Тақырыбы:
Сабақ
|
11 санының
құрамы.
|
Күні
16.09.2020.
|
Мұғалімнің аты-жөні: Ержан
Т
|
2 А
сынып
|
Сабаққа қатысқан оқушылар
саны: 14
|
Сабаққа қатыспаған оқушылар
саны: -
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты
|
2.1.1.2 екі таңбалы сандарды
оқу, жазу және
салыстыру
2.1.1.3 **екі таңбалы
сандардың разрядтық құрамын
анықтау,
разрядтық қосылғыштарға
жіктеу
|
Сабақ
мақсаты
|
Барлық
оқушылар:
11 санының құрамымен танысады, есеп шығаруға
арналған дайындық жұмыстарын
жетілдіреді.
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
Тақырыптың мазмұнын
талдайды,пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды
орындайды.
Қатынас туралы біледі, есептер
шығаруда қатесіз пайдаланады
біледі
|
Кейбір
оқушылар:
Логикалық ойлау қабілеті мен
есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену,
белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылығыг ояту, оқушылардың
құзыреттілігін
қалыптастыр
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай
алады.
Сабақ барысында тыңдаушының
назарын өзіне аудара
алады.
|
Тілдік
құзіреттілік
|
Сабақ барысында оқушылардың өз
сөздерінде математикалық терминдерді дұрыс айтып және орынды
қолдануына қолдау көрсетіп отырыңыз. Топпен немесе жұппен талқылау
кезінде оқушы-лардың коммуникативті дағдысы дамиды (бірін-бірі
тыңдай білуі, өз көзқарасын дәлелдеп айта білуі, сұрақтарға
негіздеп жауап беруі
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Жоспарланған
жұмыс
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
Кім
жылдам
Интерактивті тақтаға
«Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар
беріледі,
Интерактивті тақтадағы
сұрақтар арқылы оқушылардың кезекпен жауап беруі
сұралады.
Үй тапсырмасын
тексеру:
Бір бірімен дәптер алмасу
арқылы
1-топ 2-топ
3-топ
3+3 8-3
2+7
4+3 3+4
4+6
8-4 7-5
9-2
9+5 9-6
8-3
9-4 10-4
10-5
7-2 8+2
7+3
Геометриялық фигуралардың
артындағы жұмбақ есептерді шешу арқылы оқуға керекті
құрал-жабдықтарды сатып
алу.
-
5 алманың
үшеуін,
Досың сұрап
алады.
Айтшы сонда
нешеуі,
Өз қолыңда қалады?
5-3=
2
-
Табақта 5
өрік,
Қолымда 4
өрік.
Қосқанда
барлығын,
Болады неше өрік?
5+4= 9
-
Мұратта бар бес
іні,
Маратта бар екі
іні,
Қоссақ бес пен
екіні,
Неше болады шешуі?
5+2=7
-
Аулада жүр 4
үйрек,
Қорада жүр 1
үйрек.
Ал қанекей
санайық,
Барлығы неше үйрек?
4+1=5
-
Бес үйректің
біреуін,
Қамап қойдым
қораға
Қалды сонда неше
үйрек,
Мынау тұрған далада?
5-1=4
-Балалар жұмбақтарды шешіп
өзімізге керекті құрал-жабдықтарды сатып
алдық.
|
|
Сабақтың
ортасы
|
11
9
2
5
6
4
7
3
8
6
5
Оқулықпен жұмыс. 1.Теңдіктер
құру.
9+2=11 8+3=11 7+4=11 6+5=11
5+6=11
11-1=10 12-2=9 11-3=8 11-4=7
11-5=6
Жаңа білімді меңгергенін
тексеру.
2.
Салыстыр.
11 см *9 см 9 см * 11
см
Өрнектерді
салыстыр.
11-1 *3+4 10-3*6+1
11-5*3+1
8+3*4+3 6+4*11-0
11-8*7-5
Өзара бағалау ( дескриптор
бойынша)
Бағалау СГ 3. Есептердің
шығару нәтижелерін
көрсету
Оқытудың мақсаты
бойынша.
Бағалау
кртитериі
|
Дескриптор
|
Кез келген есептерді шығару
тәсілдерін мен анықтамаларды
пайдаланады
|
Қосымшаақпараткөздерінпайдаланаотырыптексереді
|
Шығарылған есептердің
дұрыстығын бақылайды
|
Тапсырмалардың нәтижесін
тексеру
|
Шығарылған есептердің жақсы
үлгілерін көрсетеді
|
|
Оқулық
.3:
Қосымша
тапсырма:1.2.
|
Сабақтың соңы(
41-45мин)
|
Топ бойынша есептер
шы5ару
Әр
топқа деңгейлік тапсырмаларды
беріледі.
Топ жетекшілеріне топ
мүшелерін бағалау үшін критерийлер
беріледі.
.Семантикалық картаны
толтырады?
Мысал ---- 65 ----- 43 ----- 77 ----- 36
85 - 8
56+9
34+9
28+8
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Қорытындылау
|
Төмендегі бөлікті сабағыңыз
туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ
бағандағы сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
1.Сабақ барысында өзгертулер
енгіздіңіз бе?
2.Жүргізген жұмыс түрлері
қаншалықты тиімді
болды?
|
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі
нәрсе?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсартар еді?
1.
2.
|