Күні:
Тәрбиеші:Алибекова Ж.Б.
Білім беру саласы:Таным
Сабақтың тақырыбы: «Түймедақ»
Сабақтың мақсаты: Балалардың логикалық ойлауын дамыту.
Сабақтың міндеті:
-
Түймедақ гүлі жайлы біраз мәлімет айту.
-
Логикалық тапсырмалар беру.
Көрнекілік құралдары: түймедақ суреті.
Әдіс-тәсілдері: Көрсету, сұрақ-жауап, түсіндіру.
Сабақтың құрылымы:
|
Кезең |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Баланың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық кезең |
Барысы: Балалар жүреді немесе араласып жүгіріп жүреді. Тәрбиеші «Екі!» деп, белгі бергенде – жанында тұрған кез-келген баламен жұп құрайды, қолдарынан ұстап, жұптасып тұрады. Егер тәрбиеші «Үш!» деп айтса, балалар үштік жасап, белгіленген жерге жүгіріп барады.
|
|
|
Негізгі кезең. |
Салыстырайықшы - Дұрыс көжек төртеу, сәбіз үшеу. - Ендеше, бүгін 3 және 4 сандарын салыстыруды үйренеміз. Қане қайталайықшы. (салыстыру) - Балалар, 3 саны 4 санының алдыңғы көршісі, ал 4 саны 3 санының артқы көршісі екенін білеміз. Қайталап айтайықшы.
Көбелектер де ұшып
келіпті. Ендеше кім келіп, мына жоғарғы жолаққа қандай сан тұрса,
төменгі жолағына сонша көбелек орналастырады. -Ал, енді гүл нешеу? -Гүл төртеу. -Қайсысы көп, қайсысы аз? -Гүл көп, көбелек аз. - Ал, енді екеуі тең болу үшін не істейміз? - 1 көбелек қоямыз. - Міне, балалар көбелек пен гүл теңесті. - Балалар, бәріміздің алдымызда екі жолақты карточка бар, осы карточканың жоғарғы қызыл жолағына көбелектерді, ал төменгі жолағына гүлді орналастырамыз. (Балалар үлестірмелі материалдармен өз беттерінше жұмыс жасайды) Енді балалар, бір сәт айналамызға қарайықшы, не байқап тұрсыңдар. - Әдемі үлкен гүлдерді көріп тұрмыз. - Гүлдерді санайықшы. 1,2,3,4 - Гүлдердің үстіне нелер қонып тұр? - Аралар қонып тұр. - Араларды санайықшы, нешеу екен. 1,2,3 - Гүлдер көп пе, аралар көп пе? - Гүлдер көп, аралар аз. - Екеуін теңестіру үшін не істеуге болады? - 1 ара қосамыз. - Тамаша, жарайсыңдар балалар! |
|
|
Тәжірибені қолдану |
(Әсем әуен ойналып,екі жерде тұрған түймедақ гүлі ашылады) Сергіту
ойыны: «Ұқсас санға ұшып
барайық» |
|
|
Рефлексия |
- Балалар,
көжектердің үйінің алдында көп сәбіз өсіп тұр екен. Ал, әке қоян
орманнан саңырауқұлақ теріп әкеліпті. Қане балалар, санап
көрейікші. - Балалар, біз бүгін 3 және 4 санын салыстыруды үйрендік. - Балалар, бізге қонаққа нелер келді? - Көжектер келді, көбелек пен гүлдерді санадық, салыстырдық. Жарайсыңдар, балалар!
|
Күтілетін
нәтиже: |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: «Түймедақ» ересек тобы
Сабақтың тақырыбы: «Түймедақ» ересек тобы
Күні:
Тәрбиеші:Алибекова Ж.Б.
Білім беру саласы:Таным
Сабақтың тақырыбы: «Түймедақ»
Сабақтың мақсаты: Балалардың логикалық ойлауын дамыту.
Сабақтың міндеті:
-
Түймедақ гүлі жайлы біраз мәлімет айту.
-
Логикалық тапсырмалар беру.
Көрнекілік құралдары: түймедақ суреті.
Әдіс-тәсілдері: Көрсету, сұрақ-жауап, түсіндіру.
Сабақтың құрылымы:
|
Кезең |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Баланың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық кезең |
Барысы: Балалар жүреді немесе араласып жүгіріп жүреді. Тәрбиеші «Екі!» деп, белгі бергенде – жанында тұрған кез-келген баламен жұп құрайды, қолдарынан ұстап, жұптасып тұрады. Егер тәрбиеші «Үш!» деп айтса, балалар үштік жасап, белгіленген жерге жүгіріп барады.
|
|
|
Негізгі кезең. |
Салыстырайықшы - Дұрыс көжек төртеу, сәбіз үшеу. - Ендеше, бүгін 3 және 4 сандарын салыстыруды үйренеміз. Қане қайталайықшы. (салыстыру) - Балалар, 3 саны 4 санының алдыңғы көршісі, ал 4 саны 3 санының артқы көршісі екенін білеміз. Қайталап айтайықшы.
Көбелектер де ұшып
келіпті. Ендеше кім келіп, мына жоғарғы жолаққа қандай сан тұрса,
төменгі жолағына сонша көбелек орналастырады. -Ал, енді гүл нешеу? -Гүл төртеу. -Қайсысы көп, қайсысы аз? -Гүл көп, көбелек аз. - Ал, енді екеуі тең болу үшін не істейміз? - 1 көбелек қоямыз. - Міне, балалар көбелек пен гүл теңесті. - Балалар, бәріміздің алдымызда екі жолақты карточка бар, осы карточканың жоғарғы қызыл жолағына көбелектерді, ал төменгі жолағына гүлді орналастырамыз. (Балалар үлестірмелі материалдармен өз беттерінше жұмыс жасайды) Енді балалар, бір сәт айналамызға қарайықшы, не байқап тұрсыңдар. - Әдемі үлкен гүлдерді көріп тұрмыз. - Гүлдерді санайықшы. 1,2,3,4 - Гүлдердің үстіне нелер қонып тұр? - Аралар қонып тұр. - Араларды санайықшы, нешеу екен. 1,2,3 - Гүлдер көп пе, аралар көп пе? - Гүлдер көп, аралар аз. - Екеуін теңестіру үшін не істеуге болады? - 1 ара қосамыз. - Тамаша, жарайсыңдар балалар! |
|
|
Тәжірибені қолдану |
(Әсем әуен ойналып,екі жерде тұрған түймедақ гүлі ашылады) Сергіту
ойыны: «Ұқсас санға ұшып
барайық» |
|
|
Рефлексия |
- Балалар,
көжектердің үйінің алдында көп сәбіз өсіп тұр екен. Ал, әке қоян
орманнан саңырауқұлақ теріп әкеліпті. Қане балалар, санап
көрейікші. - Балалар, біз бүгін 3 және 4 санын салыстыруды үйрендік. - Балалар, бізге қонаққа нелер келді? - Көжектер келді, көбелек пен гүлдерді санадық, салыстырдық. Жарайсыңдар, балалар!
|
Күтілетін
нәтиже: |
шағым қалдыра аласыз













