|
Бекітемін |
|
Директор ___________А.Әділбеков |
|||||||||||||
|
Пән |
Технология |
Пән мұғалімі: Байділдәқызы Мақсат |
|||||||||||||
|
Тақырыбы Шалбар түрлері. Өлшем алу |
27.11.2017 жыл |
||||||||||||||
|
Сынып |
9 «А» |
||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
|
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Шалбар түрлерін ажырата алады. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шалбар түрлерін ажыратып, сән журналдарынан модель таңдай алады |
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушы орындай алады: Шалбар түрлерін ажыратып, өлшемін ала алады. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Сән, классикалық, |
||||||||||||||
|
Жетістік критерийі |
Шалбар түрлерін біледі Шалбар модельдерін таңдай алады Шалбар моделіне қарай өлшем жасай алады |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу. |
|
||||||||||||||
|
Сабақ басы 5минут |
Сынып оқушыларымен сәлемдесу. Сурет қиындыларын құрастыру арқылы 2 топ құру. Құрастырылған суреттер мағынасын ашады. Үй тапсырмасына арналған сұрақтар қойылады?
1. Қауіпсіздіктің жалпы талаптары
ата. |
||||||||||||||
|
10 минут Білу Түсіну Қолдану Талдау |
Мағынаны тану. Видоеролик көрсетіледі. Оқушылар роликті көру арқылы сабақтың тақырыын ашады. 1 – тапсырма Екі топқа шалбар суреттері беріледі. Суреттегі шалбардың қандай түрге жататынын және қандай тұрмысқа киетіндігін айқындайды. 2 – тапсырма. Сарамандық жұмыс. Шалбарды конструкциялауда негізгі
операциялардың бірі «өлшем алу» болып табылады. Шалбар тігу үшін
алдын ала өлшемін алу керек. Өлшемді қысқартылып алынған сөздердің
бас әріптерінен
белгілейді. Өлшем алу үшін мына ережелерді сақтау
қажет Сиқырлы себет. Оқушылар себеттен алынған тапсырма бойынша шалбар өлшемін алады. |
||||||||||||||
|
Сабақ соңы Жинақтау
Тұжырымдау Бағалау Үйге тапсырма |
«Қарлы кесек» Парақшаға осы мәтін бойынша сұрақтар жазамыз. Парақшадан кесек жасап тақтадағы шеңберді атамыз. Ал қанекей балалар сабағымызды қорытындылап жіберейік, бір – бірлеп қарлы кесекті жинаймыз. Жинай отырып ішіндегі сұрақтарға жауап береміз. Оқушылар кесекпен шеңберді атып, сұраққа жауап береді. Кестені толықтыр.
Білемін. Үйрендім. Білгім келеді. Сызба құру; Өлшем алу; үлгі шалбар тігу технологиясын үлгіні үлкейту, бойынша шалбар пішуді; толық меңгеру; бел кішірейту; мата ерекшеліктерін қондыруды үйрену. сән таңдау, т.б. ескеруді.
Шалбар түрлеріне сызба сызып әкелу Шалбардың сызбасын есептеу, құрал - жабдықтарды алып келу |
||||||||||||||


Тақырыбы: Шалбар түрлері. Өлшем алу
Сыныбы: 9 «А»
Пәні: Технология
Пән мұғалімі: Байділдәқызы Мақсат
Қызылорда, 2017 жыл
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шалбар түрлері. Өлшем алу
Шалбар түрлері. Өлшем алу
|
Бекітемін |
|
Директор ___________А.Әділбеков |
|||||||||||||
|
Пән |
Технология |
Пән мұғалімі: Байділдәқызы Мақсат |
|||||||||||||
|
Тақырыбы Шалбар түрлері. Өлшем алу |
27.11.2017 жыл |
||||||||||||||
|
Сынып |
9 «А» |
||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
|
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Шалбар түрлерін ажырата алады. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шалбар түрлерін ажыратып, сән журналдарынан модель таңдай алады |
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушы орындай алады: Шалбар түрлерін ажыратып, өлшемін ала алады. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Сән, классикалық, |
||||||||||||||
|
Жетістік критерийі |
Шалбар түрлерін біледі Шалбар модельдерін таңдай алады Шалбар моделіне қарай өлшем жасай алады |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу. |
|
||||||||||||||
|
Сабақ басы 5минут |
Сынып оқушыларымен сәлемдесу. Сурет қиындыларын құрастыру арқылы 2 топ құру. Құрастырылған суреттер мағынасын ашады. Үй тапсырмасына арналған сұрақтар қойылады?
1. Қауіпсіздіктің жалпы талаптары
ата. |
||||||||||||||
|
10 минут Білу Түсіну Қолдану Талдау |
Мағынаны тану. Видоеролик көрсетіледі. Оқушылар роликті көру арқылы сабақтың тақырыын ашады. 1 – тапсырма Екі топқа шалбар суреттері беріледі. Суреттегі шалбардың қандай түрге жататынын және қандай тұрмысқа киетіндігін айқындайды. 2 – тапсырма. Сарамандық жұмыс. Шалбарды конструкциялауда негізгі
операциялардың бірі «өлшем алу» болып табылады. Шалбар тігу үшін
алдын ала өлшемін алу керек. Өлшемді қысқартылып алынған сөздердің
бас әріптерінен
белгілейді. Өлшем алу үшін мына ережелерді сақтау
қажет Сиқырлы себет. Оқушылар себеттен алынған тапсырма бойынша шалбар өлшемін алады. |
||||||||||||||
|
Сабақ соңы Жинақтау
Тұжырымдау Бағалау Үйге тапсырма |
«Қарлы кесек» Парақшаға осы мәтін бойынша сұрақтар жазамыз. Парақшадан кесек жасап тақтадағы шеңберді атамыз. Ал қанекей балалар сабағымызды қорытындылап жіберейік, бір – бірлеп қарлы кесекті жинаймыз. Жинай отырып ішіндегі сұрақтарға жауап береміз. Оқушылар кесекпен шеңберді атып, сұраққа жауап береді. Кестені толықтыр.
Білемін. Үйрендім. Білгім келеді. Сызба құру; Өлшем алу; үлгі шалбар тігу технологиясын үлгіні үлкейту, бойынша шалбар пішуді; толық меңгеру; бел кішірейту; мата ерекшеліктерін қондыруды үйрену. сән таңдау, т.б. ескеруді.
Шалбар түрлеріне сызба сызып әкелу Шалбардың сызбасын есептеу, құрал - жабдықтарды алып келу |
||||||||||||||


Тақырыбы: Шалбар түрлері. Өлшем алу
Сыныбы: 9 «А»
Пәні: Технология
Пән мұғалімі: Байділдәқызы Мақсат
Қызылорда, 2017 жыл
шағым қалдыра аласыз















