Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сағат он екі болды.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар №1
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Сағат он екі болды |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.1 берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем) 3.3.4.1мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?)құрастыру және оған жауап беру |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: берілген тірек сөздер негізінде сөйлейді (3-4 сөйлем); Көпшілігі: мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?)құрастырады және оған жауап бере алады; Кейбірі:сурет бойынша әңгіме құрастырады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Дос болайық бәріміз, Жарасып тұр әніміз. Тыныштықты сақтаймыз, Атсын күліп таңымыз! |
Мадақтау Шапалақ смайликтер |
През/қ слайд Суреттер Кестелер |
||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы |
Оқушылар бұл модульде: -уақыт,ай, жыл мезгілдеріне қатысты сөздерді дұрыс қолданады, мұғалім бағыт- бағдар беріп отырады; -жыл мезгілдерінің ерекшелігін сипаттайды, -диалог құрады Ұжымдық жұмыс «Доп лақтыру» әдісі: -Уақытты қалай білеміз? -Сағат не үшін қажет? -Сағаттың аса қажеттіліг бар ма? -Сенің уйіңде сағат бар ма? Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: – Балалар, сендер бүгін сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайсыңдар. Құраған әңгімелеріңнен сөздерге мысалдар келтіресіңдер Жеке жұмыс Ауызша сөйлеу дағдыларын дамыту жұмысы. Оқулықпен жұмыс 1. Сурет мазмұны бойынша әңгіме құрау. Жұптық жұмыс ә) Сұраққа жауап болған сөйлемдер неше сөйлемнен тұратынын анықтату.
Мәтінді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. Ескертуге мән беру:
2-тапсырма Мұғалім оқушыларға сағат тілін бұрау арқылы жаңа сабақта игерілетін білімді меңгертеді, қайталатады,
Сергіту сәті Музыкалық би қимылы Сөздікпен жұмыс ұйымдастыру. Жазылым
Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. Жұптық жұмыс Бұл не? Бұл- сағат Сағат неше? Сағат тура тоғыз болды. ..... Жеке жұмыс 3- тапсырма Толықтырып айтады 4- тапсырма 5- тапсырма Оқушыларға түсінбеген тұстарына көмектеседі, қосымша сұрақтар қойып, толықтырады. |
Жаңа сөздерді мұғалімнің көмегімен қайталайды: Сағат неше? Тура Қалды Кетті
Сұрақтарға жауап береді
Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.
Оқылым Айтылым
Менің сағатым Сенің сағатың Оның сағаты Сіздің сағатыңыз
2.
«Менің алғашқы сөздігім» кітабынан «сағаттың тілі», «алға» «артқа» сөздерінің түсіндірмесін мұғалімнің көмегімен тауып оқиды.
«Бәрекелді!», «көк» түс – «Жарайсың!», «қызыл» түс – «Ойлан!». Айтылым Диалог Сағат неше болды? – Сағат тоғыз болды. Сағат неше болды? –Сағат он екі болды. *Сағат неше болды? -Сағат тура жеті болды. Сағат үш-ке бес минут қалды
Тыңдалым Айтылым Жеке жұмыс 1 .Әнел кіммен сөйлесті? 2.Сағат неше болды? 3.Әлібек мектепке нешеде барады? Оқылым Оқушылар суреттерге қарап отырып оқиды, жұптасып жұмыс жасайды.
Мынау- менің сағатым Сағатым он екі болды. Мен кітап оқимын. Мынау –менің сағатым Сағатым екіге он минут қалды. Мен тамақ ішемін. Мынау- менің сағатым Сағатым оннан он минут кетті. Мен футбол ойнаймын. Айтылым Сандарды сөзбен айтады, сұрақтарға жауап береді. Сағат неше болды? Сағат
Жазылым Оқиды, көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны жалғап жазады. 1 Менің ат...-Әлібек. Мен үшін... сыныпта оқи... Сағат сегіз болды. Мен мектепке бара... 2.Інім... аты- Ғабит. Ол бес.... Сағат тоғызға он минут қалды. Ол балабақша... барады. Тиісті қосымшалар:
Айтылым Үлгі бойынша диалог құрайды, досынан не істейтінін сұрайды. Үлгі: -Самат, сағат сегіз болды. Сен не істейсің? -Мен мектепке барамын. |
Ауызша кері байланыс беру
|
«Сағаттар сөйлейді» плакаты Сөз сөйлем сызбалары Сағат Сағаттың суреті Интербелсенді тақтада берілген сағаттың суреті |
||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы |
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Сағат, уақыт, өлшем, сөздерімен сөйлем құрайды. «Сөз тану» тыңдау материалымен жұмыс Мұғалімнің өлеңнің мағынасымен жұмысты QR немесе үнтаспадан тыңдату арқылы ұйымдастыруы. Сағат- уақыт бөлшегі Сағат- өмір өлшемі Пайдалансаң дұрыстап Адастырмас ол сені |
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
1. Оқушылар өлеңді тыңдайды.
Есте сақта: Сағат неше болды? Сағат сегіз болды. Мен мектеепке барамын. |
|
Қазақ тілі Үнтаспа. «Алматыкітап», 2019 |
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар №2
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Сағат жетіде тұрамын |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану 3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: берілген тақырыпқа қатысты сөздерді таба алады және сөйлеу барысында қолданады; Көпшілігі:мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастырады және оған жауап бере біледі; Кейбірі Сурет бойынша әңгіме құрастырады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
Басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Қане қанат
жазайық, |
Мадақтау Шапалақ смайликтер |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
|||||||||||
Ортасы |
Ұжымдық жұмыс «Доп лақтыру» әдісі -Сенің көңіл-күйің қандай? -Сабаққа дайынсың ба? -Сабақ нешеде басталады? -Сағат неше болды? Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: – Балалар, сендер бүгін өз күн тәртіптеріңді айтасыңдар, сурет бойынша әңгіме құрайсыңдар, жұптасып диалог құруға дағдыланасыңдар.
Оқулықпен жұмыс Сөздік жұмысы: Жаңка сөздермен жұмыс жасайды.
Сағат жетіде тұрамын Сен нешеде тұрасың? Ол нешеде тұрады? Мен таңертең жаттығу жасаймын.
Оқылым Айтылым Оқушыларға бағыт- бағдар беріп, қайталатады. Тақтамен жұмыс жасауға дағдыландырады. Сөздерді дұрыс айтуына мән береді. Қатесін дер кезінде түзетеді.
Оқулықпен жұмыс
2- тапсырма Сергіту сәті «Есімдер» жатығуы Мақсаты: жағымды қарым-қатынастықты туғызу. Нұсқау: Оқушылар өз есімдерін айтады және өзін бейнелейтін 3 сөз айтады. 3-тапсырма. Жұптық жұмыс 4- тапсырма Топтық жұмыс 5- тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды, оқушылар жауап береді. Мұғалім қате кеткен тұстарын түзейді. 6- тапсырма Парталасымен диалог құруға қолайлы жағдай жасайды, бағыт- бағдар береді. Түсінбеген тұстарын түсіндіреді. |
Сұрақтарға жауап береді
Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.
Жаңа сөздер: Таңертең, жарым, жуыну, жаттығу жасау.
Оқушылар оқиды, қайталайды.
Мен таңертең жетіде тұрамын. Жуынамын. Жеті жарымда тамақ ішемін. Тыңдалым Мәтінді тыңдайды. -Әлібек нешеде тұрады? -Ол не істейді? Оқылым Айтылым Мәтінді оқиды, мәтін мазмұны бойынша төмендегі әрекеттерді нешеде орындайтынын сызбаға сүйеніп айтады. Оқылым Сөздерді сәйкестендіріп оқиды
Айтылым Суреттерге қарап Әлібектің не істейтінін айтады.
Жазылым Сұрақтарға жауап жазады: *Сен таңертең нешеде тұрасың? *Сен нешеде тамақ ішесің? *Сен нешеде мультфильм көресің? * Сен нешеде футбол ойнайсың? Айтылым Интербелсенді тақтада берілген суреттерге қарап үлгі бойынша диалог құрады. Тақтада оқушылардың күнделікті күн тәртібі берілген. Таңертең нешеде тұратыны, жаттығуға қанша уақыт бөлетіні, мектепке нешеде баратыны, тамақтану уақыты,кешкі серуен, ұйқыға жатар кезін белгілеп айтып кетеді. |
Ауызша кері байланыс беру
Оқушылар өзін –өзі бағалайды, смайликтер арқылы «Алма ағашы» бағалау парағы |
«Сағаттар сөйлейді» плакаты Сөз сөйлем сызбалары Сиқырлы сағат Сағаттар Интербеленді тақтада берілген сағат суреттері Интербелсенді тақта |
|||||||||||
Соңы |
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта.
Сөздікпен жұмыс жасайды
күн тәртібі, уақыт, сағат сөздерімен сөйлем құра. «Сөз тану» тыңдау материалымен жұмыс Мұғалімнің өлеңнің мағынасымен жұмысты QR немесе үнтаспадан тыңдату арқылы ұйымдастыруы. Жетіде тұрған баланың Болады ісі өнімді Күн менен апта, қарағым Өтеді сонда көңілді |
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
1. Оқушылар өлеңді тыңдайды. Есте сақта
Сен таңертең нешеде тұрасың? Мен таңертең жетіде тұрамын. |
|
Қазақ тілі Үнтаспа. «Алматыкітап», 2019 |
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар №3
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Ерте ұйықтаймын |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру 3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/мазмұндау |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастырады және оған жауап бере біледі ; Көпшілігі: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыра алады/кесте толтырады/мазмұндай алады; Кейбірі Сурет бойынша әңгіме құрастырады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
Басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Оңға,
оңға түзу тұр, |
Мадақтау Шапалақ смайликтер |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
||||||
Ортасы |
Ұжымдық жұмыс «Доп лақтыру» әдісі -Сенің достарың көп пе? -Достарыңды жақсы көресің бе?? -Достарыңа көмектесесің бе? -Достарыңмен нешеде ойнауға шығасың? Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: – Балалар, сендер бүгін сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайсыңдар. Парталас достарыңмен диалог құрасыңдар, сұрақтарға жауап беріп, уақытты анықтай аласыңдар.
Оқулықпен жұмыс Сөздік жұмысы «Жаңа сөздер): Қашан? дейін, кейін, кешке, ерте, кеш.
Оқушыларды оқыту, қайталау жұмыстарын жүргізу. ә) Жауап болған сөйлемдер неше сөйлемнен тұратынын анықтату.
Дыбыстардың айтылу ерекшелігімен танысу. «Дыбысты естиміз, әріпті көреміз және жазамыз» қорытынды пікірін тәжірибе жүзінде меңгеру.
Сергіту сәті «Көкөністер арқылы ұрысамыз» Бұл ойында балалар ұрысқан кезде бір-біріне жаман сөздердің орнына көкөністердің атаулары арқылы ұрысады. 2-тапсырма. Оқы. Жеке жұмыс Мұғалім оқушыларды демеп, бағыт- бағдар беріп отырады. Жеке жұмыс 3- тапсырма Мұғалім оқушылардың қателескен тұстарына назар аударады, жөндеу үшін жұмыс жасайды. Оқушыларға қосымша сұрақтар қояды. 4- тапсырма Оқушылар кестемен жұмыс жасайды, мұғалім бағыт- бағдар береді. 7- тапсырма Жұптық жұмыс Мұғалім бағыт- бағдар береді, қосымша сұрақтар қойып, толықтырады. 5- тапсырма Жеке жұмыс |
Сұрақтарға жауап береді
Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды. *Сен қашан тұрасың? *Сен түске дейін не істейсің? *Сен түстен кейін не істейсің? *Сен кешке не істейсің?
Оқылым Айтылым
Мен түске дейін мектепке барамын. Сен түстен кейін күреске/ гимнастикаға барасың. Ол кешке футбол ойнайды. Сіз ерте/ кеш жатасыз.
«Менің алғашқы сөздігім» кітабынан «ерте», «кеш» «қашан?» сөздерінің түсіндірмесін мұғалімнің көмегімен тауып оқиды.
Саша нешінші сыныпта оқиды?
Ол кешке дейін не істейді?
Оның әрекеті дұрыс па? Оқылым Берілген мәтінді оқиды, қою қаріппен берілген сөздерге сұрақ қояды. Мен таңертең ерте тұрамын. Түске дейін мектепке барамын. Сағат бірде үйге келемін.Тамақ ішемін. Түстен кейін сабақ оқимын. Теледидар көремін. Сегізде тамақ ішемін. Айтылым Сағат неше болды? Бұл қай кез? Сен не істейсің ? Жауап бер. кеш ерте Айтылым Кесте бойынша оқушылар бір- біріне сұрақ қояды, жауап береді.
Айтылым Диалогты толықтырады. -Сен таңертең нешеде тұрасың?- Мен ... 7- де тұрамын -Сен түске дейін қайда барасың?- Мен ... мектепке барамын. -Сен түсте не істейсің?- Мен түсте үйге ..., ... ішемін. Жазылым Тиісті қосымшаны жалғап жазады. 1.Бұл- менің інім. 2.Ол таңертең жеті ... (-да,-де) тұрады. |
Ауызша кері байланыс беру Оқушылар өзара бағалау тәсілін қолданады
«Білім ағашы» |
«Уақыт мерзімі» плакаты Сөз сөйлем сызбалары Күн реті суреттері Сағат Интербелсенді тақта «Мезгіл , уақыт» плакаты |
||||||
Соңы |
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта.
Сөздікпен жұмыс жасайды
кешке , ерте, кеш сөздерімен сөйлем құра. «Сөз тану» тыңдау материалымен жұмыс Мұғалімнің өлеңнің мағынасымен жұмысты QR немесе үнтаспадан тыңдату арқылы ұйымдастыруы. Қоңырау қағылды Алғашқы арынды Сыныпқа балалар Кезекпен ағылды |
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
1. Оқушылар өлеңді тыңдайды.
Есте сақта: Сен таңертең не істейсің? Сен түске дейін, түсте, түстен кейін не істейсің? Ерте ұйықтаймын |
|
Қазақ тілі Үнтаспа. «Алматыкітап», 2019 |
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар №4
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Менің күн тәртібім |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру 3.5.1.5 үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыру. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастырады және оған жауап бере алады; Көпшілігі: үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыра алады; Кейбірі:сурет бойынша әңгіме құрастырады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Бас бармақ Балан үйрек Ортан түйрек Шылдыр шүмек Кішкене бөбек.
Оң қолым оңқай Сол қолым солақай |
Мадақтау Шапалақ смайликтер |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
|||
Ортасы |
Ұжымдық жұмыс «Доп лақтыру» әдісі *Менің күн тәртібім *Сенің күн тәртібің *Сіздің күн тәртібіңіз *Оның күн тәртібі Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: – Балалар, сендер бүгін сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайсыңдар. Құраған әңгімелеріңнен сөйлемді, сөйлемнен жаңа үйретілетін дыбысы бар сөзді бөліп аласыңдар.
Оқулықпен жұмыс Сөздік жұмысы (Жаңа сөздер): Күн тәртібі,таңғы,кешкі, түскі ас.
Тапсырма.Тыңдалым. Тыңда, қайтала ә) Жауап болған сөйлемдер неше сөйлемнен тұратынын анықтату.
Дыбыстардың айтылу ерекшелігімен танысу. «Дыбысты естиміз, әріпті көреміз және жазамыз» қорытынды пікірін тәжірибе жүзінде меңгеру.
Сергіту сәті Музыкамен би билейді. Оқы. Қайтала Жеке жұмыс Өзінің күн тәртібімен бөліседі Мұғалім оқушыларды дұрыс айтуға, дұрыс сөйлеуге баулиды. 1-тапсырма Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді, берілгенін түсіндіреді. Үлгімен жұмыс жасатады. 2- тапсырма Мұғалімнің көмегімен орындалатын тапсырма 3- тапсырма Жұптық жұмыс Мұғалім кеткен қателерді түзейді, оқушыны қате жібермеуге талпындырады. 4- тапсырма Мұғалім оқушыларды толықтыру мақсатында қосымша сұрақтар қоюына болады. |
Мұғалімнің айтқанын бірге қайталап айтады. Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды
Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды. «Менің алғашқы сөздігім» кітабынан «күн», «тәртіп» «сақтаймын» сөздерінің түсіндірмесін мұғалімнің көмегімен тауып оқиды.
Оқылым Айтылым
Оқылым Жазылым Оқиды, сөздерден сөйлем құрап жазады. Үлгі: кешкі+ ас ішемін Оқылым Айтылым Оқушы берілген мәтінді оқиды, сұраққа жауап береді. *Сенің күн тәртібің осыған ұқсай ма? Айтылым Сұрақтарға жауап береді. 1.Әлібек жетіде не істейді? 2.Ол нешеде тамақ ішеді? 3.Ол нешеде кітапханаға барады? 4.Ол қашан сабақ оқиды? Айтылым Суреттерге қарап, досынан сұрайды.
1.Ол нешеде тұрады? 2.Мектепке қашан барады? 3.Түскі асты нешеде ішеді? |
Ауызша кері байланыс беру Өзін- өзі смайликтермен бағалау «Талдау ағашы» «Бағдаршам»
|
«Күн тәртібі» плакаты Сөз сөйлем сызбалары Таратпа материалдар « Менің алғашқы сөздігім» Кесте Интербелсенді тақта Сызба |
|||
Соңы |
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта.
Сөздікпен жұмыс жасайды
Күн, тәртібі, кешкі ас сөздерімен сөйлем құра. «Сөз тану» тыңдау материалымен жұмыс Мұғалімнің өлеңнің мағынасымен жұмысты QR немесе үнтаспадан тыңдату арқылы ұйымдастыруы. Құлындай ойнайды Жүздері жайнайды Жігері бойында Тасқындап қайнайды |
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
1. Оқушылар өлеңді тыңдайды. |
|
Қазақ тілі Үнтаспа. «Алматыкітап», 2019 |
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар №5
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Бос уақыт |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.1* оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын тірек сөздерді қолданып жазу 3.1.2.1баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсіну |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын тірек сөздерді қолданып жазады; Көпшілігі: баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсіне біледі; Кейбірі Сурет бойынша әңгіме құрастырады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
Басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Шаттық шеңбері: «Ыстық лебіз». Шеңберге жиналып, бір-біріне жылы лебіз, тілек айту.
|
Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік. Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік. Қолды создық, басты бұрдық – екі деп, Қозғалыспен әрбір адам жетіледі. Алға, артқа қарадық та – үш дедік. Тағы жаңа жаттығулар істедік. Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып, Отырайық көңілді енді марқайтып.
|
Мадақтау Шапалақ смайликтер |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
|||||
Ортасы |
Ұжымдық жұмыс «Доп лақтыру» әдісі -Сен сабақ оқып болған соң немен шұғылданасың? -Мен гимнастикамен шұғылданамын. Лента қолданамын. -Біз күресеміз. -Мен сурет саламын.
Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: – Балалар, сендер бүгін сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайсыңдар. Құраған әңгімелеріңнен сөйлемді, сөйлемнен жаңа үйретілетін дыбысы бар сөзді бөліп аласыңдар.
Оқулықпен жұмыс Сөздік жұмысы: Немен?,бос уақыт, шұғылдану, қолданады.
1-тапсырма. Жеке жұмыс Мұғалім бағыт- бағдар береді, оқушылардың қате кеткен тұсын жөндейді.
Дұрыс айт! Шұғылдану (шұғұлданұу) Қолдану (қолданұу)
Сергіту сәті
3-тапсырма. Жұптық жұмыс Мұғалім диалог барасында қателескен оқушылардың қатесіне назар аударады, бірге жөндеуге тырысады, екінші рет қайталамауға баулиды. 4- тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім бағыт- бағдар береді, түсінбеген тұстарына көмек береді, қосымша сұрақтар қойып пысықтайды. 5- тапсырма Топтық жұмыс Мұғалім оқушыларды топқа бөледі, топтық жұмысты ұйымдастырады. 6-тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді. 7- тапсырма Жұптық жұмыс Мұғалім қосымша сұрақтар қойып, оқушыны толықтырады. |
Сұрақтарға жауап береді
Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.
«Менің алғашқы сөздігім» кітабынан «бос», «уақыт» «ойнаймын» сөздерінің түсіндірмесін мұғалімнің көмегімен тауып оқиды.
Тыңдалым Айтылым Оқушылар мәтінді тыңдайды, дұрыс жауапты айтады. 1.Әлібек мектепке қашан барады? а)Әлібек мектепке түстен кейін барады. б) Әлібек мектепке түске дейін барады. 2.Әлібек немен шұғылданады. а)Әлібек гимнастикамен шұғылданады б) Әлібек күреспен шұғылданады. Оқушылар сергіту сәтін орындап ,келесі тапсырмаға белсенділікпен кіріседі. Айтылым Оқушылар жұпқа бөлініп, бір-бірінен бос уақыттарында не істейтінін сұрайды. Диалог құрады.
Бос уақытта немен шұғылданасың? Оқылым Айтылым Оқушылар оқиды, дұрыс жауабын тауып айтады.
Айтылым Әлібек қай күні күреске барады? Әнел қай күні гимнастикаға барады? Тірек сөздерді пайдаланады: Күрес, гимнастика, дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі, жұма, сенбі, жексенбі. Жазылым Оқушылар қажетті сөздерді жазады. Қажетті сөздер: шұғылданады, бос уақытында, қолданады, төртте, гимнастикамен. Айтылым Диалогты рөлге бөліп оқиды
-Әлібек, сен бос уақытыңда не істейсің? -Мен бос уақытымда спортзалға барамын. |
Ауызша кері байланыс беру Бағалаудың шартты белгілеріне сəйкес өзін-өзі бағалау. Жұмыстарын топта жариялап, дəлелдеу.
Бағалаудың шартты белгілеріне сəйкес өзін-өзі бағалау. Жұмыстарын топта жариялап, дəлелдеу. Сабақтан игерген білімдеріне рефлексия жасату мақсатында жұмыс дəптеріндегі «Өз жұмысыңды бағала» тапсырмасы орындатылады. Бірінші тұрған «сауатты жазу», екінші тұрған «көркем жазу», үшінші тұрған «шығармашылық жұмыстарды орындау» дөңгелектері тиісті қарындаштармен боятылады. Нəтижелері топта жарияланады. «Екі тілек, бір ұсыныс» стратегиясы арқылы бір-бірінің жұмысын бағалайды. Орындаған жұмыстарының екі жақсы жағы мен бір кемшілігіне ұсыныс білдіру арқылы өз іс- əрекеттеріне кері байланыс жасайды. |
«Бос уақыт» плакаты Сөз сөйлем сызбалары Суреттер топтамасы Смайликтер Интербелсенді тақта «Бос уақыт» плакаты Презентациялық слайдтар Таратпа материалдар |
|||||
Соңы |
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта.
Сөздікпен жұмыс жасайды
Бос,уақыт, шұғылданамын сөздерімен сөйлем құра. «Сөз тану» тыңдау материалымен жұмыс Мұғалімнің қанатты сөздің мағынасымен жұмысты QR немесе үнтаспадан тыңдату арқылы ұйымдастыруы. Уақытты босқа өткізу- ең ауыр шығын
|
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
1. Оқушылар қанатты сөзді тыңдайды. |
|
Қазақ тілі Үнтаспа. «Алматыкітап», 2019 |
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар №6
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Жылдың төрт мезгілі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.4.1 кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазу, каллиграфиялық дағдыларын дамыту 3.2.6.1 мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс айту |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс айтады ; Көпшілігі: кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жаза алады, каллиграфиялық дағдыларын дамытады; Кейбірі:сурет бойынша әңгіме құрастырады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
Басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. «Сəлемдесу» ойыны. Бір-біріне жақсы тілектер тілеп, ынтымақтастық атмосферасын құру. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, бір-бірімен тез-тез көзбен, қолмен, иықпен амандасу керек. Көңілді əуен қосып қою
|
Бала, бала, балапан Қане, қайсы, алақан. Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат. Бала, бала, балапан Қане, қайсы, алақан. Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат. |
Мадақтау Шапалақ смайликтер |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
|||||||||||||||||||
Ортасы |
Ұжымдық жұмыс 1- тапсырма.Суретке қара. Тыңда. Қайтала Қыста түн ұзақ болады Қыста күн қысқа болады.
Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: – Балалар, сендер бүгін сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайсыңдар. Құраған әңгімелеріңнен сөйлемді, сөйлемнен жаңа үйретілетін дыбысы бар сөзді бөліп аласыңдар. Оқулықпен жұмыс Есте сақта Жаңа сөздер Жыл, төрт, мезгіл, тәулік Оқулықтағы сурет бойынша жұмыс жасайды, мұғалімнің сұрағына жауап береді.
Сергіту сәті
1-тапсырма. Жеке жұмыс Мұғалім бағыт- бағдар береді. Оқушылардың қате кеткен тұстарын бірге түзейді. 2- тапсырма Топтық жұмыс Мұғалім оқушыларға бағыт –бағдар береді. Түсінбеген тұстарын түсіндіріп, бірге жұмыс жасайды. 3- тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім тапсырманы толықтыру үшін оқушыларға қосымша сұрақтар қояды. 4- тапсырма Жеке жұмыс Оқушыларға бағыт- бағдар беріп ,қате кеткен тұстарын жөндеп, қосымша сұрақтар қойып пысықтайды. 5- тапсырма Жұптық жұмыс Мұғалім қосымша тапсырма беріп , оқушылар білімін толықтырады. Есте сақта! |
Сұрақтарға жауап береді
Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.
Оқылым Айтылым Оқушылар оқиды, қайталайды.
Оқушылар сергіту сәтінде музыка тыңдап, бейнебаяндағы қимылдарды қайталайды.
Тыңдалым Айтылым
А)Оқушылар суретке қарап мәтін не туралы болатынын болжап айтады. Ә) Мәтінді тыңдайды. Суретті, тірек сөздерді пайдаланып, мәтін не туралы екенін айтады.
«Менің алғашқы сөздігім» кітабынан «жыл», «мезгіл» «қыс» сөздерінің түсіндірмесін мұғалімнің көмегімен тауып оқиды.
Оқылым Айтылым Оқушылар мәтінді оқып, кестені толтырады.
Айтылым Оқушылар суретке қарап жылдың төрт мезгілін атайды.
Айтылым Оқушылар суретті пайдаланып, суретті толықтырады. Жыл атаның Күз, Қыс деген екі ұлы, ... ... деген екі қызы болыпты. Айтылым Сұрақтарға жауап беріп, диалог құрады. 1.Жылдың неше мезгілі бар? 2.Бір жылда неше ай бар? 3.Бір жылда неше тәулік бар? 4.Бір тәулікте неше сағат бар?
|
Ауызша кері байланыс беру Стикерлерге өз көзқарастарын жазып, постерлерге жабыстыру. Оқушылар жұмыс дəптерінде берілген суреттерге қарап, сөйлеудің қай түрі жүзеге асырылғанын анықтайды. Жазбаша сөйлеу болса, көк түсті қарындашпен, ауызша болса, жасыл түсті қарындашпен бояйды. Сабақтан игерген білімдеріне рефлексия жасату мақсатында жұмыс дəптеріндегі «Өз жұмысыңды бағала» тапсырмасы орындатылады. Бірінші тұрған «сауатты жазу», екінші тұрған «көркем жазу», үшінші тұрған «шығармашылық жұмыстарды орындау» дөңгелектері тиісті қарындаштармен боятылады. Нəтижелері топта жарияланады.
|
«Жыл мезгілдері» плакаты Сөз сөйлем сызбалары Презентациялық слайдтар Суреттер топтамасы Интербелсенді тақта Смайликтер Кестелер Таратпа материалдар |
|||||||||||||||||||
Соңы |
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта.
Сөздікпен жұмыс жасайды
Жыл, мезгіл, тәулік сөздерімен сөйлем құра. «Сөз тану» тыңдау материалымен жұмыс Мұғалімнің өлеңнің мағынасымен жұмысты QR немесе үнтаспадан тыңдату арқылы ұйымдастыруы.
Жазда гүлдер
тереміз |
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
1. Оқушылар өлеңді тыңдайды. |
|
Қазақ тілі Үнтаспа. «Алматыкітап», 2019 |
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар №7
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Қыс айлары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 анық айтылған сөздерді тыңдап, түсінгені бойынша қарапайым нұсқаларды орындау 3.4.5.1 жаңа сөздерді орфографиялық сөздіктер қолдауымен дұрыс жазу |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: жаңа сөздерді орфографиялық сөздіктер қолдауымен дұрыс жазу ; Көпшілігі: анық айтылған сөздерді тыңдап, түсінгені бойынша қарапайым нұсқаларды орындау; Кейбірі:сурет бойынша әңгіме құрастырады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
Басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
Оқушылар шеңбер құрып, өлеңді хормен айту арқылы бір-бірлерімен амандасады.
Қайырлы күн, күнім, далам, орманым, Қайырлы күн, гүлім, құсым, көлдерім, Қайырлы күн, өсімдіктер, жəндіктер, Қайырлы күн, барша тіршілік иесі. Көңілді əуен қосып қою
|
Қырғауыл боп ұшамыз, ұшамыз (Екi қолымен қанат жасап ұшады) Түлкi болып қашамыз, қашамыз (Бiр орындарында тұрып жүгiредi) Қырғауылдай тапқыр боп, тапқыр боп, Орнымызға қонамыз (Бәрi орындарына отырады). |
Мадақтау Шапалақ смайликтер |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
||||||||||||||||||
Ортасы |
Мен шаңғы тебемін Сен шаңғы тебесің Сіз шаңғы тебесіз Ол шаңғы тебеді. Жаңа сөздер
Күн, күндіз, түн
Ұзақ, боран соғады.
Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: – Балалар, сендер бүгін сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайсыңдар. Құраған әңгімелеріңнен сөйлемді, сөйлемнен жаңа үйретілетін дыбысы бар сөзді бөліп аласыңдар. Оқулықпен жұмыс
3 Сергіту сәті
2-тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім бағыт- бағадр береді, қате кеткен тұстарын жөндейді. 3-тапсырма Жеке жұмыс
Мұғалім оқушы жіберген қате тұстарын жөндеп, қосымша сұрақтар қояды, бағыт- бағдар береді. 4- тапсырма Жұптық жұмыс Мұғалім оқушыны толықтырып, қосымша сұрақтар қояды. 5- тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім бағыт- бағдар береді. Оқушы қиналған тұстарында көмек береді. 6- тапсырма Мұғалім оқушының жауабын саралап, дұрыс- бұрысын ажыратып талдайды. Қате кеткен тұстарын жөндейді. 7- тапсырма Жұптық жұмыс Мұғалім қосымша сұрақтар қойып, оқушының жауабын саралайды. |
Оқушылар мұғалім соңынан қайталау жұмысысн оырндайды. Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.
Тыңдалым Айтылым Оқушылар мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар интербелсенді тақтада берілген бейнебаянға қарап тұрып, би қимылдарын жасайды, әуенге қосылып айтады.
Оқылым
Мәтінді оқиды.
Айтылым Қыс айларын тауып, сөйлем құрайды.
Мамыр, қаңтар, сәуір, қараша, ақпан,тамыз.
Жазылым Оқушылар сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөз тіркесін құрайды.
Айтылым Берілген сөздерді пайдаланып төрт сөйлем құрайды. Берілген сөздер: қыс,күн,күндіз,түн,боран, ұзақ,ойна,шаңғы,қысқа.
Айтылым Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сөйлемдерді толықтырады.
Айтылым Оқушылар жұптасып әр сурет бойынша диалог құрады. |
Ауызша кері байланыс беру Сабақтан игерген білімдеріне рефлексия жасату мақсатында жұмыс дəптеріндегі «Өз жұмысыңды бағала» тапсырмасы орындатылады. Бірінші тұрған «сауатты жазу», екінші тұрған «көркем жазу», үшінші тұрған «шығармашылық жұмыстарды орындау» дөңгелектері тиісті қарындаштармен боятылады. Нəтижелері топта жарияланады. Оқушылардың сыныптағы өзіндік, жұптық жұмыстарын орындау барысында «5-Т»ережесі стратегиясы қолданылады. «5-Т» ережесін еске түсіру: Талап.Тəртіп. Тыныштық. Татулық. Тазалық. «Екі тілек, бір ұсыныс» стратегиясы арқылы бір-бірінің жұмысын бағалайды. Орындаған жұмыстарының екі жақсы жағы мен бір кемшілігіне ұсыныс білдіру арқылы өз іс- əрекеттеріне кері байланыс жасайды.
|
«Қыс мезгілі» плакаты Сөз сөйлем сызбалары Интербелсенді тақта Смайликтер Таратпа материалдар Кесте Смайликтер |
||||||||||||||||||
Соңы |
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта.
Сөздікпен жұмыс жасайды
қыс, қаңтар, ақпан, желтоқсан сөздерімен сөйлем құра. «Сөз тану» тыңдау материалымен жұмыс Мұғалімнің өлеңнің мағынасымен жұмысты QR немесе үнтаспадан тыңдату арқылы ұйымдастыруы. Құлақтарын үсіткен Шынықпаған қай бала? Осы болар «қыс» деген Айтсақ жауап жай ғана О. Иманәлиев |
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
1. Оқушылар өлеңді тыңдайды. |
|
Қазақ тілі Үнтаспа. «Алматыкітап», 2019 |
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар №8
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Көктем мезгілі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.5.1* сөздіктер журналдар мен анықтамалықтардан қажетті ақпаратты іздеу жолын білу жәнеақпаратты берілген үлгі/ кестеге салу 3.5.1.5* үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыру. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: сөздіктер журналдар мен анықтамалықтардан қажетті ақпаратты іздеу жолын біледі және ақпаратты берілген үлгі/ кестеге сала алады; Көпшілігі: үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыра алады; Кейбірі:сурет бойынша әңгіме құрастырады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
Басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. «Ненің дауысы?» ойыны. Үнтаспадан жан-жануарлардың, құстардың дауысын тыңдатып, дауыстарды айыра білуге үйрету.
|
Ұзын құлақ сұр
қоян, |
Мадақтау Шапалақ смайликтер |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
||||||||||||
Ортасы |
Топқа бөлу. Əрбір сөздің басқы буынын қосып, сөз шығаруға арналған сөзжұмбақ беріледі. Жасырынған сөз сол топтың аты болады. 1-топ: ақпан, қуаныш – аққу; 2-топ: лағыл, шындық – лашын; 3-топ: боран, тамаша – бота; 4-топ: тобылғы, тыныштық – тоты.
Есте сақта Жаңа сөздер Қар ериді, жиі, найзағай ойнайды, бүршік жарады.
Оқулықпен жұмыс
Көктемде жаңбыр жиі жауады
Жоқ, бұл жалған
Иә, бұл рас
Оқулықпен жұмыс
Жеке жұмыс Оқушыға мұғалім бағыт- бағдар береді
1- тапсырма Тыңда. Оқушыларға мәтінді тыңдатады, сұрақтар қояды, жауабын тыңдап саралайды.
Сергіту сәті
2- тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім оқушының оқуын мұқият тыңдайды, қате кеткен тұстарын дер кезінде жөндеп, екінші қайталамауын қадағалайды. 3- тапсырма Жұптық жұмыс Оқушыларды кестемен жұмыс жасауға баулу. 4- тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді. 5- тапсырма Оқушының қате кеткен тұстарын түзейді, қосымша сұрақтар қойып, тапсырманы толықтырауға көмектеседі. 6- тапсырма Жұптық жұмыс Оқушының сөйлеу дағдысын дамыта отырып, жазылым дағдысына мән береді. Сауатты жазуға баулиды. |
Сұрақтарға жауап береді. Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.
Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды. «Менің алғашқы сөздігім» кітабынан «көктем», «мезгіл» «наурыз» сөздерінің түсіндірмесін мұғалімнің көмегімен тауып оқиды.
Оқылым Айтылым Оқушылар оқиды, қайталайды. Құстар ұшып келеді. Ағаштар бүршік жарады. Қар ериді. Тыңдалым Айтылым Оқушылар өлеңді тыңдап, не туралы екенін айтып береді. Интербелсенді тақтада көрсетілегн бейнебаянға қарап балалардың қимылын қайталайды, әуенге қосылады. Оқылым Айтылым Мәтінді мән беріп ,түсініп оқиды. Оқылым Айтылым Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіреді. Сөз тіркесін құрайды.
Жазылым Суретті пайдаланып,сөйлемді толықтырады. Көктемде ... ериді. Ағаштар ... жарады. ... ойнайды. ... ұшып келеді. ... жиі жауады. Айтылым Оқушылар әр суретке бір сөйлемнен құрайды. Айтылым О 1.Көктем айларын ата. 2.Көктемде ауа-райы қандай?
|
Ауызша кері байланыс беру
Бағдаршам тәсілі арқылы кері байланыс жасалады. Бес саусақ тәсілі арқылы оқушылар өзін- өзі бағалайды Алма ағашына өз смайлигін іледі Бас бармақ арқылы кері байланыс жасалады. «ББҮ» кестесін толтырады |
«Көктем мезгілі» плакаты Сөз сөйлем сызбалары Смайликтер Суреттер топтамасы Бағдаршам суреті Интербелсенді тақта Кесте Смайликтер |
||||||||||||
Соңы |
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта.
Сөздікпен жұмыс жасайды
Көктем, жылға, ериді сөздерімен сөйлем құра. «Сөз тану» тыңдау материалымен жұмыс Мұғалімнің өлеңнің мағынасымен жұмысты QR немесе үнтаспадан тыңдату арқылы ұйымдастыруы. Үстін жасыл түк басып Көктем келді нық басып Тоғандарға тығылып Кетті лезде қыс қашып Ө. Ақыпбеков |
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
1. Оқушылар өлеңді тыңдайды. |
|
Қазақ тілі Үнтаспа. «Алматыкітап», 2019 |
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар №9
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Жаз бен күз айлары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/мазмұндау 3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табады және сөйлеу барысында қолдана алады; Көпшілігі: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыра алады/кесте толтырады/мазмұндай алады ; Кейбірі:сурет бойынша әңгіме құрастырады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
Басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Орнымыздан
тұрайық, |
Мадақтау Шапалақ смайликтер |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
||||||||||||||
Ортасы |
1-тапсырма. Суретке қара . Үлгі бойынша сөйлес. -Қазір қай мезгіл? -Қазір күз мезгілі Жаңа сөздер
Жаңа сөздер
Мың, салқындайды. Егін ору,шық түсу
Оқулықпен жұмыс Суретке бойынша оқушыларға сұрақтар қояды, жауаптарын толықтырады
1- тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді.Толықтыру жұмыстарына көмек береді.
Сергіту сәті
2- тапсырма Жеке жұмыс Оқушыларға сұрақ қоя отырып, басқа оқушылардың зейінін негізгі мәтінге аударады. 3- тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді. 4- тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім оқушыға қажет кезде көмек береді, түсінбегшен тұстарына бағыт- бағдар береді. 6- тапсырма Топтық жұмыс Мұғалім оқушыларды топқа бөліп, топтық жұмысты ұйымдастыруға ат салысады. 7- тапсырма Жұптық жұмыс Оқушылардың кейбір білмей қалған тұстарына мұғалім көмектеседі, қосымша сұрақтар қойып толықтырады. |
Сұрақтарға жауап береді. Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.
Тыңдалым Айтылым Мәтінді тыңдайды, қандай жыл мезгілі екенін анықтайды. Интербелсенді тақтада берілген сергіту сәтін сынып болып бірге тұрып орындайды. Оқылым Айтылым Оқушылар мәтінді оқиды, жаз бен күз мезгілдерінің белгісін табады.
Айтылым Жаз және күз айларын ретімен атайды.
Жазылым Әр оқушы өз отбасы мүшелерінің қай мезгілде туғанын және аттарын кестеге түсіреді. Көктем Жаз Күз Қыс Айтылым Оқушылар суретке қарап ,топта жаз және күз айларын салыстырып жазады.
Айтылым Сұрақтарға жауап беріп, сөйлемді толықтырады. Маусым,шілде, тамыз---жаздың нешінші айы? |
Ауызша кері байланыс беру «Бас бармақ» тәсілі арқылы бағалау жүргізу «Бағдаршам» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды. «Бес саусақ» тәсілін пайдаланып өзін- өзі бағалау жүргізеді. «ББҮ» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды. « Екі жұлдыз, бір тілек»
|
«Жаз бен күз» плакаты Сөз сөйлем сызбалары Суреттер топтамасы Бағдаршамның суреті Интербелсенді тақта Смайликтер Кесте Жұлдыздар бейнесі |
||||||||||||||
Соңы |
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта.
Сөздікпен жұмыс жасайды
жаз, күз, айлары сөздерімен сөйлем құра. «Сөз тану» тыңдау материалымен жұмыс Мұғалімнің өлеңнің мағынасымен жұмысты QR немесе үнтаспадан тыңдату арқылы ұйымдастыруы. Жайқалып жапырақ Құлпырып қызғалдақ Тұратын көз тартып Жаз келді күншуақ. Ж.Молдағалиев |
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
1. Оқушылар өлеңді тыңдайды, қайталайды. |
|
Қазақ тілі Үнтаспа. «Алматыкітап», 2019 |
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар №10
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/мазмұндау 3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады; Көпшілігі: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастырады/кесте толтырады/мазмұндай алады; Кейбірі:сурет бойынша әңгіме құрастырады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
Басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Ал, балалар
тұрайық |
Мадақтау Шапалақ смайликтер |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
||||||||||||
Ортасы |
Жыл мезгілдері- время года Қыс- зима Күз- осень Жаз- лето Көктем- весна
1-тапсырма. Жеке жұмыс
Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді.
Жеке жұмыс 2- тапсырма. Оқушылардың қате кеткен тұстарына мән береді, дер кезінде түзейді.
3-тапсырма. Жұптық жұмыс
Оқушыларды толықтыру, қосымша сұрақтар қойып, білімді терең меңгерту
Сергіту сәті
4- тапсырма Топтық жұмыс Оқушыларды топқа бөліп, топтық жұмысты ұйымдастыруға қолайлы жағдай туғызады. |
Сұрақтарға жауап береді. Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.
Айтылым
Сұрақтарға жауап береді. 1.Сен демалыс күні түске дейін не істейсің? 2.Түстен кейін не істейсің? Жазылым Әр оқушы өз күн тәртібін кестеге түсіреді.
Айтылым Сұрақтарға жауап береді.
Неше жыл мезгілі бар? Қыс айларын ата Жаз айларын ата Күз айларын ата Оқушылар сергіту сәтін орындайды, бір сергіп алады, ойын жинақтап, зейінін тұрақтандырады. Айтылым Топқа бөлініп, суретке қарап сөйлейді. Үлгі: Қыста күн суық болады. Күзде .... |
Ауызша кері байланыс беру
Топ басшысы өз тобын бағалап, кері байланыс жүргізеді |
«Жыл мезгілдері» плакаты Сөз сөйлем сызбалары Смайликтер Кесте Суреттер топтамасы Интербелсенді тақта |
||||||||||||
Соңы |
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта.
Сөздікпен жұмыс жасайды
жыл, мезгіл, ауа- райы сөздерімен сөйлем құра. «Сөз тану» тыңдау материалымен жұмыс Мұғалімнің мақалдың мағынасымен жұмысты QR немесе үнтаспадан тыңдату арқылы ұйымдастыруы. Шанаңды жазда сайла Арбаңды қыста сайла |
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
1. Оқушылар мақалды тыңдайды, қайталайды. |
|
Қазақ тілі Үнтаспа. «Алматыкітап», 2019 |