|
Мектеп |
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы Переметный ауылы «Қасым Аманжолов атындағы ЖОББМ»КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3 – бөлім Мен балаң жарық күнде сәуле қуған... |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Лукпанова Жемис Темиргалиевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 04.02.2025 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
С.Мұратбеков «Жусан иісі» повесі. Кейіпкерлер бейнесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.1.3.1 әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкерлердің типтік ерекшелігін тек тұрғысынан сипаттай алады, |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» «Бірлік және ынтымақ» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгендеу, амандасу Оқушыларды топқа бөлу. Топ аттары штрих арқылы жасырылады. Оқушыларға топ аттарын анықтауды ұсынады. |
Тақия түстеріне байланысты топтарға бөлінеді Оқушылар сол арқылы топқа бөлініп отырады Оқушылар алдарында қағаздағы жасырын жазуды тиынмен кетіру арқылы анықтайды 1-топ: Аян және автор бала тобы 2-топ: Есікбай мен Садық тобы 3-топ: Бапай мен Тұржан тобы |
|
Оқулық Қазақ әдебиеті «Атамұра» баспасы Топ атаулары жасырылған қағаз, жазудың бетіндегі штрихті кетуге арналған теңге. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 8 минут 7 минут |
Күннің жадын , тақырыпты жазамыз. Ақпанның бесі. С.Мұратбеков. «Жусан иісі» әңгімесіндегі кейіпкерлер бейнесі. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты, бағалау критерйлері хабарланады. Бүгінгі сабағымыздың мақсаты – кейіпкерлерді тек тұрғысынан сипаттау Бүгінгі сабақта бағалау критерийлері:
Сабақтың алтын ережесін ұсыну, WORDWALL
Тип – бірнеше адамға тән қасиеттерді бір адамның басына жинақтап, нанымды етіп көрсету. Жазушы шығармасында өзіне белгілі бір адамның ғана сипатын көрсетіп қана қоймайды, Яғни , типтеу дегеніміз – бірнеше адамның бойында болатын нақты бір қасиетті бір тұлғаның бойына жинақтау. Шығайбай – шектен шыққан сараң адам Алдаркөсе – өтірікті көп айтатын адам Қыз Жібек – сұлу қыздар Төлеген – ақылды, саналы жігіттер Судыр Ахмет – бос сөз сөйлейтін адамдар Қожанасыр – үнемі күлкілі жағдайда қалып қоятын кейіпкерлер Батыраш – қастандық, кедергі жасаушылар
Тек түрлері туралы түсінік береді. Кейіпкер – бейне, образ. Тек –жанр Тектің түрлері: Эпикалық Лирикалық Драмалық Романтикалық Реалистік 1-тапсырма Топтық жұмыс. Әр топқа концептуалды кесте беріледі Тақиясында «Аққу ою - өрнегі» белгісі бар оқушылар жауап береді Концептуалды кесте
Жұптық жұмыс «Пирмаидалық талқылау» Тақиясында қошқармүйіз оюы бар оқушылар жауап береді 3-тапсырма Жеке жұмыс «TARSIA» әдісі (сараланған тапсырма) 9 бөлік 10 бөлік 16 бөлік 24 бөлік Жұмыстарын тақтаға жапсырады |
Оқушылар дәптерге күнннің жадын, тақырыпты жазады. Дәптерге тип түрлерін, тек түрлерін жазып алады Тақиясында «Жұлдыз» белгісі бар оқушылар жауап береді Концептуалды кесте бойынша кейіпкерлердің іс-әрекетіне талдау жасайды.
«Пирамидалық талқылау» әдісі бойынша кейіпкерлердің жетістіктері мен қиындықтарын көрсетеді
|
Дескриптор : -хикаядағы рөлін анықтайды, - кейіпкерлердің іс-әрекетіне талдау жасайды, -мінездерін сараптайды. -типті анықтайды -Тек түрін табады
5 балл
Дескриптор :
. 2 балл
Дескриптор
Қиынды қағаздарды бір-біріне сәйкестендіріп , құрастырады - 2 балл
ҚБ «Жеңілдік» купондары, мадақтау |
Интерактивті тақта, ноутбук Суреттер, жазбалар жазылған қима қағаздар. Кесте Сызба қағаздар
«TARSIA» парақтары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия. «Бағдаршам»
Үйге тапсырма. Әңгіме үзіндісіне байланысты сурет салу
|
10 балдық жүйемен оқушылар өздерінің деңгейлерін көрсетеді |
АКТ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сайын Мұратбеков. "Жусан иісі" Кейіпкерлер бейнесі
Сайын Мұратбеков. "Жусан иісі" Кейіпкерлер бейнесі
|
Мектеп |
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы Переметный ауылы «Қасым Аманжолов атындағы ЖОББМ»КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3 – бөлім Мен балаң жарық күнде сәуле қуған... |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Лукпанова Жемис Темиргалиевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 04.02.2025 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
С.Мұратбеков «Жусан иісі» повесі. Кейіпкерлер бейнесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.1.3.1 әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкерлердің типтік ерекшелігін тек тұрғысынан сипаттай алады, |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» «Бірлік және ынтымақ» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгендеу, амандасу Оқушыларды топқа бөлу. Топ аттары штрих арқылы жасырылады. Оқушыларға топ аттарын анықтауды ұсынады. |
Тақия түстеріне байланысты топтарға бөлінеді Оқушылар сол арқылы топқа бөлініп отырады Оқушылар алдарында қағаздағы жасырын жазуды тиынмен кетіру арқылы анықтайды 1-топ: Аян және автор бала тобы 2-топ: Есікбай мен Садық тобы 3-топ: Бапай мен Тұржан тобы |
|
Оқулық Қазақ әдебиеті «Атамұра» баспасы Топ атаулары жасырылған қағаз, жазудың бетіндегі штрихті кетуге арналған теңге. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 8 минут 7 минут |
Күннің жадын , тақырыпты жазамыз. Ақпанның бесі. С.Мұратбеков. «Жусан иісі» әңгімесіндегі кейіпкерлер бейнесі. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты, бағалау критерйлері хабарланады. Бүгінгі сабағымыздың мақсаты – кейіпкерлерді тек тұрғысынан сипаттау Бүгінгі сабақта бағалау критерийлері:
Сабақтың алтын ережесін ұсыну, WORDWALL
Тип – бірнеше адамға тән қасиеттерді бір адамның басына жинақтап, нанымды етіп көрсету. Жазушы шығармасында өзіне белгілі бір адамның ғана сипатын көрсетіп қана қоймайды, Яғни , типтеу дегеніміз – бірнеше адамның бойында болатын нақты бір қасиетті бір тұлғаның бойына жинақтау. Шығайбай – шектен шыққан сараң адам Алдаркөсе – өтірікті көп айтатын адам Қыз Жібек – сұлу қыздар Төлеген – ақылды, саналы жігіттер Судыр Ахмет – бос сөз сөйлейтін адамдар Қожанасыр – үнемі күлкілі жағдайда қалып қоятын кейіпкерлер Батыраш – қастандық, кедергі жасаушылар
Тек түрлері туралы түсінік береді. Кейіпкер – бейне, образ. Тек –жанр Тектің түрлері: Эпикалық Лирикалық Драмалық Романтикалық Реалистік 1-тапсырма Топтық жұмыс. Әр топқа концептуалды кесте беріледі Тақиясында «Аққу ою - өрнегі» белгісі бар оқушылар жауап береді Концептуалды кесте
Жұптық жұмыс «Пирмаидалық талқылау» Тақиясында қошқармүйіз оюы бар оқушылар жауап береді 3-тапсырма Жеке жұмыс «TARSIA» әдісі (сараланған тапсырма) 9 бөлік 10 бөлік 16 бөлік 24 бөлік Жұмыстарын тақтаға жапсырады |
Оқушылар дәптерге күнннің жадын, тақырыпты жазады. Дәптерге тип түрлерін, тек түрлерін жазып алады Тақиясында «Жұлдыз» белгісі бар оқушылар жауап береді Концептуалды кесте бойынша кейіпкерлердің іс-әрекетіне талдау жасайды.
«Пирамидалық талқылау» әдісі бойынша кейіпкерлердің жетістіктері мен қиындықтарын көрсетеді
|
Дескриптор : -хикаядағы рөлін анықтайды, - кейіпкерлердің іс-әрекетіне талдау жасайды, -мінездерін сараптайды. -типті анықтайды -Тек түрін табады
5 балл
Дескриптор :
. 2 балл
Дескриптор
Қиынды қағаздарды бір-біріне сәйкестендіріп , құрастырады - 2 балл
ҚБ «Жеңілдік» купондары, мадақтау |
Интерактивті тақта, ноутбук Суреттер, жазбалар жазылған қима қағаздар. Кесте Сызба қағаздар
«TARSIA» парақтары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия. «Бағдаршам»
Үйге тапсырма. Әңгіме үзіндісіне байланысты сурет салу
|
10 балдық жүйемен оқушылар өздерінің деңгейлерін көрсетеді |
АКТ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















