|
Пән: математика |
Мектеп: «Еңбек ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар № 22 орта мектеп» КММ |
|
Күні: 20.04.2018ж |
Мұғалімнің аты- жөні: Ысқақова А.М. |
|
Сынып: 1б-сынып |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сандарды салыстыру |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.1.2 бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру. |
|
Сабақ мақсаттары |
Бір таңбалы сандарды салыстырады, жазады. Барлық оқушылар: «=», « ≠» белгілерінің көмегімен салыстырудың нәтижесін өрнектей біледі; Көптеген оқушылар: Жұп құрастыру арқылы сандарды салыстырады; Кейбір оқушылар: екі топтағы заттардың санын теңестіре білуді үйренеді және дәлелдер келтіреді. |
|
Бағалау критерийлері |
Бір таңбалы сандарды жазады, салыстыра алады. Заттардың санының тең және тең емес екендігін салыстыра алады; |
|
Тілдік мақсаттар |
Тең-равный- equal, |
|
Ресурстар |
ламинатталған беттер;маркерлер. |
|
АКТ |
|
|
Құндылықтарды дамыту |
Шығармашылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу |
|
Пән аралық байланыс |
Сауат ашу, жаратылыстану |
|
Алдыңғы білім |
Сандар |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресустар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
(Ұ) Психологиялық дайындық Оқушылармен шеңбер құру. Оқушылардың бүгінгі сабақтарына сәттілік тілеу. (Оқушылардың санай алу қабілетін байқау) 1-10-ға дейін санау Шеңберде тұрып санамақ айту
Кел санайық
санамақ, Балаларды ауызбіршілікке, достыққа шақыру. |
Шаттық шеңбер
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Білу. Түсіну.
Тыңдалым. https://www.youtube.com/watch?v=Pfit1rywZgc
Жарайсыңдар балалар! Өте жақсы жауап бердіңдер. Ал енді біздің бүгінгі тақырыбымыз қандай деп ойлайсыңдар?
Айтылым. (Т.Ж) «ТВ шоу» әдісі. І топ: Заттарды ретімен санайды. ІІ топ: Реттік санау қай жерде қолданылатындығын айтады. ІІІ топ: 2, 5, 8 сандарының көршісін атайды. (Тапсырманы аяқтаған топ қол шапалақтау арқылы білдіреді) Жарайсыңдар, өте жақсы! Қолдану. (Ж.Ж) «Ойлан, тап»әдісі суреттегі заттарды санайды, салыстырады. (1сурет) - бірінші топтағы заттардың саны қанша? - екінші топтағы заттардың саны қанша? бірінші топтағы заттардың саны қанша болса, екінші топтағы заттардың саны сонша. Демек, екі топтағы заттар саны тең. (2 сурет) - суретте неше қызанақ бейнеленген? - сәбіз ше? - сәбіз бен қызанақтың саны қандай? - қызанақ пен сәбіздің саны тең емес.
Жазылым. Талдау. Дәптермен жұмыс. Фигуралардан жұп құрастыр. Жұбы жоқ фигураларды боя. Сандарды салыстыр және = және ≠ белгілерін қой.
Қанша болса сонша. Шаршының саны қанша болса, дөңгелектің де саны сонша болатындай етіп суретті толықтыр
Сергіту сәті: 1ден-10-ға дейінгісандарды үш тілде санау. Жинақтау. Саралау.
(Ж.Ж) «Кім зерек»
әдісі.
Бағалау критерийі: Суреттегі заттарды салыстыра алады. Дискриптор:
Бағалау.
Дескриптор
|
Бейнежазба, АКТ
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс: «Желкенді кеме.»
. |
Желкенді кеме |
|||||||||||||||
|
Саралау
|
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||
|
«Салыстыру» әдісі арқылы теңсіздік белгілерін орналастырады
|
Күлегеш смайликтер арқылы бағалаймын.
|
Сызғыш және қылқаламды бір-біріңе кеземе.
|
|||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау: Оқытудағы жақсы өткен екі нəрсені атап көрсетіңіз:
Оқытудағы жеткіліксіз тұстары: 1) Кейбір оқушылар тапсырмаларды ор ындау барысында салыстырудан қиналды 2)Бұталар мен ағаштарды ажыратуда қиындықтар туындады Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетін білдім?Осы сабағымның кеткен кемшіліктерді келесі сабағымда ескеремін. |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Сандарды салыстыру"
"Сандарды салыстыру"
|
Пән: математика |
Мектеп: «Еңбек ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар № 22 орта мектеп» КММ |
|
Күні: 20.04.2018ж |
Мұғалімнің аты- жөні: Ысқақова А.М. |
|
Сынып: 1б-сынып |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сандарды салыстыру |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.1.2 бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру. |
|
Сабақ мақсаттары |
Бір таңбалы сандарды салыстырады, жазады. Барлық оқушылар: «=», « ≠» белгілерінің көмегімен салыстырудың нәтижесін өрнектей біледі; Көптеген оқушылар: Жұп құрастыру арқылы сандарды салыстырады; Кейбір оқушылар: екі топтағы заттардың санын теңестіре білуді үйренеді және дәлелдер келтіреді. |
|
Бағалау критерийлері |
Бір таңбалы сандарды жазады, салыстыра алады. Заттардың санының тең және тең емес екендігін салыстыра алады; |
|
Тілдік мақсаттар |
Тең-равный- equal, |
|
Ресурстар |
ламинатталған беттер;маркерлер. |
|
АКТ |
|
|
Құндылықтарды дамыту |
Шығармашылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу |
|
Пән аралық байланыс |
Сауат ашу, жаратылыстану |
|
Алдыңғы білім |
Сандар |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресустар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
(Ұ) Психологиялық дайындық Оқушылармен шеңбер құру. Оқушылардың бүгінгі сабақтарына сәттілік тілеу. (Оқушылардың санай алу қабілетін байқау) 1-10-ға дейін санау Шеңберде тұрып санамақ айту
Кел санайық
санамақ, Балаларды ауызбіршілікке, достыққа шақыру. |
Шаттық шеңбер
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Білу. Түсіну.
Тыңдалым. https://www.youtube.com/watch?v=Pfit1rywZgc
Жарайсыңдар балалар! Өте жақсы жауап бердіңдер. Ал енді біздің бүгінгі тақырыбымыз қандай деп ойлайсыңдар?
Айтылым. (Т.Ж) «ТВ шоу» әдісі. І топ: Заттарды ретімен санайды. ІІ топ: Реттік санау қай жерде қолданылатындығын айтады. ІІІ топ: 2, 5, 8 сандарының көршісін атайды. (Тапсырманы аяқтаған топ қол шапалақтау арқылы білдіреді) Жарайсыңдар, өте жақсы! Қолдану. (Ж.Ж) «Ойлан, тап»әдісі суреттегі заттарды санайды, салыстырады. (1сурет) - бірінші топтағы заттардың саны қанша? - екінші топтағы заттардың саны қанша? бірінші топтағы заттардың саны қанша болса, екінші топтағы заттардың саны сонша. Демек, екі топтағы заттар саны тең. (2 сурет) - суретте неше қызанақ бейнеленген? - сәбіз ше? - сәбіз бен қызанақтың саны қандай? - қызанақ пен сәбіздің саны тең емес.
Жазылым. Талдау. Дәптермен жұмыс. Фигуралардан жұп құрастыр. Жұбы жоқ фигураларды боя. Сандарды салыстыр және = және ≠ белгілерін қой.
Қанша болса сонша. Шаршының саны қанша болса, дөңгелектің де саны сонша болатындай етіп суретті толықтыр
Сергіту сәті: 1ден-10-ға дейінгісандарды үш тілде санау. Жинақтау. Саралау.
(Ж.Ж) «Кім зерек»
әдісі.
Бағалау критерийі: Суреттегі заттарды салыстыра алады. Дискриптор:
Бағалау.
Дескриптор
|
Бейнежазба, АКТ
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс: «Желкенді кеме.»
. |
Желкенді кеме |
|||||||||||||||
|
Саралау
|
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||
|
«Салыстыру» әдісі арқылы теңсіздік белгілерін орналастырады
|
Күлегеш смайликтер арқылы бағалаймын.
|
Сызғыш және қылқаламды бір-біріңе кеземе.
|
|||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау: Оқытудағы жақсы өткен екі нəрсені атап көрсетіңіз:
Оқытудағы жеткіліксіз тұстары: 1) Кейбір оқушылар тапсырмаларды ор ындау барысында салыстырудан қиналды 2)Бұталар мен ағаштарды ажыратуда қиындықтар туындады Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетін білдім?Осы сабағымның кеткен кемшіліктерді келесі сабағымда ескеремін. |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















