Материалдар / Сабақтың тақырыбы :Жүздік. Жүздіктермен санау. Жүздіктерді қосу және азайту
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақтың тақырыбы :Жүздік. Жүздіктермен санау. Жүздіктерді қосу және азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабағымнан жас мамандар өздеріне керегін алар деген мақсатта жариялап отырмын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Қаңтар 2023
1230
12 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Мектебі:

Пәні: Математика

12 бастауыш мектеп КММ

Бөлім: Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Есептер

Педагогтің аты-жөні

Жағалбай Рысгүл Сүлейменқызы

Күні

11 .11. 2022ж

Сынып

2 «А»

Сабақтың тақырыбы

Жүздік. Жүздіктермен санау. Жүздіктерді қосу және азайту

Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.1.4. Санаудың ірі бірлігі – жүзді құру, 1000-ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру.

2.1.2.5 бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу және азайту/300+200 (3 жүзд.+2 жүзд.), 170-130 (17 онд.-13 онд.) түрінде ауызша қосу және азайтуды орындау

Сабақтың мақсаты

-Санаудың жаңа бірлігі-жүздің қалай құрылғанын біледі және жүздіктермен санауды, жүздіктерді жазуды, салыстыруды, қосуды және азайтуды үйренеді;

Білу және түсіну

Қолдану

Жинақтау

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

басы


Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Мектеп деген-білім кені, жыр кені

Мектеп деген-ғылымның ең үлкені

Мектеп деген-тәрбиеші адамға

Мектеп деген-даналардың мекені

Өткен сабақты бекіту

Карточкамен жұмыс

Сандарды баған түрінде қосу және азайту

70-47 30+24 58+15

Оқушылар сәлемдеседі

Оқушылар өлең шумақтарын бірге қосылып айтады



Сандарды баған түрінде қосуды және азайтуды орындайды








Мадақтау



Слайд

Сурет


,

Сабақтың

ортасы















Тақтамен жұмыс









Өзіндік жұмыс







Жұптық жұмыс

(карточка )



Ұжымдық жұмыс



Топтық жұмыс


Білу және түсіну

Ребус шешу Шешуі (жүздік)

Бейне материалды тыңдау

Мың санының жазылу мен оқылуына назар аударады.

Кез келген разрядтың әрбір 10 бірлігі одан жоғары разрядтың 1 бірлігін құрайтынын түсінгендері

маңызды.

10 санында неше бірлік бар?

100 санында неше ондық бар? Неше бірлік бар?

1000 санында неше жүздік бар? Неше ондық бар?

Неше бірлік бар?

Қалай анықтадың? Тексеріп көр.



«Қолдану»тәсілі

«Кім жылдам?» ойыны Тақтамен жұмыс

3-тапсырма

20 + 30 = 2 онд. + 3 онд. = 5 онд.

60 – 40 = 6 онд. – 4 онд. = 2 онд. = 20

300 + 700 = 3 жүзд. + 7 жүзд. = 10 жүзд. = 1000

300 + 70 = 30 онд. + 7 онд. = 37 онд. = 370

65 онд. - 2 онд. = 63 онд. = 630

23 онд. + 77 онд. = 100 онд. = 1000

97 онд. – 65 онд. = 32 онд. = 320

4 Амалдарды орындайды.

1-нұсқа 2-нұсқа

(600+100)-200= (89онд.-9онд.)+200=

(900-500)+300= (57 онд+3онд.)+300=


Сергіту сәті: « Нейро жаттығуы»


5 Сандарды салыстыр

34 онд.< 43 онд. 500 <900 50< 90

10 онд.= 100бірл. 10онд = 1жүзд 1 жүзд <1 мыңд


6-тапсырма Қосындыны табуға берілген есепті талдау, шешуін санды өрнек түрінде жаза білу дағдысын жетілдіреді.

Қазанда – 45 бала

Қарашада – 44 бала ? бала

Шешуі: 45+44=89 (бала)

Жауабы: Барлығы 89 бала кітап алды.

"Жинақтау» тәсілі

Шығармашылық тапсырма

Топтық жұмыс ұйымдастырамын

96 – 23 = 24 +

96 – 23 = 73 73 – 24 = 49


83 -21 =46 +?

83 -21 =61 61-46=15


26 +42 = 100 -?

26 +42 =68 100-68=32

Бейне жазбаға қарап, сандардың құрамын еске түсіреді.


1 бірл=1

1 онд=10

1 жузд=100

1 мынд=1000









3-тапсырмада сандарды

салыстырады, зерттейді,

баяндайды, жазады, әр

санның ондығын көрсететін

цифрды анықтайды,

ондықтарды, жүздіктерді

қосу мен азайту тәсілдерін

түсіндіреді, амалдар

орындайды.


4-тапсырмада амалдарды

орындайды.


Нейро жаттығуларын орындайды


5-тасырмада сандарды

салыстырады.




Қысқаша шартын дұрыс құрады;

Сұрағын дұрыс қояды;

Шешуін дұрыс табады;

Жауабын дұрыс жазады;






Дескриптор

Топ ережесін сақтайды;


1.Тура теңдікті дұрыс қалпына келтіреді;







Бағалау критерийі:

Санаудың жаңа бірлігі-жүздің қалай құрылғанын біледі және жүздіктермен санауды, жүздіктерді жазуды, салыстыруды, қосуды және азайтуды үйренеді







Дескриптор:

3-Тапсырма сандарды

салыстырады

баяндайды, жазады


ҚБ. Балдық жүйе

Дескриптор:

4-Тапсырма

амалдарды

орындайды.

Өзін- өзі бағалайды




5-Тапсырма

сандарды

салыстырады

Жұптық бағалау

. Дескриптор:

Рисунок 708

Шарты

Сұрағы

Шешуі

Жауабы


8-Тапсырма

азайту мен қосу

компоненттерінің

арасындағы байланыс

негізінде торкөздің орнына

тиісті санды анықтайды

ҚБ: «Қол шапалақ»

Математика оқулығы,









Слайд





Слайд





Слайд





Сабақтың соңы


Кері байланыс: Қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындау

1-тапсырма

Тең сандарды сәйкестендір

Сәйкестендіру саны 3

400 7жүзд.

500 4жүзд.

700 50 онд.

2-тапсырма

Толық жүздіктерді атаулы сандармен ауыстырып. өрнектің мәнін тап

200+600 =

Shape2 Shape3 Shape1

=

+1жүзд.+2жүзд.+3жүзд.+4жүзд.+5жүзд.+6жүзд.+7жүзд.+8жүзд.+9жүзд.


3-тапсырма

53 ондықтан тұратын санның дұрыс жазылуын анықта

503 610  800 530










Дескриптор

  1. 1-тапсырманы дұрыс орындайды;

  2. 2-тапсырманы дұрыс орындайды;

3-тапсырманы дұрыс орындайды.












ҚБ: «Басбармақ»










Слайд


Рефлексия

Үйге: 81 бет, №7

Рефлексия: «Оқушымен диалог-сұхбат».

Бүгінгі сабақ ұнады ма?

Бүгінгі сабақтағы өз әрекетіңді қалай бағалайсың?





Өз пікірлерін білдіреді.




Мадақтау сөздері


«Оқушымен диалог сұхбат».





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!