Пән: Қазақ тілі Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
|
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 8 сынып |
Қатысушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» повесі. "Шығармадағы кейіпкерлер бейнесі" |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктейді |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Арнайы педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (8 мин) |
- Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Кітаппен сырлас» жаттығуы (оқушы өзінің сүйікті кітабы туралы бірнеше сөйлем айтады). Топқа бөлу https://www.classtools.net/random-group-generator/
https://wordwall.net/resource/85197811 - Сабақтың тақырыбын хабарлау. Сабақтың мақсатын түсіндіру. |
- Психологиялық жаттығуға қатысады. Жасанды интеллектің көмегімен топқа бөлінеді
Дескриптор: - Сабақтың тақырыбын тыңдайды. Сабақтың мақсатын түсінеді. |
10 балдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бағаланады. |
Кітаптың суреті https://wordwall.net/resource/85197811
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (25 мин) |
1. Кейіпкерлерді
талдау ЖЖ «Ұшқан ұя» повесінен үзінділер
оқуды ұсыну. "Ұшқан ұя " хикаятындағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеуді ажыратыңдар. Дәптермен жұмыс 1. Ол кезде біздің елде хат жазып, хат танитын адам некен-саяқ. Молда дейтін молдалардың өзі құранның о жер, бұ жерінен шала-шарпы жаттап алғаны болмаса,нағыз дүмшелер. 2. Әкем жас кезінде ағаш ұстасы болыпты, етікші де атаныпты, тәуіпшілдігі де бар екен. Әсіресе, зергерлікті жақсы көрген. 3. Момыш әкем ат жалын тартып мініп, бозбала қалге жеткенде Имаш бабам шаруа билігін соның қолына беріпті. 4. Жас кезінде әкемді әйелдер жағы "Молда бала" дейді екен. Кейін "Ұста бала" дейтін болыпты.
ТЖ https://learningapps.org/watch?v=p4pnxj3bj25
ТЖ 3-тапсырма «FILA толтыру» әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады. Әрқайсысы «FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстарын біріктіріп, кестені толтырады. F (дерек) – шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау; I (пікір) – кейіпкер туралы өзінің ой- пікірі; L (сұрақ) – кейіпкер тұлғасын ашатын сұрақтар; A (іс-әрекет) – автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі.
|
Дескриптор: Үзінділерді оқиды-1.
Дескриптор: көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктейді-2
Дескриптор: - Онлайн платформадағы тапсырмаларды орындайды-1 Кейіпкердерді сәйкестендіреді-1
Дескриптор: шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинақтайды-1 кейіпкер туралы өзінің ой-пікірін айтады-1 кейіпкер тұлғасын ашатын сұрақтар дайындайды-1 автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілін табады-1
|
Ойындарға белсенді қатысуына, кейіпкерлерді сипаттауының сапасына, тура және жанама мінездеулерді ажырата білуіне қарай бағалау (“Жақсы”, “Өте жақсы”, “Жарайсың!”). |
«Ұшқан ұя» повесі, үзінділер, компьютер, интернет
https://learningapps.org/watch?v=p4pnxj3bj25
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
- Сабақты қорытындылау. https://wordwall.net/resource/55216887
|
- Кері байланыс жасайды |
Оқушылардың жетістіктерін атап өту. |
https://wordwall.net/resource/55216887
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма (2 мин) |
- «Ұшқан ұя» повесінен ұнаған кейіпкердің бейнесін сипаттайтын шағын эссе жазу. |
- Үйге тапсырманы жазып алады. |
- |
- |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» повесі. "Шығармадағы кейіпкерлер бейнесі"
Сабақтың тақырыбы: Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» повесі. "Шығармадағы кейіпкерлер бейнесі"
Пән: Қазақ тілі Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
|
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 8 сынып |
Қатысушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» повесі. "Шығармадағы кейіпкерлер бейнесі" |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктейді |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Арнайы педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (8 мин) |
- Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Кітаппен сырлас» жаттығуы (оқушы өзінің сүйікті кітабы туралы бірнеше сөйлем айтады). Топқа бөлу https://www.classtools.net/random-group-generator/
https://wordwall.net/resource/85197811 - Сабақтың тақырыбын хабарлау. Сабақтың мақсатын түсіндіру. |
- Психологиялық жаттығуға қатысады. Жасанды интеллектің көмегімен топқа бөлінеді
Дескриптор: - Сабақтың тақырыбын тыңдайды. Сабақтың мақсатын түсінеді. |
10 балдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бағаланады. |
Кітаптың суреті https://wordwall.net/resource/85197811
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (25 мин) |
1. Кейіпкерлерді
талдау ЖЖ «Ұшқан ұя» повесінен үзінділер
оқуды ұсыну. "Ұшқан ұя " хикаятындағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеуді ажыратыңдар. Дәптермен жұмыс 1. Ол кезде біздің елде хат жазып, хат танитын адам некен-саяқ. Молда дейтін молдалардың өзі құранның о жер, бұ жерінен шала-шарпы жаттап алғаны болмаса,нағыз дүмшелер. 2. Әкем жас кезінде ағаш ұстасы болыпты, етікші де атаныпты, тәуіпшілдігі де бар екен. Әсіресе, зергерлікті жақсы көрген. 3. Момыш әкем ат жалын тартып мініп, бозбала қалге жеткенде Имаш бабам шаруа билігін соның қолына беріпті. 4. Жас кезінде әкемді әйелдер жағы "Молда бала" дейді екен. Кейін "Ұста бала" дейтін болыпты.
ТЖ https://learningapps.org/watch?v=p4pnxj3bj25
ТЖ 3-тапсырма «FILA толтыру» әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады. Әрқайсысы «FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстарын біріктіріп, кестені толтырады. F (дерек) – шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау; I (пікір) – кейіпкер туралы өзінің ой- пікірі; L (сұрақ) – кейіпкер тұлғасын ашатын сұрақтар; A (іс-әрекет) – автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі.
|
Дескриптор: Үзінділерді оқиды-1.
Дескриптор: көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктейді-2
Дескриптор: - Онлайн платформадағы тапсырмаларды орындайды-1 Кейіпкердерді сәйкестендіреді-1
Дескриптор: шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинақтайды-1 кейіпкер туралы өзінің ой-пікірін айтады-1 кейіпкер тұлғасын ашатын сұрақтар дайындайды-1 автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілін табады-1
|
Ойындарға белсенді қатысуына, кейіпкерлерді сипаттауының сапасына, тура және жанама мінездеулерді ажырата білуіне қарай бағалау (“Жақсы”, “Өте жақсы”, “Жарайсың!”). |
«Ұшқан ұя» повесі, үзінділер, компьютер, интернет
https://learningapps.org/watch?v=p4pnxj3bj25
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
- Сабақты қорытындылау. https://wordwall.net/resource/55216887
|
- Кері байланыс жасайды |
Оқушылардың жетістіктерін атап өту. |
https://wordwall.net/resource/55216887
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма (2 мин) |
- «Ұшқан ұя» повесінен ұнаған кейіпкердің бейнесін сипаттайтын шағын эссе жазу. |
- Үйге тапсырманы жазып алады. |
- |
- |
шағым қалдыра аласыз
















