Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: МАТЕМАТИКА Сынып:1 |
Мектеп: Абай атындағы шжжобб |
||||||
|
Күні: 09.10.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Н.Изтилеуова |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Шамаларды өлшеу. |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
|||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.3.1.3. Геометриялық фигуралардың (үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш) жан-жағын өлшеу, салыстыру. 1.1.3.2.**см, дм, кг, л өлшем бірліктерін қолдану арқылы шамаларды өлшеу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы: Шамалар туралы және олардың өлшем бірліктері туралы түсінігі болады және салыстырады. Көпшілігі: Шаманы өлшеу үшін бірлік пен құрал таңдайды, өз әрекетін түсінеді. Кейбіреуі: Өлшем бірліктерді (см,дм, кг, л) қолданып, өлшейді.
|
||||||
|
Бағалау критерилері |
-Геометриялық фигураның қабырғаларының ұзындығын өлшейді және салыстырады. |
||||||
|
Сөздікқор
|
өлшеу, дециметр |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
№4 Мәңгілік ел - Иновация негізіндегі тұрақты эканомикалық өсім. |
||||||
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы |
Ширату жаттығулары, қауіпсіздік ережесін сақтау |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, бейнелеу |
||||||
|
АКТқолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
АКТ, бейнеролик , геометриялық фигуралар |
||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Геометриялық пішіндерді біледі. см, дм, кг, л өлшем бірліктерін біледі |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы
|
Сабақты топқа бөлу: Үш құттықтау қағазын сыныптағы оқушылардың санына қарай қиып, оларды араластырып, оқушыларға таратып беріледі. Оқушылар қиықтардан бүтін құттықтау қағазын құрастырып, сол бойынша топ құрайды. |
Шаттық шеңбері |
|||||
|
Сабақ ортасы
|
Ж. ж: «Құпия дорба» әдісі 1- тапсырма Дорбаның ішіне ұзындық, масса, сыйымдылық өлшейтін заттарды салу. Оқушылар олардың қандай заттар екендігін айтады. -Дорбаның ішіндегі заттарды алып, олардың қайда пайдаланатынын түсіндіреді. -Сызғыш,сантиметрлік лента-заттардың ұзындығын өлшейтін құрал. Ұзындықты см,дм өлшейміз. -Таразы-дененің массасын анықтайтын құрал. Массаны кг өлшейміз. -Шыны ыдыспен сыйымдылықтыөлшеуге болады. Сыйымдылық литрмен өлшейміз. Т. ж: «Зерттеу» әдісі 2-тапсырма I-топ Қай жол қысқа? Сызғыштың көмегімен жолдардың ұзындығын өлшейді және нәтижесін жазады. Оларды салыстыра отырып, ең қысқа жолда табады.
II-топ Суретке мұқият қараңыз.Балық қандай геометриялық фигуралардан тұрады.
III-топ Суреттерді тиісті өлшеу құралдарымен сәйкестендіріп сызыңыз және шамаларының атауын жазыңыз
3-тапсырма: Саралау» әдісі: «Бос торкөзді толтыр» әдісі: I-топ См-дм, см жіктеп жаза алады. 15 см = дм см 1 дм 1 см = см; 19 см = дм см; 1 дм 4 см = см; 16 см = дм см; 1 дм 7 см = см; 18 см = дм см; 1 дм 0 см = см.
II-топ Өлшем бірліктерін өлшеп, өрнек құрастырады.
Дескриптор: -Геометриялық фигуралардың ұзындықтарын өлшейді және нәтижесін жазады. -Шамалардың өлшем бірліктерін ажырата алады. -Сурет бойынша өрнек құрастырып, мәнін табады және сәйкес өлшем бірлігін жазады |
Дорба Сызғыш Лента Таразы шыны ыдыс Қима қағаздар Үлестірме суреттер Ұзындық өлшем бірліктері |
|||||
|
Сабақтың соңы |
|
АКТ |
|||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасыныңсақталуы |
|||||
|
Әр оқушының қабілетіне қарай сараланған тапсырмаларды түрлендіріп отыру. |
Бағлау критерий Дескриптор . Кері байланыс. |
Денсаулық сақтау технологиялары.
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шамаларды өлшеу.
Шамаларды өлшеу.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: МАТЕМАТИКА Сынып:1 |
Мектеп: Абай атындағы шжжобб |
||||||
|
Күні: 09.10.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Н.Изтилеуова |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Шамаларды өлшеу. |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
|||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.3.1.3. Геометриялық фигуралардың (үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш) жан-жағын өлшеу, салыстыру. 1.1.3.2.**см, дм, кг, л өлшем бірліктерін қолдану арқылы шамаларды өлшеу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы: Шамалар туралы және олардың өлшем бірліктері туралы түсінігі болады және салыстырады. Көпшілігі: Шаманы өлшеу үшін бірлік пен құрал таңдайды, өз әрекетін түсінеді. Кейбіреуі: Өлшем бірліктерді (см,дм, кг, л) қолданып, өлшейді.
|
||||||
|
Бағалау критерилері |
-Геометриялық фигураның қабырғаларының ұзындығын өлшейді және салыстырады. |
||||||
|
Сөздікқор
|
өлшеу, дециметр |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
№4 Мәңгілік ел - Иновация негізіндегі тұрақты эканомикалық өсім. |
||||||
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы |
Ширату жаттығулары, қауіпсіздік ережесін сақтау |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, бейнелеу |
||||||
|
АКТқолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
АКТ, бейнеролик , геометриялық фигуралар |
||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Геометриялық пішіндерді біледі. см, дм, кг, л өлшем бірліктерін біледі |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы
|
Сабақты топқа бөлу: Үш құттықтау қағазын сыныптағы оқушылардың санына қарай қиып, оларды араластырып, оқушыларға таратып беріледі. Оқушылар қиықтардан бүтін құттықтау қағазын құрастырып, сол бойынша топ құрайды. |
Шаттық шеңбері |
|||||
|
Сабақ ортасы
|
Ж. ж: «Құпия дорба» әдісі 1- тапсырма Дорбаның ішіне ұзындық, масса, сыйымдылық өлшейтін заттарды салу. Оқушылар олардың қандай заттар екендігін айтады. -Дорбаның ішіндегі заттарды алып, олардың қайда пайдаланатынын түсіндіреді. -Сызғыш,сантиметрлік лента-заттардың ұзындығын өлшейтін құрал. Ұзындықты см,дм өлшейміз. -Таразы-дененің массасын анықтайтын құрал. Массаны кг өлшейміз. -Шыны ыдыспен сыйымдылықтыөлшеуге болады. Сыйымдылық литрмен өлшейміз. Т. ж: «Зерттеу» әдісі 2-тапсырма I-топ Қай жол қысқа? Сызғыштың көмегімен жолдардың ұзындығын өлшейді және нәтижесін жазады. Оларды салыстыра отырып, ең қысқа жолда табады.
II-топ Суретке мұқият қараңыз.Балық қандай геометриялық фигуралардан тұрады.
III-топ Суреттерді тиісті өлшеу құралдарымен сәйкестендіріп сызыңыз және шамаларының атауын жазыңыз
3-тапсырма: Саралау» әдісі: «Бос торкөзді толтыр» әдісі: I-топ См-дм, см жіктеп жаза алады. 15 см = дм см 1 дм 1 см = см; 19 см = дм см; 1 дм 4 см = см; 16 см = дм см; 1 дм 7 см = см; 18 см = дм см; 1 дм 0 см = см.
II-топ Өлшем бірліктерін өлшеп, өрнек құрастырады.
Дескриптор: -Геометриялық фигуралардың ұзындықтарын өлшейді және нәтижесін жазады. -Шамалардың өлшем бірліктерін ажырата алады. -Сурет бойынша өрнек құрастырып, мәнін табады және сәйкес өлшем бірлігін жазады |
Дорба Сызғыш Лента Таразы шыны ыдыс Қима қағаздар Үлестірме суреттер Ұзындық өлшем бірліктері |
|||||
|
Сабақтың соңы |
|
АКТ |
|||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасыныңсақталуы |
|||||
|
Әр оқушының қабілетіне қарай сараланған тапсырмаларды түрлендіріп отыру. |
Бағлау критерий Дескриптор . Кері байланыс. |
Денсаулық сақтау технологиялары.
|
|||||
шағым қалдыра аласыз



















