«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» ММ-нің
«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бекітемін:
Мектеп директоры
_______А.Б.Карекеева
Еңбек –бәрін жеңбек
«Тәлімгер -тәрбиенің шамшырағы» атты тәлімгерлер апталығы аясында
8 «Д» сыныбында ұйымдастырылған ашық сабақ жоспары
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: Есенкулова Ж
Сыныбы: 8 «Д»
2023-2024 оқу жылы
Cабақ жоспары 7
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» ММ-нің «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есенкулова Ж.Д. |
|||||||||||||||
|
Күні: |
27.11.2023 |
|||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еңбек- бәрін жеңбек |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау 8.4.3.1 сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолданады. ЕББҚ (мұғалімнің көмегін қажет ететін оқушы) Мұғалімнің көмегімен мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды |
|||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
тыңдалым және айтылым, әдеби тіл нормаларын сақтау |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды еңбекқорлыққа тәрбиелеу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут
Сабақтың ортасы 30 минут
Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Тиімді оқытудың 6 трамплині 1 трамплин Отырғаннан қозғалу пайдалы әдісі арқылы ой шақыру 2-трамплин Тыңдағаннан сөйлеу маңызды
3-трамплин Сөзден суреттер маңызды Оқушыларға жаңа тақырыпты болжау мақсатында суреттер ұсынылады Сабақтың мақсатын оқушылармен біргі құру мақсатында шатасқан сөз тіркестері беріледі
Кім жылдам? Зымырын сұрақтары 1.Қандай мамандық турлерін білесіңдер? 2.Сату менеджері деген не? 3.Сөздік құрамның кірме сөздер арқылы толығуы деген не? 4.Жаңа мамандық тұрлеріне қандай мамандықтар жатады? 5.Термин, кәсіби сөздер дегеніміз не?
4-трамплин Оқығаннан жазған маңызды
2-тапсырма Кім тапқыр? «Эстафета» әдісі арқылы кестені толтырады
5-трамплин «Бес сұрақ» әдісі Оқушылар «Қалай» немесе «Неге» деген сұрау есімдіктері қолданылатын сұрақтар дайындайды.
3-тапсырма мәтінді оқыңдар. Мәтін бойынша бір-бірлеріңе сұрақтар қойб. Сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау Ә) Мәтіннен сөздік қорға енетін сөздерді теріп жазып, оларға дыбыстық талдау жасаңдар.
4-тапсырма төмендегі ережелерді (Ш) немесе (Ж) екендігін табыңдар.Кестені толтырыңдар.
6-трамплин Бірдейден түрлі маңызды Дейін кейін әдісі арқылы мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын тыңдайды.
Оқу тапсырмасы : 5 -тапсырма |
Оқушы қозғала отырып стикерлерді таңдап, сол таңдаған түс бойынша сұрақтарға жауап береді. Өткен тақырыптарға байланысты материалды еске түсіреді А-анықтауыш, Б-бастауыш
Мұғаліммен бірге сабақ тақырыбын анықтап, мақсатын құрады
Топтық жұмыс: Зымырын сұрақтарына жауап береді.
- Кім тапқыр? Кестені толтырады. ЕББҚ (мұғалімнің көмегін қажет ететін оқушы) Мұғалімнің көмегімен Зымырын сұрақтарына жауап береді. ЕҚБ Зымырын сұрақтарына жауап береді. - Кім тапқыр? Кестесін толтырады.
Жеке жұмыс: Мәтінді оқиды. Мәтін бойынша бір-бірлеріңе сұрақтар қояды. Сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба біледі, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдайды. ЕББҚ (мұғалімнің көмегін қажет ететін оқушы) тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды ЕҚБ Мәтіннен сөздік қорға енетін сөздерді теріп жазып, оларға дыбыстық талдау жасайды
Топтық жұмыс:- төмендегі ережелерді (Ш) немесе (Ж) екендігін табыңдар.Кестені толтырады. ЕББҚ тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды
Дейін кейін әдісі арқылы кері байланыс береді
|
10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. «Домбыра» әдісі қолданылады Өткен тақырыптарға байланысты материалды еске түсіреді- 1б
Дескриптор: Зымырын сұрақтары Дескриптор: сұраққа жауап береді-1 Мысал келтіреді -1
Дескриптор: - Кім тапқыр? Кестені толтырады-1б Мысал келтіреді 1-б
Дескриптор: - мәтінді оқиды. Мәтін бойынша бір-бірлеріне сұрақтар қояды-1б Сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты тауып, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдайды-1б -Мәтіннен сөздік қорға енетін сөздерді теріп жазып, оларға дыбыстық талдау жасайды-1б
Дескриптор: - төмендегі ережелерді (Ш) немесе (Ж) екендігін табады. -1б Кестені толтырады-1б
|
Оқулық Кітап
|
||||||||||||
«Эстафета» ойыны
|
Оқушының аты-жөні |
Мысалдары |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
«Эстафета» ойыны
|
Оқушының аты-жөні |
Мысалдары |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Еңбек- бәрін жеңбек
Сабақтың тақырыбы: Еңбек- бәрін жеңбек
«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» ММ-нің
«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бекітемін:
Мектеп директоры
_______А.Б.Карекеева
Еңбек –бәрін жеңбек
«Тәлімгер -тәрбиенің шамшырағы» атты тәлімгерлер апталығы аясында
8 «Д» сыныбында ұйымдастырылған ашық сабақ жоспары
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: Есенкулова Ж
Сыныбы: 8 «Д»
2023-2024 оқу жылы
Cабақ жоспары 7
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» ММ-нің «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есенкулова Ж.Д. |
|||||||||||||||
|
Күні: |
27.11.2023 |
|||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еңбек- бәрін жеңбек |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау 8.4.3.1 сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолданады. ЕББҚ (мұғалімнің көмегін қажет ететін оқушы) Мұғалімнің көмегімен мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды |
|||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
тыңдалым және айтылым, әдеби тіл нормаларын сақтау |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды еңбекқорлыққа тәрбиелеу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут
Сабақтың ортасы 30 минут
Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Тиімді оқытудың 6 трамплині 1 трамплин Отырғаннан қозғалу пайдалы әдісі арқылы ой шақыру 2-трамплин Тыңдағаннан сөйлеу маңызды
3-трамплин Сөзден суреттер маңызды Оқушыларға жаңа тақырыпты болжау мақсатында суреттер ұсынылады Сабақтың мақсатын оқушылармен біргі құру мақсатында шатасқан сөз тіркестері беріледі
Кім жылдам? Зымырын сұрақтары 1.Қандай мамандық турлерін білесіңдер? 2.Сату менеджері деген не? 3.Сөздік құрамның кірме сөздер арқылы толығуы деген не? 4.Жаңа мамандық тұрлеріне қандай мамандықтар жатады? 5.Термин, кәсіби сөздер дегеніміз не?
4-трамплин Оқығаннан жазған маңызды
2-тапсырма Кім тапқыр? «Эстафета» әдісі арқылы кестені толтырады
5-трамплин «Бес сұрақ» әдісі Оқушылар «Қалай» немесе «Неге» деген сұрау есімдіктері қолданылатын сұрақтар дайындайды.
3-тапсырма мәтінді оқыңдар. Мәтін бойынша бір-бірлеріңе сұрақтар қойб. Сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау Ә) Мәтіннен сөздік қорға енетін сөздерді теріп жазып, оларға дыбыстық талдау жасаңдар.
4-тапсырма төмендегі ережелерді (Ш) немесе (Ж) екендігін табыңдар.Кестені толтырыңдар.
6-трамплин Бірдейден түрлі маңызды Дейін кейін әдісі арқылы мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын тыңдайды.
Оқу тапсырмасы : 5 -тапсырма |
Оқушы қозғала отырып стикерлерді таңдап, сол таңдаған түс бойынша сұрақтарға жауап береді. Өткен тақырыптарға байланысты материалды еске түсіреді А-анықтауыш, Б-бастауыш
Мұғаліммен бірге сабақ тақырыбын анықтап, мақсатын құрады
Топтық жұмыс: Зымырын сұрақтарына жауап береді.
- Кім тапқыр? Кестені толтырады. ЕББҚ (мұғалімнің көмегін қажет ететін оқушы) Мұғалімнің көмегімен Зымырын сұрақтарына жауап береді. ЕҚБ Зымырын сұрақтарына жауап береді. - Кім тапқыр? Кестесін толтырады.
Жеке жұмыс: Мәтінді оқиды. Мәтін бойынша бір-бірлеріңе сұрақтар қояды. Сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба біледі, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдайды. ЕББҚ (мұғалімнің көмегін қажет ететін оқушы) тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды ЕҚБ Мәтіннен сөздік қорға енетін сөздерді теріп жазып, оларға дыбыстық талдау жасайды
Топтық жұмыс:- төмендегі ережелерді (Ш) немесе (Ж) екендігін табыңдар.Кестені толтырады. ЕББҚ тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды
Дейін кейін әдісі арқылы кері байланыс береді
|
10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. «Домбыра» әдісі қолданылады Өткен тақырыптарға байланысты материалды еске түсіреді- 1б
Дескриптор: Зымырын сұрақтары Дескриптор: сұраққа жауап береді-1 Мысал келтіреді -1
Дескриптор: - Кім тапқыр? Кестені толтырады-1б Мысал келтіреді 1-б
Дескриптор: - мәтінді оқиды. Мәтін бойынша бір-бірлеріне сұрақтар қояды-1б Сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты тауып, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдайды-1б -Мәтіннен сөздік қорға енетін сөздерді теріп жазып, оларға дыбыстық талдау жасайды-1б
Дескриптор: - төмендегі ережелерді (Ш) немесе (Ж) екендігін табады. -1б Кестені толтырады-1б
|
Оқулық Кітап
|
||||||||||||
«Эстафета» ойыны
|
Оқушының аты-жөні |
Мысалдары |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
«Эстафета» ойыны
|
Оқушының аты-жөні |
Мысалдары |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













