|
Ұйым түрі: |
Дене шынықтыру саласындағы балаларға қосымша білім беру ұйымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұршәрип Ержанат |
|
|
Спорт түрі: |
Үстел теннисі |
|
|
Күні: |
06.02.2026 |
|
|
Жас ерекшелігі: |
7–14 жас |
|
|
Ұзақтығы: |
(45 мин) |
|
|
Сабақ формасы: |
топтық және жеке жұмыс |
|
|
Сынып: 2 / екінші жыл / |
Қатысушылар саны: -10 |
Қатыспағандар саны: -0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шабуылшыға қарсы қорғану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қозғалыс әрекеттерін орындау кезінде дене қимылдарын үйлестіру. Ойын барысында қорғаныс және шабуыл тактикаларын қолдану. |
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|
Құрал-жабдықтар |
Үстел теннисі үстелі, ракеткалар (әр оқушыға), доптар, қыздыру үшін скакалка немесе конустар |
|
Өткізілетін орыны: |
спорт зал |
|
|
№ |
Сабақтың бөлімі және уақыты |
Сабақтың мазмұны |
Уақыт мөлшері |
Ұйымдастыру және әдістемелік нұсқаулар |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі |
1.Сапқа тұрғызу. Сәлемдесу /сапқа тұр, тұзел! тік тұр!/ Қауіпсіздік ережелері. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. 3.Саптық жаттығулар. Жүгіру жаттығулары: /спорттық жүгіріспен жүгіру, бірқалыпты жүріспен жүгіру, қарама қарсы жүгіру, оң және сол қапталмен жүгіру. Аяқты қайшылап жүгіру, қол белде, аяқты артқа сермеп жүгіру, артымен артқа қарап жүгіру, алға қарап жүгіру. ЖДЖ дамыту. Қысқа доптарға шапшаң соққы орындау |
5 мин
7 мин |
Кезекші рапорт береді. Оқушылардың спорттық киімдерін қадағалау. Бұрылу командаларын орындайды. Дене қыздыру жаттығуларын орындайды. Жас ерекшелігіне сай ұйымдастыру нұсқаулары мен үстел теннисі құралдарының (ракетка, доп) қауіпсіз қолданылуы түсіндіріледі. Орынында тұрып жаттығу жасау. Дұрыс тұрыс пен аяқ қозғалысын бақылау |
|
2 |
Негізгі бөлім |
Теориялық түсіндіру (шабуылшы және қорғаныс стилі) |
8–10 мин |
Қимылдарды баяу бастап, біртіндеп жылдамдату. 7–10 жаста ойын элементтері қосу, 11–14 жаста үйлесімділікке көңіл бөлу. |
|
3 |
|
1) Блок әдісін үйрету. 2) Чоп (қию) соққысын көрсету. 3) Жұптық жаттығу: біреуі шабуыл, біреуі қорғаныс. 4) Қарапайым тактикалық тапсырма (3–5 соққы алмасу). |
20–22 мин |
Алдымен мұғалім көрсетеді. Қарапайымнан күрделіге көшу. 7–10 жаста қысқа қашықтықта блок жаттығулары, 11–14 жаста чоп және қарсы шабуыл элементтерін қосу. Қателерді жеке түзету. |
|
4 |
Қорытынды бөлім |
Қысқа ойын (мини-партия). Рефлексия: «Не үйрендік?». Бағалау және мадақтау. |
8–10 мин |
Әр оқушыға кері байланыс беру. Жетістікке жеткендерін атап өту. Қауіпсіздік ережесін қайта еске салу. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шабуылшыға қарсы қорғану
Шабуылшыға қарсы қорғану
|
Ұйым түрі: |
Дене шынықтыру саласындағы балаларға қосымша білім беру ұйымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұршәрип Ержанат |
|
|
Спорт түрі: |
Үстел теннисі |
|
|
Күні: |
06.02.2026 |
|
|
Жас ерекшелігі: |
7–14 жас |
|
|
Ұзақтығы: |
(45 мин) |
|
|
Сабақ формасы: |
топтық және жеке жұмыс |
|
|
Сынып: 2 / екінші жыл / |
Қатысушылар саны: -10 |
Қатыспағандар саны: -0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шабуылшыға қарсы қорғану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қозғалыс әрекеттерін орындау кезінде дене қимылдарын үйлестіру. Ойын барысында қорғаныс және шабуыл тактикаларын қолдану. |
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|
Құрал-жабдықтар |
Үстел теннисі үстелі, ракеткалар (әр оқушыға), доптар, қыздыру үшін скакалка немесе конустар |
|
Өткізілетін орыны: |
спорт зал |
|
|
№ |
Сабақтың бөлімі және уақыты |
Сабақтың мазмұны |
Уақыт мөлшері |
Ұйымдастыру және әдістемелік нұсқаулар |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі |
1.Сапқа тұрғызу. Сәлемдесу /сапқа тұр, тұзел! тік тұр!/ Қауіпсіздік ережелері. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. 3.Саптық жаттығулар. Жүгіру жаттығулары: /спорттық жүгіріспен жүгіру, бірқалыпты жүріспен жүгіру, қарама қарсы жүгіру, оң және сол қапталмен жүгіру. Аяқты қайшылап жүгіру, қол белде, аяқты артқа сермеп жүгіру, артымен артқа қарап жүгіру, алға қарап жүгіру. ЖДЖ дамыту. Қысқа доптарға шапшаң соққы орындау |
5 мин
7 мин |
Кезекші рапорт береді. Оқушылардың спорттық киімдерін қадағалау. Бұрылу командаларын орындайды. Дене қыздыру жаттығуларын орындайды. Жас ерекшелігіне сай ұйымдастыру нұсқаулары мен үстел теннисі құралдарының (ракетка, доп) қауіпсіз қолданылуы түсіндіріледі. Орынында тұрып жаттығу жасау. Дұрыс тұрыс пен аяқ қозғалысын бақылау |
|
2 |
Негізгі бөлім |
Теориялық түсіндіру (шабуылшы және қорғаныс стилі) |
8–10 мин |
Қимылдарды баяу бастап, біртіндеп жылдамдату. 7–10 жаста ойын элементтері қосу, 11–14 жаста үйлесімділікке көңіл бөлу. |
|
3 |
|
1) Блок әдісін үйрету. 2) Чоп (қию) соққысын көрсету. 3) Жұптық жаттығу: біреуі шабуыл, біреуі қорғаныс. 4) Қарапайым тактикалық тапсырма (3–5 соққы алмасу). |
20–22 мин |
Алдымен мұғалім көрсетеді. Қарапайымнан күрделіге көшу. 7–10 жаста қысқа қашықтықта блок жаттығулары, 11–14 жаста чоп және қарсы шабуыл элементтерін қосу. Қателерді жеке түзету. |
|
4 |
Қорытынды бөлім |
Қысқа ойын (мини-партия). Рефлексия: «Не үйрендік?». Бағалау және мадақтау. |
8–10 мин |
Әр оқушыға кері байланыс беру. Жетістікке жеткендерін атап өту. Қауіпсіздік ережесін қайта еске салу. |
шағым қалдыра аласыз













