-
БӨЛІМ: ӨЗІМ ТУРАЛЫ 7-САБАҚ
|
Тақырыбы: Сен не киесің? |
Мектебі: |
||||||
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|||||
|
Күні, айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
1-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.2.1.Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.2.1.1.Сөйлеу барысында танысу, өзі туралы айту жэне затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолдану. 1.2.3.1.Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну жэне тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру. 1.2.6.1.Тындаған/оқыған материал туралы пайымдамасын (ұнайды/ ұнамайды) жасау. 1.5.1.2.Мұғалімнің көмегімен жіктік жалғауын ауызша тілде колдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар: Киім атауларын еске түсіреді, киемін/кимеймін сөзін киімдермен байланыстырып қолдана алады. |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Өздерінің қандай киім киетінін/кимейтінін айта алады, киімдерді түсімен атай алады, сұрақты түсінеді, сұраққа еркін жауап бере алады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар: Өмірлік жағдаяттарда қандай да бір киімге байланысты өз қалауын (киетін/кимейтінін) білдіре алады. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезендері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы (2-5 минут)
Сабақтың ортасы (6-40 минут)
Сабақтың соңы 41-45 минут
|
(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.
(МК, ¥) Оқулықтағы 1-тапсырма бойынша мұғалім оқушыларға киемін сөзінің мағынасын түсіндіреді. Берілген тапсырма бойынша киемін сөзін киім атаулары мен байланыстырып қолдануды үйретеді. Мысалы: Мен көйлек киемін. Сондай-ақ оқушылар бұл тапсырма арқылы киім атауларын қайталайды, еске түсіреді. (МК, Ж) Мұғалім оқушыларға 2-тапсырмада берілген сұрақты түсіндіреді. Оқушылар «Сен не киесің?» деген сұраққа дұрыс жауап бере алуды жэне сұрақты басқа біреуге дұрыс қоя алуды үйренеді. Сөйлем тек құрылымдык үлгі түрінде үйретіледі. (МК) Мұғалім «Есте сақта!» айдары бойынша оқушы- ларға менің, сенің сөздерінің мағынасын түсіндіреді жэне оқушылардың назарын менің жейдем деген сияқ- ты қолданыста жейде сөзінің өзгеретініне аударады. Оқушыларға мұның тәуелдік жалғауы екенін атап көрсетудің қажеті жоқ. Оқушылар оны тек құрылым ретінде есте сақтаулары қажет. (МК, Ж) 3-тапсырмада берілген сөйлесу үлгісі бойынша оқушылар өздерінің киімдері туралы (түсі) сөйлеседі. Сондай-ақ түстерді қайталайды, оларды киім атаулары- мен байланыстыра қолдануга және тәуелдік жалғауын дұрыс қолдана білуге жаттығады. (Ж) 4-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді. Берілген үлгі бойынша не киетіндерін және оның түсі қандай екені туралы сөйлеседі. Үлгі: -Сәлем! -Сәлем! -Сен не киесің? -Мен көйлек киемін. Менің көйлегім қызыл. Сен не киесің? (МК, ¥) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. (Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні колдана білу дағдыларын қалыптастырады.
(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой- пікірлерін білдіре алады. |
Оқулық
Аудиодиск: 1.7.1.; 1.7.3.
№1 жұмысдәптері
|
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданы |
||||||
|
1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге? 2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
|
|||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1: 2: |
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Сен не киесің? 1 сынып
Сабақтың тақырыбы: Сен не киесің? 1 сынып
-
БӨЛІМ: ӨЗІМ ТУРАЛЫ 7-САБАҚ
|
Тақырыбы: Сен не киесің? |
Мектебі: |
||||||
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|||||
|
Күні, айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
1-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.2.1.Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.2.1.1.Сөйлеу барысында танысу, өзі туралы айту жэне затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолдану. 1.2.3.1.Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну жэне тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру. 1.2.6.1.Тындаған/оқыған материал туралы пайымдамасын (ұнайды/ ұнамайды) жасау. 1.5.1.2.Мұғалімнің көмегімен жіктік жалғауын ауызша тілде колдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар: Киім атауларын еске түсіреді, киемін/кимеймін сөзін киімдермен байланыстырып қолдана алады. |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Өздерінің қандай киім киетінін/кимейтінін айта алады, киімдерді түсімен атай алады, сұрақты түсінеді, сұраққа еркін жауап бере алады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар: Өмірлік жағдаяттарда қандай да бір киімге байланысты өз қалауын (киетін/кимейтінін) білдіре алады. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезендері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы (2-5 минут)
Сабақтың ортасы (6-40 минут)
Сабақтың соңы 41-45 минут
|
(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.
(МК, ¥) Оқулықтағы 1-тапсырма бойынша мұғалім оқушыларға киемін сөзінің мағынасын түсіндіреді. Берілген тапсырма бойынша киемін сөзін киім атаулары мен байланыстырып қолдануды үйретеді. Мысалы: Мен көйлек киемін. Сондай-ақ оқушылар бұл тапсырма арқылы киім атауларын қайталайды, еске түсіреді. (МК, Ж) Мұғалім оқушыларға 2-тапсырмада берілген сұрақты түсіндіреді. Оқушылар «Сен не киесің?» деген сұраққа дұрыс жауап бере алуды жэне сұрақты басқа біреуге дұрыс қоя алуды үйренеді. Сөйлем тек құрылымдык үлгі түрінде үйретіледі. (МК) Мұғалім «Есте сақта!» айдары бойынша оқушы- ларға менің, сенің сөздерінің мағынасын түсіндіреді жэне оқушылардың назарын менің жейдем деген сияқ- ты қолданыста жейде сөзінің өзгеретініне аударады. Оқушыларға мұның тәуелдік жалғауы екенін атап көрсетудің қажеті жоқ. Оқушылар оны тек құрылым ретінде есте сақтаулары қажет. (МК, Ж) 3-тапсырмада берілген сөйлесу үлгісі бойынша оқушылар өздерінің киімдері туралы (түсі) сөйлеседі. Сондай-ақ түстерді қайталайды, оларды киім атаулары- мен байланыстыра қолдануга және тәуелдік жалғауын дұрыс қолдана білуге жаттығады. (Ж) 4-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді. Берілген үлгі бойынша не киетіндерін және оның түсі қандай екені туралы сөйлеседі. Үлгі: -Сәлем! -Сәлем! -Сен не киесің? -Мен көйлек киемін. Менің көйлегім қызыл. Сен не киесің? (МК, ¥) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. (Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні колдана білу дағдыларын қалыптастырады.
(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой- пікірлерін білдіре алады. |
Оқулық
Аудиодиск: 1.7.1.; 1.7.3.
№1 жұмысдәптері
|
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданы |
||||||
|
1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге? 2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
|
|||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1: 2: |
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз













