Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6 |
Мектеп: Қызылорда қалас, Ә.Молдағұлова атындағы №173 орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні : Есекеева М.К. Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті Ертегілер – қысқа фильмдерді көру. (1-сабақ) |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Т 4 Сөздерді тыңдайды және дыбыстық құрамын ажырата алады. А 5 Қарапайым фильмдер мен есту материалдары бойынша оқиғаларды талқылайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Сөздегі дыбыстарды таниды және ажырата алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сөздік қор |
Айдаһар, маса, қарлығаш, бала, қан, ұстап алады, ұшады, жылайды, көмектеседі. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сыйластық, құрмет |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
«Шалқан» ертегісінің мазмұнын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
(Ұ) «Жүректен- жүрекке» Оқушылар бір-біріне жылы тілектер айтады. Мен саған денсаулық тілеймін. Мен саған қуаныш тілеймін. Мен саған жақсы көңіл-күй тілеймін. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 10 мин 5 мин 12 мин 7 мин |
(Ө,Қ) «Мен білемін!» парақтарына сөздерді тыңдай отырып, дыбыс пен әріптерді ажырата жазады. Осы арқылы тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен танысады. Маса – 4 әріп, 4 дыбыс, 2 буын. Бала – 4 әріп, 4 дыбыс, 2 буын. Қан – 3 әріп, 3 дыбыс, 1 буын. Айдаһар – 7 әріп, 7 дыбыс, 3 буын. Қарлығаш– 8 әріп, 8 дыбыс, 3 буын.
(Ұ) «Суретті ертегі» Оқушылар берілген сурет арқылы бейнематериал не туралы болатынын болжайды. Суретте бейнеленгендерді атау арқылы тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді меңгереді: айдаһар, маса, қарлығаш
(МК) Бейнематериалмен жұмыс. Бейнематериалды қарап, сұрақтарға жауап бере отырып, ертегі мазмұнын меңгеру.
(Ж) «Дұрыс-бұрыс» ойыны Ертегі мазмұны бойынша дұрыс- бұрыс ақпаратты анықтап белгілейді. Бұрыс сөйлемдердің дұрыс нұсқасын айтып, ертегіні қайта айтып шығады.
|
https://www.youtube.com/watch?v=JVLyoDgT-EU |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
(
Қызыл түс – түсінбедім Сары түс – сұрақтарым бар Жасыл түс – толық түсіндім
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: оқушылар заттардың түстерін анықтап сөйлемде айта алады. Қабылдау деңгейі орташа оқушы сыныпта бар заттарды тізіп бір-екі сөйлем айтады. |
|
Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Әдістемелік бірлестік жетекшісі ____________Д.Ш. Рахимова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті. Ертегілер – қысқа фильмдерді көру
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті. Ертегілер – қысқа фильмдерді көру
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6 |
Мектеп: Қызылорда қалас, Ә.Молдағұлова атындағы №173 орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні : Есекеева М.К. Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті Ертегілер – қысқа фильмдерді көру. (1-сабақ) |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Т 4 Сөздерді тыңдайды және дыбыстық құрамын ажырата алады. А 5 Қарапайым фильмдер мен есту материалдары бойынша оқиғаларды талқылайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Сөздегі дыбыстарды таниды және ажырата алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сөздік қор |
Айдаһар, маса, қарлығаш, бала, қан, ұстап алады, ұшады, жылайды, көмектеседі. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сыйластық, құрмет |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
«Шалқан» ертегісінің мазмұнын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
(Ұ) «Жүректен- жүрекке» Оқушылар бір-біріне жылы тілектер айтады. Мен саған денсаулық тілеймін. Мен саған қуаныш тілеймін. Мен саған жақсы көңіл-күй тілеймін. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 10 мин 5 мин 12 мин 7 мин |
(Ө,Қ) «Мен білемін!» парақтарына сөздерді тыңдай отырып, дыбыс пен әріптерді ажырата жазады. Осы арқылы тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен танысады. Маса – 4 әріп, 4 дыбыс, 2 буын. Бала – 4 әріп, 4 дыбыс, 2 буын. Қан – 3 әріп, 3 дыбыс, 1 буын. Айдаһар – 7 әріп, 7 дыбыс, 3 буын. Қарлығаш– 8 әріп, 8 дыбыс, 3 буын.
(Ұ) «Суретті ертегі» Оқушылар берілген сурет арқылы бейнематериал не туралы болатынын болжайды. Суретте бейнеленгендерді атау арқылы тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді меңгереді: айдаһар, маса, қарлығаш
(МК) Бейнематериалмен жұмыс. Бейнематериалды қарап, сұрақтарға жауап бере отырып, ертегі мазмұнын меңгеру.
(Ж) «Дұрыс-бұрыс» ойыны Ертегі мазмұны бойынша дұрыс- бұрыс ақпаратты анықтап белгілейді. Бұрыс сөйлемдердің дұрыс нұсқасын айтып, ертегіні қайта айтып шығады.
|
https://www.youtube.com/watch?v=JVLyoDgT-EU |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
(
Қызыл түс – түсінбедім Сары түс – сұрақтарым бар Жасыл түс – толық түсіндім
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: оқушылар заттардың түстерін анықтап сөйлемде айта алады. Қабылдау деңгейі орташа оқушы сыныпта бар заттарды тізіп бір-екі сөйлем айтады. |
|
Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Әдістемелік бірлестік жетекшісі ____________Д.Ш. Рахимова
шағым қалдыра аласыз

МК)












