Материалдар / Сабақтың тақырыбы: Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақтың тақырыбы: Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика 6 сынып. Қысқа мерзімді сабақ жоспары. Сабақтың тақырыбы: Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Қазан 2022
403
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады




Қысқа мерзімді жоспар Сабақ №25

Сабақтың тақырыбы: Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру

Бөлімі:

6.2В Алгебралық өрнектер

Педагогтің аты-жөні:

Төлебаева А.М.

Күні:


Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.2.1.6 коэффициент, ұқсас мүшелер ұғымдарының анықтамаларын білу;

6.2.1.7алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіруді орындау;

Сабақтың мақсаты:

коэффициент, ұқсас мүшелер ұғымдарының анықтамаларын біледі;

алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіруді орындайды;



Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин













5 мин

6.2.1.5 Жақшаны ашу ережелерін білу, орындау;

6.2.1.6 Коэффицент, ұқсас мүшелер ұғымдарының анықтамаларын білу;

6.2.1.7 Алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіруді орындау.

Осындай мақсаттарды басшылыққа ала отырып, белсенді жұмыс жасайық. Ол үшін алдымен топқа бөлінеміз



Өтілген тақырыпты еске түсіру мақсатында «Семантикалық карта» әдісі қолданылады

Топқа бөлу

Ұқсас мүшелер бірге отырғызылады

Топ ережесін құру

Уақытты тиімді пайдалану

Белсенділік

Тәртіп

Нақтылық

Топ басшыларын тағайындау

Топ басшысы

Уақыт есептеуші

Баяндаушы

Бағалаушы

















1 балл














Үлестірме парақ, интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы

10 мин















7 мин



















8 мин











5 мин

Топтық жұмыс.

Топта жұмыстандыра отырып жаңа материалды түсіндіру, біріккен оқу.

«Галерея» стратегиясы бойынша, әр топ мұғалімнің дайындап берген материалы бойынша өз постерлерін рәсімдеп, топпен өздерінің жұмыстарын басқа топтарға түсіндіреді, қалған топтардан сұрақтар болса жауап береді


Жұптық жұмыс

Әрбір топтағы жұптарға тапсырма Өрнекті ықшамдап, коэффициент пен бос мүшені жазыңыз

1) ;

2) ;

3) .

4) 1+6x-(8x-7)


Жауабы:


1

2

3

4

коэффициент

4

11

-1

-2

бос мүше

10

-2

-1

8


Топтық жұмыс

«Тарсия» математикалық пазлдарды құрастыру ойыны








Жеке жұмыс

Экспресс тест орындалады.


1.Әріп бөліктері бірдей қосылғыштар қалай аталады?

А) Ұқсас қосылғыштар

В) Коэффицииент

С) Бос мүше D) айнымалы

  1. 2. алгебралық қосындысында бос мүше нешеге тең?

А)9 В)-2 С)-15 D)3

3. 7 – 3(6у – 4) өрнегіндегі айнымалыны ата

А)11 В)6 С)y D)3

4. -(4х+1) – (6х-1)=

А)7 В)-2х С)-10х D)2х+1

5. __________ қосу ұқсас қосылғыштарды біріктіру деп аталады.

А) Ұқсас қосылғыштарды

В) Коэффицииентттерді

С) әріптерді

D) айнымалыларды


Оқушылар өз жұмысын тақтадағы жауаппен салыстырып, тексеру арқылы өзінің тақырыпты қаншалықты игергенін анықтайды.


Оқушылар

  • «Ұқсас қосылғыштар»

  • «Үлестірімділік қасиетті қолдану»

  • «Коэффициент, бос мүше, айнымалы»

  • «Ұқсас қосылғыштарды біріктіру»

деп төрт топқа бөлініп, берілген ұғымдар туралы білімдерін ортаға салады. Тапсырмаларды тақтада орындап, түсіндіріп біріккен оқу ұйымдастырылады.Топтар бір-бірін бағалайды


Тапсырманы орындағаннан кейін дайын шешімдер арқылы жұптар өзара бірін-бірі тексереді. «Карусель» әдісі бойынша оқушылар дәптерлерін келесі оқушыға жалғау арқылы бірін – бірі бағалайды.

Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауға және диалогтарға қаншалықты қатысатындығын бақылайды












Қиылған үшбұрышты кеспе қағаздардан оқушылар әртүрлі пазлдар жасау қажет. Қиылған бөліктердің әрқайсысында ұқсас қосылғыштарды біріктіруге арналған тапсрымалар бар. қиындыларды сәйкестендіру нәтижесінде қандай да бір фигура пайда болады.


Дайын жауаптар бойынша өзін-өзі тексеріп, дескриптор бойын


A

B

C

D

1

+




2


+



3



+


4



+


5

+




ша өзін бағалайды.


Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»










Дескриптор

Білім алушы

-жақшаларды ашады;

-ұқсас мүшелерді тауып, өрнекті ықшамдайды.

-коэффициентін жазады

-бос мүшені жазады


Жалпы 2 балл













Дескриптор

Топтар

  • Өрнекті ықшамдайды

  • Қима қағаздарды дұрыс жауабымен сәйкестендіреді


Жалпы 4 балл


5 дұрыс- 3 балл

3-4 дұрыс- 2 балл

1-2 дұрыс 1 балл




Сабақтың соңы



5 мин

Сабақты бекіту. Үйге тапсырма беру, түсіндіру. Оқушылар білімін бағалау. Рефлексия


Үйге тапсырма: № 688 есепті шығару




Мен бәрін түсіндім

Мен орындай аламын



Мен келесілерді түсінбедім

Маған орындауға қиын


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!