Тақырып: Сәндік-қолданбалы
өнер
|
Күні:15/11/1
|
|
Оқумақсаттары
|
3.1.2.1 *
санның
квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш
көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну
|
|
Күтілетін нәтиже
|
Барлықоқушыларүшін:
|
|
санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал
кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде
түсіну
|
|
Бірқатароқушыларүшін:
|
|
санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал
кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде
есептеу
|
|
Кейбір оқушылар
үшін:
Санның квадраты мен кубының құрамын табу үшін,
санды өрнектің мәнін бірнеше амал арқылы табу
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
Пәндік лексика және
терминология:санның
квадраты,
санның кубы
|
|
Сабақта
диалог/жазуүшінпайдаланылатынтіл.
Талқылау:
|
|
-
Бірдей екі, үш
көбейткіштің көбейтіндісі ретінде санның квадраты мен кубын ұсына
аласыз ба?
-
Бірдей екі, үш
көбейткіштің көбейтіндісі ретінде санның квадраты мен кубын
есептеңіздер?
-
Қалай
ойлайсың санның квадраты мен кубын жазу үшін не үшін жоғарғы
индексті ойлап тапты?
|
|
Жазу
|
|
Санның квадратын, кубын жазу.
|
|
|
|
Тірекбілім, білік,
дағдылар
|
Бірдей көбейткіштердің көбейтінділері,
санның квадраты, көбейту компоненттері
|
|
Жоспар
|
|
Жоспарланғануақыт
|
Жоспарланғаніс-әрекет
|
Қоры
|
|
0-3
|
Ынталандыру.
Қысқаша ролик
суреттерін көрсету.
Анықтама
үшін:
Сәндік-қолданбалы
көркемөнер (латынша deco —
сәндеймін)
— бейнелеу өнерінің бір түрі,
шығармашылық қызметтің әртүрлі
салаларын қамтиды, көркемдік қызметтер мен пайдалы және көркем
қызметтерімен көркемөнерлік бұйымдар жасауға
бағытталған. Жинақталған термин, өнердің кеңейтілген екі туындысын
біріктіреді: сәндік және қолданбалы.
|
Қазақстанның сәндік-қолданбалы көркемөнері туралы
бейне жазба
|
|
4-6
|
Өзектендіру.
Тренажер
К 22 бет
№1 тапсырма.
Мына
заттардың қандай материалдан жасалғанын білу үшін есептерді шығар.
Тапсырма санның квадрат мен кубы туралы түсінікті өзектендіруге
көмектеседі.
|
|
|
7-11
|
Мақсат қою (мәселелі
жағдаят)
Сабақтың мақсатын қою максатында барлық
біртаңбалы сандардың квадраттары мен кубтарын жылдам
есептету
|
|
|
12-29
|
Өзіндік жұмыс
Оқулық
бойынша №2 тапсырманы орындау
керек.
Қиындықтарды түзету
– Кімде қиындық туындады?
– Қай
жерден қате жібердіңіз?
– Жіберілген қатенің себебін
анықтайықшы?
– егер өзіндік жұмыста ешқандай киындык болмаса,
мақсатты нақтылау.
ҚБ (қосымша тапсырма
орындау).
(Қателерді түзеу үшін).
23 бет
№4түсінік бере отырып
орындау
Бағалау критерийлері бар тапсырманы орындау .
Мысалы:
дискриптор
|
Карточка тарату
|
|
30-40
|
Бұрынғы өткен материалмен
жұмыс.
Баланың даму қабілетіне қарай әр оқушыға жеке
тапсырма береді..
№5,6,7 топпен талдап, жеке дара
орындау.
Өзіндік
жұмыс.
Қосылғыш
|
82
|
2х100
|
92
|
Қосылғыш
|
42
|
62
|
(98-5
)
|
Қосыл-ң мәні
|
|
|
|
Сабақ тақырыбы бойынша сұрақ
құрастыр.
Әр
жаңа сабақта немесе бекіту сабағында оқушылар сұрақтар құрастыру.
түймедақ немесе Блум текшесі.
|
Дәптер, оқулық.
|
|
41-45
|
Рефлексия.
–
Сабақтың басында біз алдымызға қандай мақсаттар
қойдық?
–
Осы мақсатымызға жете алдық па?
–
Қиындық туындады ма? жеңе алдық
па?
–
Бүгінгі сабақ несімен қызықты
болды?
Өз
жұмысын жетістік жолымен бағалауды ұсынады.
Дәптерде жетістік жолы
қолданады.
Блум текшесінің сұрақтары бойынша сұрақтар
құрастыру: ата, неге, түсіндір.
|
Жетістік
жолы.Блум текшесі
|
|