жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Шамалар және олардың өлшем бірліктері"
"Шамалар және олардың өлшем бірліктері"
|
Сабақ: Математика 1С.Бөлім.Шамалар және олардың өлшем бірліктері Күні: Сынып 2 |
Мектеп: «Үшқоңыр қазақ орта мектебі» Мұғалімнің аты-жөні: Мамасейтова Ш.К Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||
|
Тақырыбы |
|
||||||
|
Оқу мақсаттары |
2.1.3.1 ** заттар бетінің ауданын өлшеу үшін шамалар мен құралдар таңдау, палеткамен өлшем жүргізу/әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата білу және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтау |
||||||
|
Сабақ мақсаты
|
әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата біледі; ұзындықты: см, дм, м, массаны: кг, ц/ уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы арақатынастарын анықтай алады; әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата біледі және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады; |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата білсе және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады |
||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
біріншіден…, екіншіден/сосын…, ақырында… Өлшем бірліктерінің атауларын пайдаланады. |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және шығармашылық |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру |
||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім: |
Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Белгіленген уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Дерек көздер
|
|||||
|
Сабақтың басы
5 минут
|
«Ертеңгілік шеңбер»Қайырлы таң!
Дей отырып жақсы көңіл күй сыйлау Топқа бөлу. Топ міндеттерін бөлу, топ ережелерімен таныстыру. Спикер, жедел жәрдем, хатшы, тайм-кипер (МК,Ұ,Ж) «Топтастыр» ойыны Оқушыларға суреттер берілген.Ол суретті 3 топқа бөл. Бөлінген топтарға ат беру. Кітаптағы №1 тапсырма. Өлшеу құралдары: ұзындық, масса , уақыт деп 3 топқа бөлу Топтар өздерінің таңдауын түсіндіреді. -Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта не істейміз? -Қандай жетістіктерге қол жеткіземіз? Топтарды бағалау. Кітаптағы №2 тапсырманы өлшеу. Жылдам өлшеген оқушыға стикер беру. Жетістік баспалдағымен таныстыру. Егер жеістік баспалдағына шыққымыз келсе, бүгінгі 7 тапсырмамызды жылдам әрі дұрыс орындау керек. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Интерактивті тақта
А3 қағаз
|
|||||
|
Сабақтың ортасы
5 минут
20 минут
7 минут |
(МК,Т) «Ертегі тыңдау»
-Балалар, бұл қай ертегіден алынған үзінді ? Күлшеқыз нені білмеді? Уақытты бағдарлау күнделікті өмірде қажет пе? . /оқушылардың жауаптарын тыңдау, кітаптағы тапсырманы топпен орындау, дәптердегі тапсырманы 30 секундта орындау / -Балалар, өзіміз бір уақытты жасырып көрейік ? -Не үйрендік Тірек білімді еске түсіру. (1 слайд) 1. Жұппен тапсырма орындау Жыланның ұзындығы 5…. Қоянның құлағының ұзындығы 13 ….. Құмырсқаның ұзындығы 6 … Суыр жаз бойы 6 …..бидай жейді. Сиыр күніне 4 …. сүт береді.
І – топ:ұзындық ІІ – топ: масса ІІІ – топ: уақыт Корзинадағы жемістерді таңдату, оны өлшеу. 2. Bilimland порталынан әр топқа арналған тапсырманы орындау (МК,Ұ)Дәптермен жұмыс , 4-есеп 2 есепті топтағы бір оқушы орындайды. Карусель әдісімен есептерді тексереді.
Басқа топтың жедел жәрдемдері тексереді
(Ө,Қ)Құлаққа сыбырлау ,5есеп
4 оқушының массасын есептеу арқылы табу
5 есепті құлаққа сыбырлау
арқылы шығару |
Интерактивті тақта |
|||||
|
Қағаздағы тапсырма
Суреттер мен оқулық
Интерактивті тақта
ҚБ парақтары
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
3 минут |
-Мен бүгін .................... үйрендім. -Мен бүгін .................... түсіндім. -Маған .......................... қиын болды.
|
Шапалақтау арқылы |
|||||
|
Қосымша ақпарат. |
|||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|||||
|
Шапалақтау арқылы бағалайды. Өздік жұмысты бағалау.
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз













