Отегулова Нургуль Косаевна
Сыныбы: 4
Пәні: қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Осы шақ
Мақсаты: Жаттығуларды орындай отырып, осы шақты ажырата білуге үйрету; сөздік қорларын молайту, байқампаздыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: оқулық, үлестірмелер, сөзжұмбақ.
Әдісі: түсіндіру, сұрақ – жауап, іздену, өзіндік.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі:
Күн жарығын алақанға саламын,
Жүрегіммен басып ұстай қаламын.
Нұрын шашып, жарығы мен мейірімін,
Көркін ашар мына әсем даланың.
-Балалар жақында қандай мереке болды?(жаңа жыл)
-Жүректен не шығады?(тілек)
-Олай болса балалар, бір – бірімізге жақсы тілектер айтайық.
-Міне, осындай жақсы тілектермен сабағымызды бастаймыз.
IӀ.Үй тапсырмасын тексеру
Өткен сабақты қайталау. Сұрақ – жауаптар:
-
Етістік дегеніміз не?
-
Оның неше шағы болады?
ӀIӀ.Жаңа сабақ. Сөзжұмбақ. Жаңа сабақты түсіндіру.
ӀV. Оқулықпен жұмыс.
1-жаттығу. Екі бағандағы сөйлемдерді салыстырып оқу.
2-жаттығу.Төмендегі етістіктерді жекеше, көпше түрде жікте.
3-жаттығу. Жұмбақтарды жаттап алып, дәптерге жаз. Шешуін тап.
4-жаттығу. Берілген етістіктерді осы шаққа айналдырып, оларды қатыстырып сөйлем құрастырып жаз.
Сергіту сәті:
Жалғыз саусақ тіпті де, Үш саусағым орамды,
Ұстай алмас жіпті де, Жүгіртеді қаламды.
Екі саусаусақ бірікті, Өнерлі екен он саусақ,
Ине қолға ілікті. Қала салсақ, жол салсақ.
V. Қорыту.
Бүгін не өттік? Етістіктің шақтары нешеге бөлінеді? Осы шақ дегеніміз не?
Үлестірмелі материалмен жұмыс.(жеке жұмыс)
Шығармашылық жұмыс: 1 – топ. Сөйлем құрастыру
2 –топ. Ребус.
3 – топ . Сурет салу
VӀ. Үйге тапсырма. 5 - жаттығу. Бағалау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Осы шақ
Отегулова Нургуль Косаевна
Сыныбы: 4
Пәні: қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Осы шақ
Мақсаты: Жаттығуларды орындай отырып, осы шақты ажырата білуге үйрету; сөздік қорларын молайту, байқампаздыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: оқулық, үлестірмелер, сөзжұмбақ.
Әдісі: түсіндіру, сұрақ – жауап, іздену, өзіндік.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі:
Күн жарығын алақанға саламын,
Жүрегіммен басып ұстай қаламын.
Нұрын шашып, жарығы мен мейірімін,
Көркін ашар мына әсем даланың.
-Балалар жақында қандай мереке болды?(жаңа жыл)
-Жүректен не шығады?(тілек)
-Олай болса балалар, бір – бірімізге жақсы тілектер айтайық.
-Міне, осындай жақсы тілектермен сабағымызды бастаймыз.
IӀ.Үй тапсырмасын тексеру
Өткен сабақты қайталау. Сұрақ – жауаптар:
-
Етістік дегеніміз не?
-
Оның неше шағы болады?
ӀIӀ.Жаңа сабақ. Сөзжұмбақ. Жаңа сабақты түсіндіру.
ӀV. Оқулықпен жұмыс.
1-жаттығу. Екі бағандағы сөйлемдерді салыстырып оқу.
2-жаттығу.Төмендегі етістіктерді жекеше, көпше түрде жікте.
3-жаттығу. Жұмбақтарды жаттап алып, дәптерге жаз. Шешуін тап.
4-жаттығу. Берілген етістіктерді осы шаққа айналдырып, оларды қатыстырып сөйлем құрастырып жаз.
Сергіту сәті:
Жалғыз саусақ тіпті де, Үш саусағым орамды,
Ұстай алмас жіпті де, Жүгіртеді қаламды.
Екі саусаусақ бірікті, Өнерлі екен он саусақ,
Ине қолға ілікті. Қала салсақ, жол салсақ.
V. Қорыту.
Бүгін не өттік? Етістіктің шақтары нешеге бөлінеді? Осы шақ дегеніміз не?
Үлестірмелі материалмен жұмыс.(жеке жұмыс)
Шығармашылық жұмыс: 1 – топ. Сөйлем құрастыру
2 –топ. Ребус.
3 – топ . Сурет салу
VӀ. Үйге тапсырма. 5 - жаттығу. Бағалау.
шағым қалдыра аласыз













