|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
|||
|
Пәні: |
Математика |
|||
|
Күні: |
07.02.2024ж. |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рустемова К.М. |
|||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
5-ке көбейту кестесі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.4. ** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды 5-ке көбейту кестесін құру, қолдану |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы 3мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Мақсатымыз білім алу, Міндетіміз –еңбек ету. Оқу, білім арқасында, «4» пен «5»ке қол жеткізу Топқа бөлу
Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Өлең жолдарын қайталайды.
Білім алушылар тапсырма оындау арқылы топқа бөлінеді |
Жарайсың!, Керемет |
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 25 мин. Сергіту сәті 2мин. |
Үй тапсырмасын тексеру № 8, 35 –бет Өрнектердің мәнін тап.
Құндылық мақсаты: Көбейту кестесін жаттау,практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Ойтүрткі Сағатты танисың ба?
Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Санды 5 – ке көбейту кестесін құруды және қолдануды үйренесің
№1 тапсырма
2- тапсырма Жеке жұмыс «Айналмалы гүл»әдісі
3-тапсырма Жұптық жұмыс
Санды 5-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыр. 5 * 6 = 30 25 : 5 = 5 5 * 7 = 35 30 : 5 = 6 5 * 8 = 40 35 : 5 = 7 5 * 9 = 45 40 : 5 = 8 «Нейрожаттығу» Әртүрлі саусақпен жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. 4-тапсырма Дәптермен жұмыс ЕҚБ Үлгіге қарап, мысалдарды шығар. 40 * 5 = 4 онд. * 5= 2 жүзд.= 200 200 : 5= 2 жүзд. : 5 = 4 онд. =40 2 кг * 5 = 2бірл.кг * 5= 1онд.кг = 10кг 10л : 5 = 1 онд.л : 5 = 2бірл.л = 2л. 30 мин : 5 = 3онд. : 5 = 6 бірл.мин = 6 мин. 25 ц : 5 = 2онд.5бірл.: 5 = 5бірл. ц = 5 ц
ЕБҚ №5-тапсырма 30, 5, 6 және 5, 1, 5 сандарын пайдаланып, үш тура теңдік құр. |
Өрнектердің мәнін табады
Сағаттың минуттық тілі
1. Көбейту кестесін толтырады 2.Бөлу кестесін толтырады 1. Бірінші бөлінгішті табады 2.Екінші бөлінгішті табады 3.Бөлгішті табады 4.Бөліндінің мәнін табады . Үлгі бойынша көбейтуді шығарады 2. Үлгі бойынша бөлуді шығарады
Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды 1. үлгі бойынша көбейтуді шығарады 2. үлгі бойынша бөлуді шығарады 1. Сандарды пайдаланып, үш тура теңдік құрады 2. Теңдікті құру жолын түсіндіреді |
Дескриптор: -өрнектердің мәнін табады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын!
Дескриптор: -өрнектердің мәнін айады-1 балл Дескриптор: -5-ке көбейту кестесін жатқа айтады және қолдана алады– 1 балл Дескриптор: -көбейту кестесін толтырады – 1 балл бөлу кестесін толтырады – 1 балл
Дескриптор: -үлгі бойынша көбейтуді шығарады(1б) - үлгі бойынша бөлуді шығарады(1б) Дескриптор: -сандарды пайдаланып, үш тура теңдік құрады(1б) -теңдікті құру жолын түсіндіреді(1б) |
Оқулық Слайд Оқулық Интербелсенді тақта Кесте Интербелсенді тақта Оқулық Тақта |
|
Сабақты қорыту 5мин |
Топтық жұмыс 1 топ
2 топ
«Көңілді викторина» Wordwal әдісі |
1 топ оқушылары гүлдің күлтешелеріне көбейту кестесін жазады. - оқушылар балмұздақ кремі мен стаканын теңестіреді. -2 топ оқушылары ұлудағы бөлуді орналастырады. -оқушылары сағаттың минуттық тілін көрсетіп жатады. Wordwal электонды тақтада сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -топтық жұмысқа қатысады- 1 балл
Мадақтау Жарайсың |
Интерактивті тақта
https://wordwall.net/resource/54995465 |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин |
«Өзін-өзі бағалау» әдісі
Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. «Критериалды бағалау» әдісі
(Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма № 6-7, 37-бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
|
|
Саралау 1.Оқушылардың деңгейін ескере отырып, сабақ мақсатын сараладым. 2.Үй тапсырмасын сұрау кезінде оқушылардың деңгейін ескере отырып қоямын. 3.Білім алушылар топтық жұмыс барысында жалпы оқу мақсатқа сәйкес бірдей тапсырмамен жұмыс істейді, бірақ қабілеттеріне қарай әртүрлі нәтиже күтемін 4.Уақытқа жұмыс жасау жылдамдығын саралаймын. 5.Тапсырманы орындау кезінде күтілетін нәтижені саралаймын.
|
Бағалау 1.Ауызша мадақтау арқылы 2.Топтың бірін- бірі бағалауы 3.Өзін- өзі бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы 5-ке көбейту кестесі
Сабақтың тақырыбы 5-ке көбейту кестесі
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
|||
|
Пәні: |
Математика |
|||
|
Күні: |
07.02.2024ж. |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рустемова К.М. |
|||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
5-ке көбейту кестесі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.4. ** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды 5-ке көбейту кестесін құру, қолдану |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы 3мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Мақсатымыз білім алу, Міндетіміз –еңбек ету. Оқу, білім арқасында, «4» пен «5»ке қол жеткізу Топқа бөлу
Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Өлең жолдарын қайталайды.
Білім алушылар тапсырма оындау арқылы топқа бөлінеді |
Жарайсың!, Керемет |
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 25 мин. Сергіту сәті 2мин. |
Үй тапсырмасын тексеру № 8, 35 –бет Өрнектердің мәнін тап.
Құндылық мақсаты: Көбейту кестесін жаттау,практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Ойтүрткі Сағатты танисың ба?
Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Санды 5 – ке көбейту кестесін құруды және қолдануды үйренесің
№1 тапсырма
2- тапсырма Жеке жұмыс «Айналмалы гүл»әдісі
3-тапсырма Жұптық жұмыс
Санды 5-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыр. 5 * 6 = 30 25 : 5 = 5 5 * 7 = 35 30 : 5 = 6 5 * 8 = 40 35 : 5 = 7 5 * 9 = 45 40 : 5 = 8 «Нейрожаттығу» Әртүрлі саусақпен жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. 4-тапсырма Дәптермен жұмыс ЕҚБ Үлгіге қарап, мысалдарды шығар. 40 * 5 = 4 онд. * 5= 2 жүзд.= 200 200 : 5= 2 жүзд. : 5 = 4 онд. =40 2 кг * 5 = 2бірл.кг * 5= 1онд.кг = 10кг 10л : 5 = 1 онд.л : 5 = 2бірл.л = 2л. 30 мин : 5 = 3онд. : 5 = 6 бірл.мин = 6 мин. 25 ц : 5 = 2онд.5бірл.: 5 = 5бірл. ц = 5 ц
ЕБҚ №5-тапсырма 30, 5, 6 және 5, 1, 5 сандарын пайдаланып, үш тура теңдік құр. |
Өрнектердің мәнін табады
Сағаттың минуттық тілі
1. Көбейту кестесін толтырады 2.Бөлу кестесін толтырады 1. Бірінші бөлінгішті табады 2.Екінші бөлінгішті табады 3.Бөлгішті табады 4.Бөліндінің мәнін табады . Үлгі бойынша көбейтуді шығарады 2. Үлгі бойынша бөлуді шығарады
Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды 1. үлгі бойынша көбейтуді шығарады 2. үлгі бойынша бөлуді шығарады 1. Сандарды пайдаланып, үш тура теңдік құрады 2. Теңдікті құру жолын түсіндіреді |
Дескриптор: -өрнектердің мәнін табады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын!
Дескриптор: -өрнектердің мәнін айады-1 балл Дескриптор: -5-ке көбейту кестесін жатқа айтады және қолдана алады– 1 балл Дескриптор: -көбейту кестесін толтырады – 1 балл бөлу кестесін толтырады – 1 балл
Дескриптор: -үлгі бойынша көбейтуді шығарады(1б) - үлгі бойынша бөлуді шығарады(1б) Дескриптор: -сандарды пайдаланып, үш тура теңдік құрады(1б) -теңдікті құру жолын түсіндіреді(1б) |
Оқулық Слайд Оқулық Интербелсенді тақта Кесте Интербелсенді тақта Оқулық Тақта |
|
Сабақты қорыту 5мин |
Топтық жұмыс 1 топ
2 топ
«Көңілді викторина» Wordwal әдісі |
1 топ оқушылары гүлдің күлтешелеріне көбейту кестесін жазады. - оқушылар балмұздақ кремі мен стаканын теңестіреді. -2 топ оқушылары ұлудағы бөлуді орналастырады. -оқушылары сағаттың минуттық тілін көрсетіп жатады. Wordwal электонды тақтада сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -топтық жұмысқа қатысады- 1 балл
Мадақтау Жарайсың |
Интерактивті тақта
https://wordwall.net/resource/54995465 |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин |
«Өзін-өзі бағалау» әдісі
Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. «Критериалды бағалау» әдісі
(Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма № 6-7, 37-бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
|
|
Саралау 1.Оқушылардың деңгейін ескере отырып, сабақ мақсатын сараладым. 2.Үй тапсырмасын сұрау кезінде оқушылардың деңгейін ескере отырып қоямын. 3.Білім алушылар топтық жұмыс барысында жалпы оқу мақсатқа сәйкес бірдей тапсырмамен жұмыс істейді, бірақ қабілеттеріне қарай әртүрлі нәтиже күтемін 4.Уақытқа жұмыс жасау жылдамдығын саралаймын. 5.Тапсырманы орындау кезінде күтілетін нәтижені саралаймын.
|
Бағалау 1.Ауызша мадақтау арқылы 2.Топтың бірін- бірі бағалауы 3.Өзін- өзі бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
шағым қалдыра аласыз




























