Күні:19.03.18ж | Пәні: Қазақ әдебиеті Пән мұғалімі:Шегебаева Гулжан Муслимовна |
Сабақтың тақырыбы | Сайын Мұратбеков «Қылау» әңгіме кейіпкерлерін талдау |
Мақсаты | Оқушыларға көркем шығармаларды талдау арқылы әңгіменің мазмұнын ашу,кейіпкерлер бейнесін талдау. |
Күтілетін нәтиже | Кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы,өзіндік пікір қалыптастыру |
7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық” |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Кім жылдам,Миға шабуыл,Жигсо, Ойлан тап, |
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук |
Сабақ барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг | «Өз тобыңды құр» 3 оқушыны сыныптың 3 бұрышына барып, өз тобына жинап алады.«Кім мені тыңдап тұр» | Оқушылар тобын құрып топтарына отырады1-дегенде 1- рет қол соғамыз2-дегенде 2- рет қол соғамыз3-дегенде 3- рет қол соғамыз |
Білу «Қайталау–оқу айнасы
| «Ұшқыр ойдан-ұтымды жауап»Сыныптағы қабырғаларға сұрақтар жазылып ілінеді. | Үй тапсырмасын тексеруОқушылар аралап оқып жүріп жауаптарын жазады |
Түсіну Ширату сұрақтары
| 1.Таң азанғы әке дауысы Сатайдың құлағына неге жағымсыз естілді?2.Әке ақылы Сатайды неге ызаландырды,сіздер де ересектердің ақыл сөзін солай қабылдайсыздар ма?3.Өлім мен өмір туралы Сатайдың ойлауына не түрткі болды?4.Сатайдың сезімталдығы мен жайдарылығы,қайырымдылығы оның қандай әрекеттерінен байқалады?5.Рабиғамен келе жатып қасқырды көргенде Сатайдың айқайға басуы оның батылдығы ма,мақтаны ма,не деуге болады?6.Орынсыз мақтанды сүймейтіндігіне Сатайдың қай әрекеті дәлел? | \Оқулықта берілген сұрақтарға жауап беру\ |
Қолдану(постермен жұмыс) | I-топ:Әңгімені композициялық құрылымына талдау II –топ:Әңгімені сатылай кешенді талдау жасауIII-топ:Әңгімегі кейіпкерлерге мінездеме беру | Оқушылар тапсырманы орындайды |
Талдау(Дебат)
| Даттаушы топ:Аргумент «Сатай-мейірімді балаЖақтаушы топ:Аргумент «Сатай-жағымсыз бала» | Оқушылар екіге бөлініп,сабақты жинақтайды |
Жинақтау | Сатайға әкесі қандай тапсырма берді?Қалай ойлайсыздар,Сатай не себепті кешіккенін ашып айтпады? | Оқушылардың жауабы |
БағалауБағалау шкаласы | Әр топқа берілген бағалау шкаласын тақтаға ілу | Әр топ бағалау парақшасын өздерін бағалайды |
Рефлексия | Екі жұлдыз , бір тілекСтикерлерді толтыруОқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)ББҮ кестесін толтыру | Оқушылар кері байланыс арқылы өздерінің сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін жазады. |
Үйге тапсырма | Эссе:«Мен достықты қалай түсінемін...» | Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. |