|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 2-бөлім. Киім. Сән. Талғам Мұғалімнің аты-жөні: Касымова Сандуғаш Бердимуратовна Мектеп: «№4 ЖББОМ» КММ Теміртау қаласы Күні: Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сән және талғам |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.Ж2. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу. |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
|
||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен термин: жанр, жарнама. Жазу үшін пайдалы тіркестер: сән әлемі, заманауи үлгі, әуесқойлық, көрікті, ыңғайлы, тиімді баға, жеңілдіктер. |
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
бейнелеу, технология, өзін-өзі тану. |
||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Сұрақтар түймедағы» стр. б/ша пысықтау жүргізу |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы – 7 мин. |
« Кездесу» ширату жаттығуы Оқушылар жай әуенмен екі шеңбер болып қарама–қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, бүгінгі киген киімі туралы айтады. «Болжау» әдісі
Ауызша бағалау: «Жарайсыңдар!» оқушыларға қолдау көрсету. |
Интерактивті тақта |
|||||||
|
Сабақтың ортасы – 30 мин. |
1.тапсырма: «Түртіп алу» әдісі . 1. Мәтінді оқи отырып тірек сөздерді теріп жаз.
Қазіргі кезде кез келген адамның өз қалауынша
сәнді киінуіне мүмкіндігі бар. Тіге білетін және осы іске қызыққан
адам өзіне ыңғайлы және сәнді бұйым тігіп кие
алады. Сән- киім кію мәдениеті, ол талғамға байланысты. Сән қоғамға, заманға қарай өзгеріп отырады. Дизайнер-сәннің бағытын, талғамын, қандай матадан тігілетінін, көркемдеп әшекей түрін ескере отырып шығаратын адам. Дескриптор: - мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды; - тірек сөздерді теріп жазады; 2-тапсырма: ЖЖ. «Жұптық әңгіме» Жұпта мәтіннің негізгі ойына қатысты жазып алған тірек сөздерін талдайды, тірек сөздер негізінде 5 сөйлем құрастырады. Топта талқылайды.
Дескриптор: - тірек сөздерді талдайды; - 5 сөйлем құрастырады; ҚБ. Бағдаршам арқылы бағалау 3. тапсырма Оқушыларға Берік Ысмайловтың топтамасынан суреттер көрсетіледі. ЖЖ. «Жұптас-ойлан-бөліс» Тапсырма. Киім үлгілерінің біреуін таңдап алып, топта жарнама құрастырыңдар. Ұсынылған сөздерден тиімді пайдаланыңдар.
Ұсынылатын сөздер: сән әлемі, заманауи үлгі, әуесқойлық, көрікті, ыңғайлы, тиімді баға, жеңілдіктер. Ең жақсы жарнама «Автор
орындығы» әдісі арқылы қорғалады. Дескриптор - жарнама жанрының талаптарын сақтайды; - тақырыпқа сай мәтінін дайындайды; - жарнама дайындауда ұсынылған сөздерді қолданады;
ҚБ. «Қол соғу»
Кері байланыс.
|
Интерактиті тақта. Слайд http/ infourok сайт
|
|||||||
|
Сабақтың соңы – 8мин. |
Рефлекция
«Мұғалімге хат» Үйренгенім............................................................. Мұғалімге ұсыныс................................................
Үйге тапсырма: «Талғамға талас жоқ» эссе жазу |
Интерактивты тақта, стикер |
|||||||
|
|
|||||||||
|
Саралау: Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау: Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||
|
Барлық оқушылар: -мәтінен ақпарат алады. - тірек сөздерді қолдана алады. Көпшілік оқушылар Қарапайым жарнама жасай алады. Кейбір оқушылар -жарнама жанрының талаптарын сақтайды |
Сабағымды жоспарлауда мұғалім тарапынан ауызша бағалау, өзара және өзіндік бағалауды алып отырмын. «Бағдаршам» арқылы білім алушылардың жеткен жетістіктері айқындалса, өзіндік бағалау парағы оқушылардың өз жұмыстарын саралау арқылы өзіндік сыни көзқарасты дамыту мақсатында пайдаланылады. Бұл арқылы оқушылардың берілген тапсырманы қаншалықты, қандай деңгейде орындайтынын айқындап, сол арқылы сапалы, нәтижелі табысқа жетелеуге болады. Сабақтағы жұптық, топтық жұмыс оқушылардың өзара бір-біріне кері байланысы, мұғалімнің қолдау сөздері арқылы жүзеге асырылып отырады. Сонымен қатар, оқушылар өзара бағалау арқылы оқушылар өзгелердің жұмысына жинақтау жүргізіп, кері байланыс береді. |
Оқушылар сабақ барысында өздерін жайлы сезінуі үшін «Кездесу» ширату жаттығуы, Әр оқушының денсаулығының маңыздылығы, қауіпсіздік ережелері ескертіліп отырылады. Әр оқушының пікірі құнды болғандықтан, олардың еңбегі де қорғалады. |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланаңыз. Төменде өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
||||||||
|
Сабақ мақсаты қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқу болды ма және неліктен? |
|||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (тыңдалым мен жазылым )? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек? |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сән және талғам
Сән және талғам
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 2-бөлім. Киім. Сән. Талғам Мұғалімнің аты-жөні: Касымова Сандуғаш Бердимуратовна Мектеп: «№4 ЖББОМ» КММ Теміртау қаласы Күні: Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сән және талғам |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.Ж2. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу. |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
|
||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен термин: жанр, жарнама. Жазу үшін пайдалы тіркестер: сән әлемі, заманауи үлгі, әуесқойлық, көрікті, ыңғайлы, тиімді баға, жеңілдіктер. |
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
бейнелеу, технология, өзін-өзі тану. |
||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Сұрақтар түймедағы» стр. б/ша пысықтау жүргізу |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы – 7 мин. |
« Кездесу» ширату жаттығуы Оқушылар жай әуенмен екі шеңбер болып қарама–қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, бүгінгі киген киімі туралы айтады. «Болжау» әдісі
Ауызша бағалау: «Жарайсыңдар!» оқушыларға қолдау көрсету. |
Интерактивті тақта |
|||||||
|
Сабақтың ортасы – 30 мин. |
1.тапсырма: «Түртіп алу» әдісі . 1. Мәтінді оқи отырып тірек сөздерді теріп жаз.
Қазіргі кезде кез келген адамның өз қалауынша
сәнді киінуіне мүмкіндігі бар. Тіге білетін және осы іске қызыққан
адам өзіне ыңғайлы және сәнді бұйым тігіп кие
алады. Сән- киім кію мәдениеті, ол талғамға байланысты. Сән қоғамға, заманға қарай өзгеріп отырады. Дизайнер-сәннің бағытын, талғамын, қандай матадан тігілетінін, көркемдеп әшекей түрін ескере отырып шығаратын адам. Дескриптор: - мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды; - тірек сөздерді теріп жазады; 2-тапсырма: ЖЖ. «Жұптық әңгіме» Жұпта мәтіннің негізгі ойына қатысты жазып алған тірек сөздерін талдайды, тірек сөздер негізінде 5 сөйлем құрастырады. Топта талқылайды.
Дескриптор: - тірек сөздерді талдайды; - 5 сөйлем құрастырады; ҚБ. Бағдаршам арқылы бағалау 3. тапсырма Оқушыларға Берік Ысмайловтың топтамасынан суреттер көрсетіледі. ЖЖ. «Жұптас-ойлан-бөліс» Тапсырма. Киім үлгілерінің біреуін таңдап алып, топта жарнама құрастырыңдар. Ұсынылған сөздерден тиімді пайдаланыңдар.
Ұсынылатын сөздер: сән әлемі, заманауи үлгі, әуесқойлық, көрікті, ыңғайлы, тиімді баға, жеңілдіктер. Ең жақсы жарнама «Автор
орындығы» әдісі арқылы қорғалады. Дескриптор - жарнама жанрының талаптарын сақтайды; - тақырыпқа сай мәтінін дайындайды; - жарнама дайындауда ұсынылған сөздерді қолданады;
ҚБ. «Қол соғу»
Кері байланыс.
|
Интерактиті тақта. Слайд http/ infourok сайт
|
|||||||
|
Сабақтың соңы – 8мин. |
Рефлекция
«Мұғалімге хат» Үйренгенім............................................................. Мұғалімге ұсыныс................................................
Үйге тапсырма: «Талғамға талас жоқ» эссе жазу |
Интерактивты тақта, стикер |
|||||||
|
|
|||||||||
|
Саралау: Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау: Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||
|
Барлық оқушылар: -мәтінен ақпарат алады. - тірек сөздерді қолдана алады. Көпшілік оқушылар Қарапайым жарнама жасай алады. Кейбір оқушылар -жарнама жанрының талаптарын сақтайды |
Сабағымды жоспарлауда мұғалім тарапынан ауызша бағалау, өзара және өзіндік бағалауды алып отырмын. «Бағдаршам» арқылы білім алушылардың жеткен жетістіктері айқындалса, өзіндік бағалау парағы оқушылардың өз жұмыстарын саралау арқылы өзіндік сыни көзқарасты дамыту мақсатында пайдаланылады. Бұл арқылы оқушылардың берілген тапсырманы қаншалықты, қандай деңгейде орындайтынын айқындап, сол арқылы сапалы, нәтижелі табысқа жетелеуге болады. Сабақтағы жұптық, топтық жұмыс оқушылардың өзара бір-біріне кері байланысы, мұғалімнің қолдау сөздері арқылы жүзеге асырылып отырады. Сонымен қатар, оқушылар өзара бағалау арқылы оқушылар өзгелердің жұмысына жинақтау жүргізіп, кері байланыс береді. |
Оқушылар сабақ барысында өздерін жайлы сезінуі үшін «Кездесу» ширату жаттығуы, Әр оқушының денсаулығының маңыздылығы, қауіпсіздік ережелері ескертіліп отырылады. Әр оқушының пікірі құнды болғандықтан, олардың еңбегі де қорғалады. |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланаңыз. Төменде өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
||||||||
|
Сабақ мақсаты қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқу болды ма және неліктен? |
|||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (тыңдалым мен жазылым )? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек? |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз





















