|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Мектеп: №4 Абай ЖОМ 1-бөлім.Мәдениет: Тіл және қарым –қатынас. Күні: Мұғалімнің есімі: Орынбекова Н Сынып: 5 Қатысқандар саны: 18 Қатыспағандар саны:0 |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Сәлем-сөздің атасы |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Берілген мәтінге сәйкес
кіріспе, негізі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар
құру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы орындай алады: |
|||||||||||||||||||
|
Мәтінді мұқият тыңдайды |
||||||||||||||||||||
|
Көпшілігі орындай алады |
||||||||||||||||||||
|
Мәтінге сәйкес бөлімді қамти отырып күрделі жоспар құрайды |
||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады |
||||||||||||||||||||
|
Әртүрлі жанырдағы мәтіндерді талдайды |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтін
құрылымын біледі |
|||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі |
Түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастық: Ұжымда жұмыс дағдыларын,жағымды өзара әрекет пен ынтымақтастық атмосферасын құру. |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін – өзі тану, әдебиет |
|||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Тіл туралы мақал –мәтел жаттап келу |
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
«Амандасудың түрлері» әдісі арқылы сыныпта психологиялық
ахуал қалыптастыру.
ҚБ «Бағдаршам» түстері арқылы бағалау |
Қима- қағаздар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10мин |
Жазылым алдындағы 1- тапсырма. Топтық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы оқулықпен жұмыс. Оқулықта берілген тұтас мәтінді топ ішінде түсініп оқып, мәтін мазмұнына сай кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді анықтайтын жоспар құрыңдар І Кіріспе ІІ Негізгі ІІІ Қорытынды Дескриптор
ҚБ: «Бірін-бірі» бағалау Жазылым барысындағы тапсырма. Ж.Ж. «Сөздер банкасы» әдісі Мәтіндегі амандасуды, сыпайылықты білдіретін сөздер мен тіркестерді теріп жазыңдар. Дескриптор
ҚБ. Топ ішінде бірін- бірі бағалау Жазылымнан кейінгі 3- тапсырма. Топтық жұмыс. «Көршіңді бағала» әдісі амандасу сөзінің қолданысына мән беріп кестеге жазыңдар
Дескриптор:
«Дұрыс сөйлейік»
аудио бағдарламасынан сәлемдесу мәдениетіне арналған қазақ салтында
және басқа елдердегі сәлемдесудің түрлеріне байланысты тұтас
мәтінді тыңдап, диалог арқылы рөлге кіріп
көрсетіңдер Дескриптор
ҚБ «Екі жұлдыз бір тілек»
|
5- сынып Оқулық 11-бет.«Арман – ПВ» 2017 ж.
5- сынып Оқулық «Арман – ПВ» 2017
Сызба – кесте
https://www интернет
желісі |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин
Үйге тапсырма. |
Кері байланыс. БББ кестесі арқылы.
«Сәлем түзелмей- әлем түзелмейді» тақырыбында 50 c-сөзден тұратын ойтолғау жазу. |
Қима қағаздар |
||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау -
Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық
байланыс |
||||||||||||||||||
|
Ресурс немесе мәтін бойынша саралау жүргізілді. Мұнда топқа бір мәтін беріліп соған сәйкес жоспар құрды. Қарым – қатынас формалары бойынша саралау жүрді. Топта амандасу, сәлемдесуді білдіретін сөздер мен тіркестерді мәтіннен тауып кімге бағытталғанын, кімдер айтатынын кестеге жазады.
Диалог негізінде саралау
жүрді. Аудио бағдарламадан әр елдің сәлемдесуін тыңдап, оқушылар диалог кұрып іс – қимылмен көрсетті. |
Бағдаршам түстері арқылы бағалау
Бірін - бірі
бағалау
|
Өзін – өзі тану, әдебиет пәні
арқылы байланыс. Ынтымақтастық құндылыққа байланысты
|
||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сәлем-сөздің атасы
Сәлем-сөздің атасы
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Мектеп: №4 Абай ЖОМ 1-бөлім.Мәдениет: Тіл және қарым –қатынас. Күні: Мұғалімнің есімі: Орынбекова Н Сынып: 5 Қатысқандар саны: 18 Қатыспағандар саны:0 |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Сәлем-сөздің атасы |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Берілген мәтінге сәйкес
кіріспе, негізі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар
құру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы орындай алады: |
|||||||||||||||||||
|
Мәтінді мұқият тыңдайды |
||||||||||||||||||||
|
Көпшілігі орындай алады |
||||||||||||||||||||
|
Мәтінге сәйкес бөлімді қамти отырып күрделі жоспар құрайды |
||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады |
||||||||||||||||||||
|
Әртүрлі жанырдағы мәтіндерді талдайды |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтін
құрылымын біледі |
|||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі |
Түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастық: Ұжымда жұмыс дағдыларын,жағымды өзара әрекет пен ынтымақтастық атмосферасын құру. |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін – өзі тану, әдебиет |
|||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Тіл туралы мақал –мәтел жаттап келу |
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
«Амандасудың түрлері» әдісі арқылы сыныпта психологиялық
ахуал қалыптастыру.
ҚБ «Бағдаршам» түстері арқылы бағалау |
Қима- қағаздар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10мин |
Жазылым алдындағы 1- тапсырма. Топтық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы оқулықпен жұмыс. Оқулықта берілген тұтас мәтінді топ ішінде түсініп оқып, мәтін мазмұнына сай кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді анықтайтын жоспар құрыңдар І Кіріспе ІІ Негізгі ІІІ Қорытынды Дескриптор
ҚБ: «Бірін-бірі» бағалау Жазылым барысындағы тапсырма. Ж.Ж. «Сөздер банкасы» әдісі Мәтіндегі амандасуды, сыпайылықты білдіретін сөздер мен тіркестерді теріп жазыңдар. Дескриптор
ҚБ. Топ ішінде бірін- бірі бағалау Жазылымнан кейінгі 3- тапсырма. Топтық жұмыс. «Көршіңді бағала» әдісі амандасу сөзінің қолданысына мән беріп кестеге жазыңдар
Дескриптор:
«Дұрыс сөйлейік»
аудио бағдарламасынан сәлемдесу мәдениетіне арналған қазақ салтында
және басқа елдердегі сәлемдесудің түрлеріне байланысты тұтас
мәтінді тыңдап, диалог арқылы рөлге кіріп
көрсетіңдер Дескриптор
ҚБ «Екі жұлдыз бір тілек»
|
5- сынып Оқулық 11-бет.«Арман – ПВ» 2017 ж.
5- сынып Оқулық «Арман – ПВ» 2017
Сызба – кесте
https://www интернет
желісі |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин
Үйге тапсырма. |
Кері байланыс. БББ кестесі арқылы.
«Сәлем түзелмей- әлем түзелмейді» тақырыбында 50 c-сөзден тұратын ойтолғау жазу. |
Қима қағаздар |
||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау -
Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық
байланыс |
||||||||||||||||||
|
Ресурс немесе мәтін бойынша саралау жүргізілді. Мұнда топқа бір мәтін беріліп соған сәйкес жоспар құрды. Қарым – қатынас формалары бойынша саралау жүрді. Топта амандасу, сәлемдесуді білдіретін сөздер мен тіркестерді мәтіннен тауып кімге бағытталғанын, кімдер айтатынын кестеге жазады.
Диалог негізінде саралау
жүрді. Аудио бағдарламадан әр елдің сәлемдесуін тыңдап, оқушылар диалог кұрып іс – қимылмен көрсетті. |
Бағдаршам түстері арқылы бағалау
Бірін - бірі
бағалау
|
Өзін – өзі тану, әдебиет пәні
арқылы байланыс. Ынтымақтастық құндылыққа байланысты
|
||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















