Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сабақтың тақырыбы: Күрделі функция туындысы. Кері тригонометриялық функцияның туындысы.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
ҰМЖ бөлімі: Туынды |
|
|||||
Бекітемін: ДОІЖО................ |
||||||
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Оқу тобы: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ тақырыбы |
Күрделі функция туындысы. Кері тригонометриялық функциялардың туындысы. |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.4.1.22. Күрделі функцияның, кері тригонометриялық функциялардың туындысын табу. |
|||||
Сабақ мақсаты |
Барлық студенттер: қарапайым функциялардан күрделі функцияны құрып, оның туындысын табады ; Көпшілігі: күрделі функцияның туындысын тауып, өрнектерді ықшамдайды Кейбірі: Күрделі функцияның туындысын тауып f’(x)>0 теңсіздігін шешеді |
|||||
Бағалау критерийі |
Күрделі функцияның туындысын табады |
|||||
Тілдік мақсаттар |
Студенттер: - күрделі функция туындысы формуласының қолдануды түсіндіре алады; Пәнге қатысты лексика мен терминология: - функция - күрделі функция; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: - туынды формуларын қолдану үшін ,... керек; - күрделі функция туындысын табу үшін,... керек; - нәтижеде арифметикалық амалдар орындау үшін ,... керек; |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгiлiк Ел жалпыұлттық идеясының «Тарихтың мәдениет пен тiлдiң бiртұтастығы» 6-құндылығы негiзiнде студенттерді елiнiң тарихын және тiлiн құрметтеуге тәрбиелеу |
|||||
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ әдебиеті |
|||||
Сабақ барысы |
||||||
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы 5 минут |
I.Ұйымдастыру кезеңі. -Сәлемдесу; Сабаққа дайындық тексеріледі; - «Өзіңе тілегенді басқаға да, тіле» - әдісі - студенттер жақсы-жақсы тілектерімен бір-біріне сәттілік тілейді; - Эмоциональды көңіл-күймен назар сабаққа аударылады; |
Слайд № 1 |
||||
Сабақтың ортасы 25 минут |
І. «Мозаика» әдісі бойынша - бір бетінде Қожа Ахмет Ясау кесенесі,Арыстан баб кесенесі,Айша бибі кесенесі суреттері толық емес бейнеленген,ал екінші бетінде туынды формулалары толық емес жазылған үлестірме қағаздар таратылады, жауаптар сәйкестендіріліп, бөліктерді жылдам жинайды, сонда суреттер құралып форумулалар толык болып, үш түрлі деңгейлі топ құрылады. ІІ.Үй тапсырмасы тексеріледі. 1.Функцияның туындысын табыңдар: 2. функциясының туындысының х= -1 болғандағы мәні неге тең? А) -15 В) 35 С) 15 Д)-35 ІІІ. Жаңа тақырыпты түсіну: «Борт журналы» әдісі қарапайым түрде мәтінді оқу алдында және оқу материалымен танысқан соң қолданылады. Студенттер жеке- жеке мәтінді оқиды, топта талқылап, ортақ шешімге келіп, келесі сұрақтарға жауапты жұппен бірге жазады:
Мұғалім жұптардың кестені толтыруын бақылайды және кейін жазбаларын пайдалана алуларына мүмкіндік туғызады. Мына формулаларды есте сақтаңдар: (arcsin x)`= , -1<x<1. (arccos x)`= , -1<x<1. (arctg x)`= , - ∞<x<+∞ (arcctg x)`= , - ∞<x<+∞ Мысалдар: интербелсенді тақтада көрсетіледі №1. f(x)=(5х2 +7)6 , f´(x) табу Шешуі: f´(x)=n(ax+c)n-1·(ax+c)´ f´(x)= 6(5х2 +7)5·(5x2+7)´=60x(5х2 +7)5 Дескриптор: - Күрделі функция туындысының анықтамасын пайдаланады; - Формуласын пайдаланады; - Формуланы есепке қолданады; ІV. Есептер шешу: оқулықпен жұмыс Топтық жұмыс: «Айналмалы бекеттер» - әдісі 1) тапсырма:Күрделі функция құрастыр І топ f(x)=cosx g(x)=2x ІІ топ f(x)=sinx g(x)=3x ІІІ топ f(x)=tgx g(x)=5x Дескриптор: 1.y=f(g(x)) күрделі функция құрады 2.күрделі функциясын табады 2) тапсырма:Күрделі фунцияның туындысын тап І топ f(x)=(4-5х)10-(5- 4x )2 ІІ топ f(x)=(3х-1)2-(1- 2x )3 ІІІ топ f(x)=5х+(1- 3x )2 Дескриптор: 1.күрделі функциясының туындысын табады 2.өрнекті ықшамдайды Қ.Б «SMS – хабарлама» әдісі
Мұғалімнің кері байланысы: саралайды,тексереді, мадақтайды Сергіту сәті: «Комплименттердің бұрқасыны» - топтағы 4-уі орындарынан тұрып, 2-2-ден жұптасып, қолдарынан ұстап, бір - біріне естігісі келген комплиментті айтады... |
Интербелсенді тақта Слайд № 2 Топта жұмыс жасау ережесімен танысады
«Кahoot» компьютер бағдарламасы https://create.kahoot.it/
Жауабы: 1) Д 2)В 3)Д 4) С 5) А
Слайд №3 сабақ тақырыбы, мақсаты жазылад
http://expert.mektep.kz/ru/shop/105048-10_klass_jem/165275-algebra_10_2_blm/1
Слайд №4 кесте
А.Е. Әбілқасымова, К.Д.Шойынбеков т.б. «Алгебра және анализ бастамалары» 10с. оқулығы, Мектеп, 2014 ж. 112-115 беттерСлайд №5
Айналмалы бекеттер» әдісінің сызбасы
Слайд №6
|
||||
Сабақтың соңы 15минут
|
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |