Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
9.2А Тізбектер |
|||||||
|
Күні: |
06.11.24 |
|||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Рахманова Г. |
|||||||
|
Сыныбы: 9В |
Қатысқандар саны |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сандар тізбегі, оның берілу тәсілдері және қасиеттері |
|||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.2.3.2 тізбектің n-ші
мүшесін табу, мысалы: 9.2.3.3 математикалық индукция әдісін білу және қолдану; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сандар тізбегінің n-ші мүшесін табады. |
|||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||
|
Барысы |
||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
2 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Атмасфералық жағдайды қалыптастыру. Психологиялық ахуал тудыру; Бүгін, Сандар тізбегі, оның берілу тәсілдері және қасиеттері тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: Сандар тізбегі, оның берілу тәсілдері және қасиеттерін білу |
|
|
|
|||
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Үйге берілген тапсырма сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Сұрақтар:
түрінде жазуға болады. |
Сұрақтарға жауап береді |
|
Презентация Слайд |
|||
|
15 мин |
Бекіту тапсырмалары |
Оқулықпен жұмыс
|
Кез келген есептерді шығару тәсілдерін мен анықтамалар ды пайдаланады |
Дескриптор: Сандар тізбегінің формуласын қолданады. Дескриптор: Тізбектердің жалпы мүшесінің формуласын қолданады |
|
|||
|
|
|
Жеке жұмыс. Тапсырмалар. Деңгейлік тапсырмалар.
№1(А) 1) a1 ═ 1; a n+1 ═ an+3; 2) a1 ═ 2; an+1 ═ 3 an
№2(В) 1) 2; 4; 6; 8; … 2) 1; 1/4; 1/9; 1/16; ... № 3(С) 1) Мүшелері 3-ке еселік болатын 30-ға дейінгі сандар тізбегін жазыңдар. 2) 4-ке бөлгенде қалдығы 1-ге тең болатын натурал сандар тізбегін жазындар.
|
Дескриптор берілген тізбектердің алғашқы бес мүшесін табады (2 балл) Формуланы дұрыс қолданады (1 балл) Тізбектің заңдылығын анықтайды (2 балл) Жалпы мүшенің формуласын дұрыс жазады (2 балл) 3-ке еселі болатын сандарды табады (1балл) 4-ке бөлгенде қалдығы 1-ге тең болатын сандар тізбегін жазады (1балл) Формуланы дұрыс жазады (1 балл) |
|
||||
|
3 минут |
|
Бүгінгі сабақта: Тізбектің анықтамасын тұжырымдай алады, оның берілу тәсілдері мен түрлерін ажыратып айта алады. Бекіту сұрақтары -Сан тізбегі дегеніміз не? -Сан тізбегінің жалпы мүшесі деген не? -Сан тізбегінің берілу тәсілдері қандай? -Сан тізбегінің түрлері қандай? Рефлексия (смс әдісі) Оқушылар телефон арқылы мұғалімге смс жазады: нені түсінді? Не түсініксіз болды? Не ұнады? Не ұнамады? Үйге тапсырма. №320 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
1-10 баллдық шкала арқылы бағалау |
Whatsapp месенжерін қолдану |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сандар тізбегі, оның берілу тәсілдері және қасиеттері
Сандар тізбегі, оның берілу тәсілдері және қасиеттері
Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
9.2А Тізбектер |
|||||||
|
Күні: |
06.11.24 |
|||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Рахманова Г. |
|||||||
|
Сыныбы: 9В |
Қатысқандар саны |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сандар тізбегі, оның берілу тәсілдері және қасиеттері |
|||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.2.3.2 тізбектің n-ші
мүшесін табу, мысалы: 9.2.3.3 математикалық индукция әдісін білу және қолдану; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сандар тізбегінің n-ші мүшесін табады. |
|||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||
|
Барысы |
||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
2 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Атмасфералық жағдайды қалыптастыру. Психологиялық ахуал тудыру; Бүгін, Сандар тізбегі, оның берілу тәсілдері және қасиеттері тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: Сандар тізбегі, оның берілу тәсілдері және қасиеттерін білу |
|
|
|
|||
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Үйге берілген тапсырма сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Сұрақтар:
түрінде жазуға болады. |
Сұрақтарға жауап береді |
|
Презентация Слайд |
|||
|
15 мин |
Бекіту тапсырмалары |
Оқулықпен жұмыс
|
Кез келген есептерді шығару тәсілдерін мен анықтамалар ды пайдаланады |
Дескриптор: Сандар тізбегінің формуласын қолданады. Дескриптор: Тізбектердің жалпы мүшесінің формуласын қолданады |
|
|||
|
|
|
Жеке жұмыс. Тапсырмалар. Деңгейлік тапсырмалар.
№1(А) 1) a1 ═ 1; a n+1 ═ an+3; 2) a1 ═ 2; an+1 ═ 3 an
№2(В) 1) 2; 4; 6; 8; … 2) 1; 1/4; 1/9; 1/16; ... № 3(С) 1) Мүшелері 3-ке еселік болатын 30-ға дейінгі сандар тізбегін жазыңдар. 2) 4-ке бөлгенде қалдығы 1-ге тең болатын натурал сандар тізбегін жазындар.
|
Дескриптор берілген тізбектердің алғашқы бес мүшесін табады (2 балл) Формуланы дұрыс қолданады (1 балл) Тізбектің заңдылығын анықтайды (2 балл) Жалпы мүшенің формуласын дұрыс жазады (2 балл) 3-ке еселі болатын сандарды табады (1балл) 4-ке бөлгенде қалдығы 1-ге тең болатын сандар тізбегін жазады (1балл) Формуланы дұрыс жазады (1 балл) |
|
||||
|
3 минут |
|
Бүгінгі сабақта: Тізбектің анықтамасын тұжырымдай алады, оның берілу тәсілдері мен түрлерін ажыратып айта алады. Бекіту сұрақтары -Сан тізбегі дегеніміз не? -Сан тізбегінің жалпы мүшесі деген не? -Сан тізбегінің берілу тәсілдері қандай? -Сан тізбегінің түрлері қандай? Рефлексия (смс әдісі) Оқушылар телефон арқылы мұғалімге смс жазады: нені түсінді? Не түсініксіз болды? Не ұнады? Не ұнамады? Үйге тапсырма. №320 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
1-10 баллдық шкала арқылы бағалау |
Whatsapp месенжерін қолдану |
|||
шағым қалдыра аласыз














