Материалдар / Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері

Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ
ЖИ арқылы жасау
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

(Білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Сабақтың тақырыбы: Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері.Өрнектерді ықшамдау/Бағып-қағда көп мағына бар.


Бөлім:

Жеке сабақ

Арнайы педагогтің Т.А.Ә.


Күні:


Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Математика/ Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:

5 сабақ Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері.Өрнектерді ықшамдау/Бағып-қағда көп мағына бар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

Математика

5. 2. 1. 1 қосу және көбейту амалдарының қасиеттерін қолданып, әріпті өрнектерді түрлендіру

Қазақ тілі

5. 3. 6. 1 мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау

Сабақтың мақсаты:

- қосу және көбейту амалдарының қасиеттерін қолданып, әріпті өрнектерді түрлендіреді

-мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялайды

     Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі /уақыты

Сабаққа дайындық жасау

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуал құру

Жеті бірдей өрнекпіз,

Жеті түрлі өлеңбіз.

Жеті түрлі бояумыз,

Жеті түрлі әуенбіз.

Үлкендерді құрметтеп,

Баршаға сәлем береміз

Оқушылар мұғаліммен бірге қайталайды


Психологиялық ахуал


Математика
































Сергіту сәті

5 минут





Сабақтың ортасы

Қазақ тілі













-Көңіл-күйің қалай?

-Сабаққа деген көңіл-күйің жақсы болса, жаңа тақырыпты бастайық.

Бүгін біз сабақта қосу және көбейту амалдарының қасиеттерін қолданып, әріпті өрнектерді түрлендіруді үйренеміз.




Есіңде сақта!

Өрнекті ықшамдап жазу үшін математикада сан мен әріп немесе әріптер арасындағы көбейту таңбасы жазылмайды.


1-тапсырма

2-тапсырма

Қайталау жаттығуы

Тіл ұстарту жаттығуы

Ыр-ыр-ыр ырылдайды қасқыр,

Кі-кі-кі бұлғаңдайды түлкі.

Ян-ян-ян секіріп жүр қоян,

Ю-ю-ю қорбаңдайды аю.


Бүгінгі сабақта мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау үйренеміз.


1 тапсырма

2-тапсырма

Киім тігуде қахақ халқының талғамы жас ерекшеліктерімен әңгімелеңдер




Жаңа тақырыпты түсінеді




Берілген мысалды түсінеді, мұғаліммен бірге талдайды




Берілген тапсырманы есептейді



Тіл ұстарту жаттығуын орындайды





Жаңа тақырып


Есіңде сақта!
















Берілген сұрақтарға жауап береді





Қысқаша сипаттама айтады









Математика, 1 бөлім 26 бет







Дәптермен жұмыс















Сергіту жаттығуы






Қазақ тілі, 1 бөлім 30бет







Мәтінмен жұмыс





Қазақ тілі, 1 бөлім 31 бет




Сабақтың соңы



Сурет


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

36 гимназия

(Білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру.Жай бөлшектерді және аралас сандарды салыстыру/Өсімдіктердің адамзатқа пайдасы


Бөлім:

Жеке сабақ

Арнайы педагогтің Т.А.Ә.

Серік .Т

Күні:


Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Математика/ Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:

6 сабақ Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері.Өрнектерді ықшамдау/Бағып-қағда көп мағына бар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

Математика

5. 2. 1. 1 қосу және көбейту амалдарының қасиеттерін қолданып, әріпті өрнектерді түрлендіру

Қазақ тілі

5. 3.6.1 мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау

Сабақтың мақсаты:

- қосу және көбейту амалдарының қасиеттерін қолданып, әріпті өрнектерді түрлендіреді

-мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялайды

     Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі /уақыты

Арнайы педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы












Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз,

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Сабаққа дайындық жасау


- Осы алған жылуымызбен, күш - қуатымызбен сабағымызды бастаймыз.

-Көңіл-күйің қалай?

-Сабаққа деген көңіл-күйің жақсы болса, онда сабағымызды бастайық.



Психологиялық ахуалға берілген өлең жолдарын дауыстап айтады.









Суреттер




Математика


















Сергіту сәті

5 минут





Сабақтың ортасы

Қазақ тілі






Есіңде сақта!


1-тапсырма

2-тапсырма

Қозғалыс ойыны

«Тұқым, сабақ, гүл» ойыны

Тұқым – 1 қадам алдыға, сабақ – 2 қадам алдыға, гүл – айналу пәрмендері арқылы балалар қозғалыс ойыны.


1-тапсырма

2-тапсырма

Есіңде сақта!



Мысалды түсінеді





Берілген тапсырманы мұғаліммен бірге орындайды


Көбейтіндіні айырым түрінде жазады.






Мұғаліммен бірге орындайды




Жарнама мәтінінде сурттеу жасайды










Математика, 2 бөлім 27 бет






Дәптермен жұмыс








Көңілді музыка








Қазақ тілі 1 бөлім, 30 бет



Дәптермен жұмыс






Сабақтың соңы



Рефлексияға қатысады


Кері байланыс










ЖИ арқылы жасау
19 Ақпан 2025
84
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі