|
Бөлім: |
1-бөлім: «Дананың сөзі- ақылдың көзі» |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты: |
Сапарәлі Айгерім |
|
|
Күні: |
18.10.2023 |
|
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шалкиіз жырау. Өмірі мен шығармашылығы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шалкиіз жырау. Өмірі мен шығармашылығы. Әдебиет. 8-сынып
|
Бөлім: |
1-бөлім: «Дананың сөзі- ақылдың көзі» |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты: |
Сапарәлі Айгерім |
|
|
Күні: |
18.10.2023 |
|
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шалкиіз жырау. Өмірі мен шығармашылығы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басталуы 6 минут Сабақтың ортасы 8 минут 10 минут 10 минут 4 минут 1 минут Сабақтың аяқталуы
|
Психологиялық ахуал және топқа бөлу. «Анти-жалқаулық» витаминдері
Үй тапсырмасын сұрау. Жеке жұмыс. «Бірлігіңнен айырылма, Бірлікте бар қасиет» деген жолдарға негіз бола алатын бірлік туралы бес мақал – мәтел жазып, жатқа айтып беріңдер.
Миға шабуыл
Шалкиіз жырау туралы бейнероик көрсетіледі. 1 – тапсырма. Топтық жұмыс. «Еркін жауап» стратегиясы. Оқушылар жыраудың өмірі мен шығармашылығына байланысты сұрақтарға жауап береді. 1 – топ.
2 – топ.
3– топ.
2 – тапсырма. Жұптық жұмыс. Кестені толтыр.
3 – тапсырма. Жеке жұмыс. Егер сен XXI ғасыр жырауы болсаң, не жайында жырлап, толғар едің? Оқушылар берілген сұраққа нақты дәлелдер келтіре отырып, ойын жүйелі түрде жеткізеді. Үйге тапсырма: Толғаудың өздеріңе ұнаған шумақтарын жаттап алыңдар. «Сен алтынсың – мен пұлмын» деп басталатын шумақта жырау не айтқысы келді? Бағалау. Оқушылар әр тапсырмаларда берілген дескрипторлар бойынша бағаланады. Топ басшысы әр оқушының алған ұпайын бағалау парағына тіркеп отырады. Ең жоғары нәтиже көрсеткен оқушыларға «Сәтті купондар» таратылады. |
Психологиялық ахуал Оқушыларға «Анти-жалқаулық» витаминдері таратылады, оқушылар сол арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар бірлік тақырыбында дайындап келген 5 мақал-мәтелдерін айтады. Берілген сұрақтарға жауап береді.
Шалкиіз жыраудың өмірі мен шығармашылығы жөнінде мәліметтер жинақтап, талдау жасайды. Оқушылар жұптарға бірігіп, берілген кестені толтырады. Оқушылар берілген сұраққа 1 минут шамасында ойланып, жауап береді. Оқушылар өздерінің жинаған ұпайлары арқылы бағаланады. |
Дескриптор:
Оқушыларға мадақтау сөздері арқылы кері байланыс беріледі. Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Жұмыс дәптерлері
Бейнеролик Оқулық, қосымша мәліметтер Кесте Оқулық «Сәтті купон» |
||||||||||
|
3 минут |
Рефлекция. Не ұқтым? Не естідім?
|
Оқушылар сабақта не түсінгендерін және қандай жаңа ақпарат алғандары жайлы өздерінің сабақ басында қойған смарт мақсаттары негізінде мұғалімге рефлекция жазады. |
|
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз




