырмалар сабақ мақсатына сай таңдалынған, ,оқушылардың өз
ойларын жүйелі қорытып айтуға ұйымдастыра
білді.
Оқушылардың қазақ тіліне деген
қызықшулықтарын арттырылады, топқа бөлінуі және жекеше жұмыс
өткізілді .Сабақтың барысы дұрыс ұйымдастырылуда болып
шықты.Сабақты қызықты,тартымды болуға оқушылар сөздік қорын
байытып,ойлау қабілетін дамыту,қазақ тілінде сөйлеуге,үйренуге
тырысады.Осы сабақтарда (жаңа оқыту тәсілдерді, ,бағалау оқуға,жас
ерекшеліктеріне ) көрсетіледі
Әр түрлі әдіс тәсілдермен мен
жаңа педагогикалық технологиялармен сабақта пайдалануы.Қазақ тілін
жақсы меңгеру үшін,сабақ бойынша мұғалім
оқушылардың тілдерін
жаттықтырады.Оқушыларға осылай формативті түрде өзін – өзі бағалау
немесе көрші оқушының жетістігін, кемшілігін бағалаған ұнайды
.Оқушылардың өз интеллектуалдық қабілеттерін ,ауызекі сөйлеуге
жүзеге асыру керек
Қазақ тілінің мұғалімі :
Жакубекова Г.Ж.