|
Сабақ: математика |
Мектеп:№26 Жамбыл Жабаев атындағы орта мектеп |
||
|
Күні:21.04.17ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Айымбетова Роза Жубаткановна |
||
|
СЫНЫП:1 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Сандар мен цифрлар |
І –А бөлім |
|
|
Оқу мақсаттары |
1.1.1.3.бір таңбалы сандардың құрамын анықтау |
||
|
Сабақмақсаттары |
Барлық оқушылар:сандардың құрылу жолымен құрамын біледі. Көптеген оқушылар: Бір таңбалы сандарды қосу амалдарын біледі және кері амалдар орындайды. Кейбір оқушылар: Біртаңбалы сандарды түрлі тәсілдермен қосуды \азайтуды\ бөлшектеп ,санның құрамы бойынша ,санды сәуле бойынша түсіндіреді және қолданады; Санның өзге саннан қаншаға артық кем екенін анықтай алады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
1.Бір таңбалы сандардың құрамын анықтайды 2.Бір таңбалы сандардың құрамын қосу ,азайту амалдарын ажыратады.. |
||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты лексика 2-9 сандардың құрамы қосу мен азайтудың компоненттерін атай алады |
||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
Сандарды қалай алуға болады? Санды сәулені пайдаланып сандарды қалай салыстыруға болады |
||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||
|
Бір таңбалы сандарды тура және кері санай білесіңба? Бір таңбалы сандардың құрамын анықтай аласыңба? |
|||
|
Құндылықтардыдарыту |
Ұқыптылыққа ,бірлесіп жұмыс жасауға тәрбиелеу |
||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Ана тілі,бейнелеу,дүниетану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Санныңқұрамынабайланыстыбейнежазба,слайд |
||
|
Алдыңғы оқу |
Сандар қатары,1-10 сандар,2-9сандарының құрамы,қосудың ауыстырымдылық қасиеті |
||
|
Жоспар |
|
||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
|
|
Басы (Дескрипторлар) 1.1-ден 10-дейінгі сандарды атайды,сандарды тура және кері санайды 1бал 2.алдыңғы сан мен келесі санды біледі 1бал Ортасы (Дескрипторлар) 3.9 ,8,7,6 сандарының құрамын анықтайды 1бал 4.суреттерді және түстерді ажыратып береді 1бал |
Психологиялық дайындық Оқушыларды реттеу.Топқа бөлу: Жануарлар арқылы топқа бөлу:жылқы ,түйе,сиыр "Домино" ойыны "Домино" ойыны.арқылы тапсырмалар беру І топ:сандарды ретімен орналастыр ІІ топ:сандарды кері орналастырады ІІІ топ көршісін табады Бағдаршам арқылы бағалау Белсенді оқу әрекеттерін ұйымдастыру (топтық, жұптық, жеке жұмыстар) |
топпен жұмыс
|
|
|
(«Ойлан –Бірік-Бөліс») әдісі 9 ,8, 7,6 сандарының құрамын толықтырады. Топтар бір-бірін бағалайды
«Екі жұлдыз ,бір тілек»әдісі арқылы бағалайды. «Бірге ойнайық» ойыны арқылы кейбір балдармен жұмыс.Суреттер арқылы өрнектер құрастырады.
5+2=7 2+4=6 6+1=7 7-1=6 4+1=5 3+1=4 4+2=6 3+2=5 2+4=6 2+3=5
|
|||
|
Соңы |
Рефлексия, кері байланыс
|
||
|
Қосымша мәліметтер |
|
|
|
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Суреттер арқылы есептер құрастырады, түстерін ажыратады.Карточка арқылы есепті шығарады. |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Қалыптастырушы бағалау критерийлеріне сәйкес жүргізіледітоптық,жұптық жұмыстарды орындауы «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі ,бағдаршам,смайлк арқылы бағаланып қолдау көрсетіледі. . |
Пәнаралық байланыс, денсаулық және қауіпсіздік, АҚТ-мен байланыс, тәрбие құндылықтары Слайд, ойын барысынды қауіпсіздік айтылады. |
|
|
Рефлексия |
Жауап жазылады |
||
|
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? |
1-10 ға дейін сандарды кері, тура санады. Сандардың көршісін таба білді. Суреттер арқылы есептер құрастырды |
||
|
Бүгін оқушылар не үйренді? |
Ойын түрінде,топтық тапсырмаларды орындады. |
||
|
Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? |
Жақсы деңгейде |
||
|
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма (тапсырмалар сәйкес болды ма?) |
(«Ойлан –Бірік-Бөліс»), «Екі жұлдыз ,бір тілек» әдістері,домино ойыны ,бірге ойнайық әдістері арқылы тапсырмалар іске асты. |
||
|
Уақытты қалай пайдаландым? |
Тиімді пайдалана білуім |
||
|
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
«Екі жұлдыз ,бір тілек», «Ойлан-Бірік-Бөліс»әдіс –тәсілдерді тиімді орындау |
||
|
Қорытынды бағалау |
|||
|
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1:Оқушылардың әр кезеңде бағалау 2:Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу |
|||
|
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1:Топтық жұмыс, жеке жұмыс 2:шығармашылық тапсырмалар |
|||
|
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажетті болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1:Келесі сабағымда осындай әдіс-тәсілдерді қолданамын |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сандар және цифрлар.
Сандар және цифрлар.
|
Сабақ: математика |
Мектеп:№26 Жамбыл Жабаев атындағы орта мектеп |
||
|
Күні:21.04.17ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Айымбетова Роза Жубаткановна |
||
|
СЫНЫП:1 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Сандар мен цифрлар |
І –А бөлім |
|
|
Оқу мақсаттары |
1.1.1.3.бір таңбалы сандардың құрамын анықтау |
||
|
Сабақмақсаттары |
Барлық оқушылар:сандардың құрылу жолымен құрамын біледі. Көптеген оқушылар: Бір таңбалы сандарды қосу амалдарын біледі және кері амалдар орындайды. Кейбір оқушылар: Біртаңбалы сандарды түрлі тәсілдермен қосуды \азайтуды\ бөлшектеп ,санның құрамы бойынша ,санды сәуле бойынша түсіндіреді және қолданады; Санның өзге саннан қаншаға артық кем екенін анықтай алады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
1.Бір таңбалы сандардың құрамын анықтайды 2.Бір таңбалы сандардың құрамын қосу ,азайту амалдарын ажыратады.. |
||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты лексика 2-9 сандардың құрамы қосу мен азайтудың компоненттерін атай алады |
||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
Сандарды қалай алуға болады? Санды сәулені пайдаланып сандарды қалай салыстыруға болады |
||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||
|
Бір таңбалы сандарды тура және кері санай білесіңба? Бір таңбалы сандардың құрамын анықтай аласыңба? |
|||
|
Құндылықтардыдарыту |
Ұқыптылыққа ,бірлесіп жұмыс жасауға тәрбиелеу |
||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Ана тілі,бейнелеу,дүниетану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Санныңқұрамынабайланыстыбейнежазба,слайд |
||
|
Алдыңғы оқу |
Сандар қатары,1-10 сандар,2-9сандарының құрамы,қосудың ауыстырымдылық қасиеті |
||
|
Жоспар |
|
||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
|
|
Басы (Дескрипторлар) 1.1-ден 10-дейінгі сандарды атайды,сандарды тура және кері санайды 1бал 2.алдыңғы сан мен келесі санды біледі 1бал Ортасы (Дескрипторлар) 3.9 ,8,7,6 сандарының құрамын анықтайды 1бал 4.суреттерді және түстерді ажыратып береді 1бал |
Психологиялық дайындық Оқушыларды реттеу.Топқа бөлу: Жануарлар арқылы топқа бөлу:жылқы ,түйе,сиыр "Домино" ойыны "Домино" ойыны.арқылы тапсырмалар беру І топ:сандарды ретімен орналастыр ІІ топ:сандарды кері орналастырады ІІІ топ көршісін табады Бағдаршам арқылы бағалау Белсенді оқу әрекеттерін ұйымдастыру (топтық, жұптық, жеке жұмыстар) |
топпен жұмыс
|
|
|
(«Ойлан –Бірік-Бөліс») әдісі 9 ,8, 7,6 сандарының құрамын толықтырады. Топтар бір-бірін бағалайды
«Екі жұлдыз ,бір тілек»әдісі арқылы бағалайды. «Бірге ойнайық» ойыны арқылы кейбір балдармен жұмыс.Суреттер арқылы өрнектер құрастырады.
5+2=7 2+4=6 6+1=7 7-1=6 4+1=5 3+1=4 4+2=6 3+2=5 2+4=6 2+3=5
|
|||
|
Соңы |
Рефлексия, кері байланыс
|
||
|
Қосымша мәліметтер |
|
|
|
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Суреттер арқылы есептер құрастырады, түстерін ажыратады.Карточка арқылы есепті шығарады. |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Қалыптастырушы бағалау критерийлеріне сәйкес жүргізіледітоптық,жұптық жұмыстарды орындауы «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі ,бағдаршам,смайлк арқылы бағаланып қолдау көрсетіледі. . |
Пәнаралық байланыс, денсаулық және қауіпсіздік, АҚТ-мен байланыс, тәрбие құндылықтары Слайд, ойын барысынды қауіпсіздік айтылады. |
|
|
Рефлексия |
Жауап жазылады |
||
|
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? |
1-10 ға дейін сандарды кері, тура санады. Сандардың көршісін таба білді. Суреттер арқылы есептер құрастырды |
||
|
Бүгін оқушылар не үйренді? |
Ойын түрінде,топтық тапсырмаларды орындады. |
||
|
Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? |
Жақсы деңгейде |
||
|
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма (тапсырмалар сәйкес болды ма?) |
(«Ойлан –Бірік-Бөліс»), «Екі жұлдыз ,бір тілек» әдістері,домино ойыны ,бірге ойнайық әдістері арқылы тапсырмалар іске асты. |
||
|
Уақытты қалай пайдаландым? |
Тиімді пайдалана білуім |
||
|
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
«Екі жұлдыз ,бір тілек», «Ойлан-Бірік-Бөліс»әдіс –тәсілдерді тиімді орындау |
||
|
Қорытынды бағалау |
|||
|
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1:Оқушылардың әр кезеңде бағалау 2:Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу |
|||
|
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1:Топтық жұмыс, жеке жұмыс 2:шығармашылық тапсырмалар |
|||
|
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажетті болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1:Келесі сабағымда осындай әдіс-тәсілдерді қолданамын |
|||
шағым қалдыра аласыз



















