Алгебра 9 сынып Тексерілді
«____»______________________
____________________________
|
САБАҚ: № |
Мектеп: Долайты орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 9 |
Барлық оқушы саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сандар тізбегі және оның берілу тәсілдері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Сандар тізбегін түсіну және оның түрлерін, монотонды және монотонды емес сандар тізбегін ажырата білу, Санды тізбек, тізбектің мүшесі, тізбекті беру тәсілдері (аналитикалық, баяндау, рекуренттік, графиктік), шектеулі және шектеусіз тізбектер, өспелі және кемімелі тізбектер, тұрақты тізбек туралы ұғымдарды игеру және есептер шығаруға үйрену |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Санды тізбек, тізбектің мүшесі, тізбекті беру тәсілдері (аналитикалық, баяндау, рекуренттік, графиктік), шектеулі және шектеусіз тізбектер, өспелі және кемімелі тізбектер, тұрақты тізбек туралы ұғымдарды игеріп және есептер шығаруға үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сандар тізбегін түсінеді және оның түрлерін, монотонды және монотонды емес сандар тізбегін ажырата біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы мүшесі формуласымен берілген тізбектің кемімелі не өспелі болатынын дәлелдей алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар:
Сандар тізбегіне берілген есептерді өз бетінше еркін шығара алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер мен тіркестер: сан тізбегі, рекурренттік формула, өспелі, кемімелі тізбек, бірсарынды тізбек, шенелген, аналитикалық тәсіл, |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдауға арналған тармақтар: Формулаларды мысалдар келтіру арқылы дәлелдеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: Есептер шығарады, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
"Алгебра" оқулық, жұмыс дәптері, интербелсенді тақта, плакат, стикер, маркерлер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Натурал сандар жиыны, теріс сандар, функция , аргумент, функцияның анықталу облысы және мәндер жиыны, функцияның берілу тәсілдері, графиктерін біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 10 мин |
І. Ұйымдастыру. Оқушылар тақтаға жазған сандарын топтау арқылы топтарға бірігеді. Әр оқушыға арналған жұмыс дәптерлері таратылып сол бойынша жұмыс жасайды, әр топқа А парағы және бағалау парағы ұсынылады. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. "Кір жайғыш жіп" әдісі арқылы. Оқушылар жіпке ілінген дұрыс және бұрыс жауаптардың ішінен бұрыстарын алып тастап дұрыс жауаптарды қалдырады. Бағалау жұптра арасында жүреді.Әрбір дұрыс жауапқа |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
1 балл.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Табыс критерии |
Жаңа тақырыпты меңгере отырып арнайы тапсырмаларды топпер орындады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы
|
Сәйкестендіру әдісі. Мәтінге сәйкес келетін формуламен сәйкестендіріңдер: Бағалау: Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл. Тізбектелген есeптер топтамасы. Тақтамен жұмыс. Тізбектелген есeптер топтамасына топтың келісімі бойынша тақтаға оқушылар шығарылып тапсырмаларды орындайды және сәйкесінше тиесілі балл алады.
Формуланы дәлелде. Оқушылар берілген тапсырманы топта біріге отырып постерге жазып орындайды, және түсіндіріп қорғайды. Бағалау: Топтар арасындағы бағалау максимум 3 балл. "Крестиктер мен нөлдіктер" әдісі бойынша тақырып бекітіледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы |
І. Қорытынды. Жұмыс дәптерінде берілген арнайы кесте арқылы кері байланыс орнатады. Үйге тапсырма: §9 , № 152, № 156 Бағалау. Сабақ барысында жиналған: "5" - 31-38 балл "4" - 24-30 балл |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Табыс критерий |
Тапсырманы меңгерген, білімнің бағалауды арнайы смайликтері пайдаланады |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1:
2:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сандар тізбегі және оның берілу тәсілдері
Сандар тізбегі және оның берілу тәсілдері
Алгебра 9 сынып Тексерілді
«____»______________________
____________________________
|
САБАҚ: № |
Мектеп: Долайты орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 9 |
Барлық оқушы саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сандар тізбегі және оның берілу тәсілдері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Сандар тізбегін түсіну және оның түрлерін, монотонды және монотонды емес сандар тізбегін ажырата білу, Санды тізбек, тізбектің мүшесі, тізбекті беру тәсілдері (аналитикалық, баяндау, рекуренттік, графиктік), шектеулі және шектеусіз тізбектер, өспелі және кемімелі тізбектер, тұрақты тізбек туралы ұғымдарды игеру және есептер шығаруға үйрену |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Санды тізбек, тізбектің мүшесі, тізбекті беру тәсілдері (аналитикалық, баяндау, рекуренттік, графиктік), шектеулі және шектеусіз тізбектер, өспелі және кемімелі тізбектер, тұрақты тізбек туралы ұғымдарды игеріп және есептер шығаруға үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сандар тізбегін түсінеді және оның түрлерін, монотонды және монотонды емес сандар тізбегін ажырата біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы мүшесі формуласымен берілген тізбектің кемімелі не өспелі болатынын дәлелдей алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар:
Сандар тізбегіне берілген есептерді өз бетінше еркін шығара алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер мен тіркестер: сан тізбегі, рекурренттік формула, өспелі, кемімелі тізбек, бірсарынды тізбек, шенелген, аналитикалық тәсіл, |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдауға арналған тармақтар: Формулаларды мысалдар келтіру арқылы дәлелдеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: Есептер шығарады, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
"Алгебра" оқулық, жұмыс дәптері, интербелсенді тақта, плакат, стикер, маркерлер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Натурал сандар жиыны, теріс сандар, функция , аргумент, функцияның анықталу облысы және мәндер жиыны, функцияның берілу тәсілдері, графиктерін біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 10 мин |
І. Ұйымдастыру. Оқушылар тақтаға жазған сандарын топтау арқылы топтарға бірігеді. Әр оқушыға арналған жұмыс дәптерлері таратылып сол бойынша жұмыс жасайды, әр топқа А парағы және бағалау парағы ұсынылады. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. "Кір жайғыш жіп" әдісі арқылы. Оқушылар жіпке ілінген дұрыс және бұрыс жауаптардың ішінен бұрыстарын алып тастап дұрыс жауаптарды қалдырады. Бағалау жұптра арасында жүреді.Әрбір дұрыс жауапқа |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
1 балл.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Табыс критерии |
Жаңа тақырыпты меңгере отырып арнайы тапсырмаларды топпер орындады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы
|
Сәйкестендіру әдісі. Мәтінге сәйкес келетін формуламен сәйкестендіріңдер: Бағалау: Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл. Тізбектелген есeптер топтамасы. Тақтамен жұмыс. Тізбектелген есeптер топтамасына топтың келісімі бойынша тақтаға оқушылар шығарылып тапсырмаларды орындайды және сәйкесінше тиесілі балл алады.
Формуланы дәлелде. Оқушылар берілген тапсырманы топта біріге отырып постерге жазып орындайды, және түсіндіріп қорғайды. Бағалау: Топтар арасындағы бағалау максимум 3 балл. "Крестиктер мен нөлдіктер" әдісі бойынша тақырып бекітіледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы |
І. Қорытынды. Жұмыс дәптерінде берілген арнайы кесте арқылы кері байланыс орнатады. Үйге тапсырма: §9 , № 152, № 156 Бағалау. Сабақ барысында жиналған: "5" - 31-38 балл "4" - 24-30 балл |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Табыс критерий |
Тапсырманы меңгерген, білімнің бағалауды арнайы смайликтері пайдаланады |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1:
2:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














