|
Заттардың агрегаттық күйінің өзгеруі |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Салқындау процесі. 4-зертханалық жұмыс. «Салқындау процесін зерттеу» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.5-салқындау үдерісін зерделеу, салқындау қисығын сызу және оны талдау, бөлшектердің кинетикалық теориясына сай,өз бақылауларын түсіндіру |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
- сандық және сапалық деректерді жинақтау; - зерттеу нәтижелерін тиісінше көрсету әдісін таңдау - зерттеу нәтижелерін қолдану арқылы график сызу |
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы 10 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Сөйлейтін қолдар» тәсілі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Шам» тәсілі бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
«Сөйлейтін қолдар» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Шам» тәсілі бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||||||||||||||||
|
|
ІІ Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында сұрақтар беріледі «Қораптағы сұрақ» тәсілі арқылы сұрайды. «Стоп кадр» тәсілі арқылы суреттерді көрген кезде оқушыларда қандай ассоциациялар туындайтынын сұрап, ой қозғау. Оқушылардың бөлшектер және олардың қалпы туралы білімдеріне шолу және олардан қатты бөлшектер, сұйықтықтар мен газдар үшін нені білдіретінін ойлануды сұрау. жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Қораптағы сұрақ» тәсілі арқылы жауап бере отырып, өткен тақырып бойынша білімдерін өзектендіреді,
Экрандағы суретті талдай отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбын, мақсатын бірге анықтайды.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 30 мин |
ІІІ. Жаңа сабақ. Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. Балқу және қату ұғымдарына видео көрсету арқылы естеріне түсіру бөлшектер теориясы негізінде талқылай отырып меңгертеді. Бейне ролик “Судың қату кезіндегі әрекеті” Осы кезде болатын энергияның өзгерісін талқылауды жүргізеді «Графикті оқимыз» тәсілі арқылы ұжымдық талдау жүреді.
а)қатты дененің қыздырылуы; б)дененің балқуы; с)сұйықтың қатаюы? |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. Балқу және қату ұғымдарына видео көрсету арқылы естеріне түсіреді бөлшектер теориясы негізінде графикті талқылай отырып меңгереді. «Графикті оқимыз» тәсілі арқылы ұжымдық талдайды. |
Кері байланыс: «Сэнгвич» тәсілі арқылы кері байланыс береді .. |
Окулык Химия 7-сынып Бейне ролик “Судың қату кезіндегі әрекеті” |
||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақты бекіту тапсырмалары Жұмысты орындау жолын түсіндіреді, бағыт бағдар беріп, бақылайды. қолдау көрсетеді 2-тапсырма «Салқындау үдерісін зерттеу»
Мақсаты: Салқындау үрдісін зерттеу; салқындау қисығын салып оған тән сипатты белгілеу, өзінің бақылауына қатысты бөлшектер теориясын түсіндіру. Құралдар мен реактивтер: парафин, спиртшам, сынауық, сынауық ұстағыш, кристаллизатор, мұз, термометр, секундомер. Жұмыс барысы:
қыздырыңыз. Парафиннің толық балқыған уақыттағы температурасын термометр көмегімен белгілеңіз.
Температураның өзгергенін әрбір минут сайын белгілеңіз, парафиннің қату нүктесін және ең төменгі температурасын белгілеңіз.
Нәтижелер:
|
«Салқындау үдерісін зерттеу» нұсқаулық бойынша жұмыс жасайды. Нәтижесін дәптерге жазады. Қауіпсіздік ережесін сақтайды. |
ҚБ: «Білім шамы» арқылы бағалайды
|
Тапсырма жазылған үлестірме парақтар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин |
Кері байланыс « Нысана» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Нысана» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Нысана» тәсілі арқылы |
Кесте |
||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы § 4оку |
|
|
|
.

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Салқындау процесі. 4-зертханалық жұмыс. «Салқындау процесін зерттеу»
Салқындау процесі. 4-зертханалық жұмыс. «Салқындау процесін зерттеу»
|
Заттардың агрегаттық күйінің өзгеруі |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Салқындау процесі. 4-зертханалық жұмыс. «Салқындау процесін зерттеу» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.5-салқындау үдерісін зерделеу, салқындау қисығын сызу және оны талдау, бөлшектердің кинетикалық теориясына сай,өз бақылауларын түсіндіру |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
- сандық және сапалық деректерді жинақтау; - зерттеу нәтижелерін тиісінше көрсету әдісін таңдау - зерттеу нәтижелерін қолдану арқылы график сызу |
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы 10 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Сөйлейтін қолдар» тәсілі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Шам» тәсілі бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
«Сөйлейтін қолдар» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Шам» тәсілі бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||||||||||||||||
|
|
ІІ Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында сұрақтар беріледі «Қораптағы сұрақ» тәсілі арқылы сұрайды. «Стоп кадр» тәсілі арқылы суреттерді көрген кезде оқушыларда қандай ассоциациялар туындайтынын сұрап, ой қозғау. Оқушылардың бөлшектер және олардың қалпы туралы білімдеріне шолу және олардан қатты бөлшектер, сұйықтықтар мен газдар үшін нені білдіретінін ойлануды сұрау. жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Қораптағы сұрақ» тәсілі арқылы жауап бере отырып, өткен тақырып бойынша білімдерін өзектендіреді,
Экрандағы суретті талдай отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбын, мақсатын бірге анықтайды.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 30 мин |
ІІІ. Жаңа сабақ. Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. Балқу және қату ұғымдарына видео көрсету арқылы естеріне түсіру бөлшектер теориясы негізінде талқылай отырып меңгертеді. Бейне ролик “Судың қату кезіндегі әрекеті” Осы кезде болатын энергияның өзгерісін талқылауды жүргізеді «Графикті оқимыз» тәсілі арқылы ұжымдық талдау жүреді.
а)қатты дененің қыздырылуы; б)дененің балқуы; с)сұйықтың қатаюы? |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. Балқу және қату ұғымдарына видео көрсету арқылы естеріне түсіреді бөлшектер теориясы негізінде графикті талқылай отырып меңгереді. «Графикті оқимыз» тәсілі арқылы ұжымдық талдайды. |
Кері байланыс: «Сэнгвич» тәсілі арқылы кері байланыс береді .. |
Окулык Химия 7-сынып Бейне ролик “Судың қату кезіндегі әрекеті” |
||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақты бекіту тапсырмалары Жұмысты орындау жолын түсіндіреді, бағыт бағдар беріп, бақылайды. қолдау көрсетеді 2-тапсырма «Салқындау үдерісін зерттеу»
Мақсаты: Салқындау үрдісін зерттеу; салқындау қисығын салып оған тән сипатты белгілеу, өзінің бақылауына қатысты бөлшектер теориясын түсіндіру. Құралдар мен реактивтер: парафин, спиртшам, сынауық, сынауық ұстағыш, кристаллизатор, мұз, термометр, секундомер. Жұмыс барысы:
қыздырыңыз. Парафиннің толық балқыған уақыттағы температурасын термометр көмегімен белгілеңіз.
Температураның өзгергенін әрбір минут сайын белгілеңіз, парафиннің қату нүктесін және ең төменгі температурасын белгілеңіз.
Нәтижелер:
|
«Салқындау үдерісін зерттеу» нұсқаулық бойынша жұмыс жасайды. Нәтижесін дәптерге жазады. Қауіпсіздік ережесін сақтайды. |
ҚБ: «Білім шамы» арқылы бағалайды
|
Тапсырма жазылған үлестірме парақтар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин |
Кері байланыс « Нысана» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Нысана» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Нысана» тәсілі арқылы |
Кесте |
||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы § 4оку |
|
|
|
.

шағым қалдыра аласыз














