Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Санды 7-ге көбейту кестесі. М.Мақатаев Үш бақытым. Д.Әбілов.Туған тілім. Сөйлем
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Қонарбаева Гүлзат |
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Санды 7-ге көбейту кестесі. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
Есептерді талдау және шешу: көбейту және бірдей қосылғыштар қосындысын табу; кері есептер құру және шешу |
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар көбейтудің компоненттерін біледі және олардың мәндерін табуға үйренеді.Көбейтумен байланысты есептерді шығарады, шығару жолдарын түсіндіре алады.Көбейтуді қосумен ауыстырады. |
|
Бағалау критерийлері |
Көбейтіндінің мәнін таба алады; Көбейтінділерді бірдей қосылғыштармен алмастыра алады; Кері есеп құрастыра алады. |
|
Тілдік мақсаттар |
*көбейтінді, көбейткіш,бөлінді, бөлінгіш, бөлгіш.арттыру,кеміту |
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмір бойы білім алу |
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі,дүниетану. |
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Қайталау.Тест |
|
Сабақ барысы |
||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы 0-5 минут
|
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық
дайындық: Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Жаңа сабақ бастаймыз 3-ке 3 есе арттыру 3-ке 3 есе кеміту 6 6+3 6*3 6-3 6:3 4-ке 4 есе арттыру 4-ке 4 есе кеміту 8 8+4 8*4 8-4 8:4 5-ке 5 есе арттыру 5-ке 5есе кеміту 10 10+5 10*5 10-5 10:5 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. |
картокарточкалар
|
Сабақтың ортасы 5-35 минут |
Мағынаны тану № 1. 7•7=49 49:7=7 8•7=56 56:7=8 9•7=63 63:7=9 №3 Өрнек құр,мәнін тап.Өзара кері амалмен шығар. 8•7=56 9 •7=63 7•7=49 7 •1= 7 №4.Өзара кері амалды пайдаланып шығар. 63:7=9 56:7=8 49:7=7 №5.Өрнекті пайдаланып,тура теңдік құр: 20:2+5=3*5 120:10=3*4 4*3=10+2 90:3-2=7*4 200:10=5*4 5*4=2*10 №7.24- ке тең болатын көбейтінді жаз. 3*8=24 4*6=24 8*3=24 6*4=24 №2 Барлығы-63 қой Жұмсалды-7 тері Тігілді-7 тон Қалды-?тері Ш:63-(7*7)=14 Ж:14 тері қалды |
Өзіндік жұмыс дәптері
|
Сабақтың Соңы 35-40 минут |
Рефлексия Бағалау парағын толтыру. |
Денсаулықжәне қауіпсіздік техникасы ның сақталуы
|
Пән:Әдебиеттік оқу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Туған елім,туған жерім Күні: 6.11.2017 Сынып: 3 |
Мектеп:Әзімбек Ысмайылұлы Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
М.Мақатаев Үш бақытым. Д.Әбілов.Туған тілім |
|
Сабақ мақсаттары |
Мәтін бойынша түсінбеген сөздерді белгілеу, қойылған сұрақтарға толық жауап беруге дағдылану. |
|
Дескриптор |
1.Терең түсіне білуге, қызыға
оқуға жетелеу. |
|
Бағалау критерийлері |
1. Тақырыпты түсінеді, талдайды 2.
Шығарманың идеясын
ашады,талдайды |
|
Тілдік мақсаттар |
Туған тілім,халық,Отан |
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және шығармашылық |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану,өзін-өзі тану |
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Эссе |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 0-5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Күй тартамыз күмбірлі-күмбірлі. Би билейміз ырғақты-ырғақты, Біз бастаймыз сабақты-сабақты. «Кім жылдам» ойынын ойнаймыз. Отан туралы қай топ көп мақал-мәтелдер біледі? Мен мақалдың басын айтамын, сендер жалғастырасыңдар. 1. Отан- елдің анасы, (Ел- ердің анасы) 2. Туған жердей жер болмас, ( Туған елдей ел болмас). 3. Отанды сүю- (отбасынан басталады) 4. Тіл- тәуелсіздік (тірегі) 5. Отансыз адам- ( ормансыз бұлбұл) 6. Отан үшін күрес ( Ерге тиген үлес) 7. Ел іші- (алтын бесік) |
А4 форматындағы ақ қағ |
|
Сабақтың ортасы 5-35 минут
|
Негізгі бөлім Оқулық бойынша жұмыс М.Мақатаев Үш бақытым. Д.Әбілов.Туған тілім
М. Мақатаевтың өлеңі неліктен «Үш бақытым» деп аталған? Д. Әбділевтің өлеңі не туралы? Екі өлеңді салыстыр –дәптермен жұмыс
Венн диаграммасы Үш бақытым Туған тілім «Оты сөнген, от ал менен, жүрегімді суырып алыңдар» деген тіркестерді дәптерге жазып ал, қалай түсіндіңдер? -өлеңді бірнеше рет мәнерлеп оқу; -өлеңді рөлге бөліп бірнеше рет түсініп оқу; - өлең мазмұнын айту; Сергіту сәті Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Бар әлемнің баласын Құрметтейміз біз Сабақты бекіту: Сурет бойынша жұмыс: Суретте не бейнеленген? Бұл тақырыптарға қандай қатысы бар. |
А4 форматындағы ақ қағаз |
|
Сабақтың соңы 35-40 минут |
Сабақты қорытындылау |
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
Пән: қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мәтін Күні: 6.11.2017 Сынып: 3 |
Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
Сөйлем |
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың сөйлем, сөйлем мүшелері, олардың байланыстары туралы білімдерін нығайта отырып, оларды сөйлем ішінен жалаң және жайылма сөйлемді табу арқылы сұрақ қоюға жетелеу. |
Дескриптор |
1. Сөйлем түрлерін ажырата білуге үйрету; 2. Алған білімдерін өз бетінше пайдалана алуға үйрету; 3. Сөйлемді талдау арқылы ой тұжырымын жасауға үйрету, |
Бағалау критерийлері |
1. Сөйлем түрлерін ажырата біледі; 2. Өз бетінше жұмыстарды орындауды біледі;. 3. Сөйлемді талдау арқылы ой тұжырымын жасауды біледі |
Тілдік мақсаттар |
Сабақта диалог үшін қолданылатын тіл Ертегімен жұмыс Талқылау үшін сұрақтар:
1. Сөйлем дегеніміз не? |
Құндылықтарды дарыту |
Білім және еңбек |
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, әдебиет, математика |
Алдыңғы меңгерген білім |
Мәтін туралы берілген ұғымды кеңейту |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың көңіл - күйін
жақсартуға арналған сергіту. Күй тартамыз күмбірлі-күмбірлі. Би билейміз ырғақты-ырғақты, Біз бастаймыз сабақты-сабақты. «Кім жылдам?» ойынын ойнату. Ойынның шарты: мұғалім сөйлем түрін айтады, оқушылар сол сөйлемге сәйкес сөйлем таңдап алады. Ең көп және дұрыс таңдаған оқушылар жеңіске жетеді. |
|
|||
Ортасы
3 мин |
Жаңа материалмен
жұмыс:
- Сөйлем туралы не
білесіңдер? 1.Білім,кітап,бұлак.Бұлар сөз. 2.Кітап-білім бұлағы.Бұл сөйлем.Сөйлем сөзден құралады. 2-жаттығу. Сөйлемдегі сөздер бір-бірімен қалай байланысады? 1.Кітапты көп оқы. 2.Сендерге білімді болу үшін кітап көмектеседі. 3- жаттығу. Жақшадағы сөздерді сөйлемнің мазмұнына қарай өзгертіп,мәтінді көшіріп жаз. Ләйлекке,ләйлек,ләйлектің. 4.Ертегіде неше сөйлем бар.Тыныс белгісін қойып,көшіріп жаз. Арыстан қартаяды.Ол бұрынғыдай аң аулай алмайтын халге жетеді.Енді аңдарды айламен аулағысы келеді. Сабақты бекіту:6,7-жаттығу
1.Сөйлемдегі сөздер бір - бірімен қалай жазылады? 3.Сөйлемнің соңына
қандай белгілер қойылады? |
жұмыс дәптерлері А4 форматын-дағы ақ қаздар |
|||
Сабақтың соңы 4 мин
|
Рефлексия 1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды . 2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз. 3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым. 4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым. 5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін. |
|
|||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? Үй тапсырмасы: 5жаттығу, 59 бет |