Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(Білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері.Өрнетерді ықшамдау/Қиял мен шындық бірлігі
|
Бөлім: |
Жеке сабақ |
|
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Математика/ Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы: |
№ 9сабақ Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері.Өрнетерді ықшамдау/Қиял мен шындық бірлігі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Математика 5. 2. 1. 2 әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті өрнектердің мәндерін табу Қазақ тілі 5. 1. 5. 1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті өрнектердің мәндерін табады -тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Сабаққа дайындық жасау |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабаққа дайындық жасау Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал тудыру «Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез-тез амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен. |
Көзбен,қолмен,иықпен,құлақпен,тіземен,иекпен,өкшемен,арқамен амандасады |
|
Психологиялық ахуал
|
|
Математика Сергіту сәті 5 минут Сабақтың ортасы Қазақ тілі
|
Бүгін біз сабақта әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті өрнектердің мәндерін табуды үйренеміз. 1-тапсырмаӨрнегіндегі ортақ көбейткішті жақшаның сыртына шығарыңдар.
2-тапсырма
Қайталау жаттығуы Тіл ұстарту жаттығуы Ыр-ыр-ыр ырылдайды қасқыр, Кі-кі-кі бұлғаңдайды түлкі. Ян-ян-ян секіріп жүр қоян, Ю-ю-ю қорбаңдайды аю. Бүгінгі сабақта тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беруді өтеміз. 1 тапсырма Ойбөліс
2-тапсырма Сұрақтарға жауап бер
|
Жаңа тақырыпты түсінеді Берілген мысалды түсінеді, мұғаліммен бірге талдайды Берілген тапсырманы есептейді Тіл ұстарту жаттығуын орындайды Жаңа тақырып Есіңде сақта! Сөйлем құрап жазады Берілген сұрақтарға жауап береді
|
|
Математика,2 бөлім 28 бет Дәптермен жұмыс Сергіту жаттығуы Қазақ тілі, 1 бөлім 92 бет Мәтінмен жұмыс Қазақ тілі, 1 бөлім 92 бет
|
|
Сабақтың соңы |
|
|
|
Рефлексия |
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
№36 гимназия
(Білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері.Өрнектерді ықшамдау/Қиял мен шындық бірлігі
|
Бөлім: |
Жеке сабақ |
|
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
Серік .Т |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Математика/ Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы: |
№ 10 сабақ Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері.Өрнектерді ықшамдау/Қиял мен шындық бірлігі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Математика 5. 2. 1. 2 әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті өрнектердің мәндерін табу Қазақ тілі 5. 1. 5. 1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті өрнектердің мәндерін табады -тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Арнайы педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Алға қарай бір адым, Артқа қарай бір адым Бiр орнымда қозғалып, Кезек басып тұрамын. Жоғары, төмен қарайық. Орнымызды
табайық. -Көңіл-күйің қалай? -Сабаққа деген көңіл-күйің жақсы болса, онда сабағымызды бастайық.
|
Психологиялық ахуалға берілген өлең жолдарын дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және сабаққа назар аудару.
|
|
Суреттер
|
|
Математика Сергіту сәті 5 минут Сабақтың ортасы Қазақ тілі
|
1-тапсырма Көбейтіндісін айырым түрінде жазыңдар.
2-тапсырма
Қозғалыс ойыны «Тұқым, сабақ, гүл» ойыны Тұқым – 1 қадам алдыға, сабақ – 2 қадам алдыға, гүл – айналу пәрмендері арқылы балалар қозғалыс ойыны. 1-тапсырма Өленді мәнерлеп оқы. Ақын өлеңіндегі негзгі ойды анықта. Арман мен қиялдың анырмашылығы туралы өз ойынды айт. Мәтіннен туынды сөздерді тауып, олардын калай жасалып тұрғанын түсіндір.
2-тапсырма Сұрақтарға жауап бер 1.Қиял адамға ғана тән қасиет пе?Неге? 2.Адамның қиялы мен ерік-жігерінде қандай байланыс болуы мүмкін?
|
Берілген тапсырманы мұғаліммен бірге орындайды Өрнектің мәнін есептейді Мұғаліммен бірге орындайды Туынды сөздерді табады Сұрақтарға жауап береді |
|
Математика, 2 бөлім 28 бет Дәптермен жұмыс Көңілді музыка Қазақ тілі 1 бөлім, 92 бет Дәптермен жұмыс
|
|
Сабақтың соңы |
|
|
|
Кері байланыс |
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
№36 гимназия
(Білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Төрт түлікке байланысты ұлтымыздың түсініктері
|
Бөлім: |
Жеке сабақ |
|
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
Серік.Т |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Математика/Қазақа тілі Сабақтың тақырыбы: |
№ 11 сабақ Төрт түлікке байланысты ұлтымыздың түсініктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Қазақ тілі 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- аралас сандарды қосу және азайтуды орындайды - хабарлама құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Арнайы педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Өткенді пысықтау |
Амандасу Психологиялық ахуал қалыптастыру. Екі көз не үшін керек? Бар жақсылықты көру үшін. Екі құлақ не үшін керек? Ақыл – кеңес тыңдау үшін. Екі қол не үшін керек? Елге көмек беру үшін керек. Екі аяқ не үшін керек? Шетте жүрсең, Туған жерге жету үшін - Осы алған жылуымызбен, күш - қуатымызбен сабағымызды бастаймыз. Оқушымен әңгіме өткізу арқылы өткен білімдерін тексеру. -Көңіл-күйің қалай? -Сабаққа деген көңіл-күйің жақсы болса, онда сабағымызды бастайық. |
Психологиялық ахуалға беріледі, сабаққа назар аудару.
|
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
|
|
Қазақ тілі Сергіту сәті 5 минут Сабақтың ортасы
|
Бүгін біз омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдануды өтеміз. 1-тапсырма Сенімділік межесі.Жазылым
2 тапсырма Төмендегі сөздердің көп мағыналы және омонимдік тіркесін құра. Қала,түс,көз,илеу,қанат,құлақ Мұғаліммен қайталайды
3-Тапсырма Жұмбақты
шеш |
Тапсырманы орындайды Сөздердің көп мағыналы және омонимдік тіркесін құрап жазады Мұғаліммен бірге саусақ қимыл қозғалыс жасайды Жұмбақтарды шешеді
|
|
Дәптермен жұмыс Қазақ тілі, 1 бөлім 59 бет Дәптермен жұмыс Сергіту жаттығуы
|
|
Сабақтың соңы |
|
Бүгінгі өткен тақырыпты айтты |
|
Бағдаршам әдісі |
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
№36 гимназия
(Білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Төрт түлікке байланысты ұлтымыздың түсініктері
|
Бөлім: |
Жеке сабақ |
|
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
Серік.Т |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Математика/Қазақа тілі Сабақтың тақырыбы: |
№ 12 сабақ Төрт түлікке байланысты ұлтымыздың түсініктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Қазақ тілі 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- аралас сандарды қосу және азайтуды орындайды - хабарлама құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлықерекшеліктерін ажыратады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Арнайы педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Амандасу Психологиялық ахуал қалыптастыру. “Мен –ғажаппын!” Мен осы өмірге келуіммен кереметпін. - Мен сияқты бұл өмірде ешкім де болған емес, болмайды да. - Мен ғажаппын, мен кереметпін. - Менің күш-жігерім көп, денсаулығым мықты. - Мен өмірді сүйемін, өмір мені аялайды. - Мен тамаша жанмын.. -Көңіл-күйің қалай? -Сабаққа деген көңіл-күйің жақсы болса, онда сабағымызды бастайық. |
Психологиялық ахуалға беріледі, сабаққа назар аудару.
|
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
|
|
Қазақ тілі Сергіту сәті 5 минут Сабақтың ортасы
|
Бүгін біз омоним, антоним,синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдануды өтеміз. 1-тапсырма Халық ұғымында әр малдың иесі және пірі бар.Кестені толтыр
2 тапсырма Төрт түліктің жасына қатысты атауларды «қос жазба» күнделігіне жазып шық.
Қозғалыс ойыны «Тұқым, сабақ, гүл» ойыны Тұқым – 1 қадам алдыға, сабақ – 2 қадам алдыға, гүл – айналу пәрмендері арқылы балалар қозғалыс ойыны. 3-Тапсырма Ауыз әдебиетіндегі кейіпкерлердің жан серігі болған тұлғаларға мінездеме бер. |
Кестені толтырады. Қос жазба күнделігіне жазып шығады Мұғаліммен бірге қимыл қозғалыс жасайды Кейіпкерлерге мінездеме береді
|
|
Дәптермен жұмыс Қазақ тілі, 1 бөлім 59 бет Дәптермен жұмыс Сергіту жаттығуы
|
|
Сабақтың соңы |
|
Бүгінгі өткен тақырыпты айтты |
|
Бағдаршам әдісі |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(Білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері.Өрнетерді ықшамдау/Қиял мен шындық бірлігі
|
Бөлім: |
Жеке сабақ |
|
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Математика/ Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы: |
№ 9сабақ Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері.Өрнетерді ықшамдау/Қиял мен шындық бірлігі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Математика 5. 2. 1. 2 әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті өрнектердің мәндерін табу Қазақ тілі 5. 1. 5. 1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті өрнектердің мәндерін табады -тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Сабаққа дайындық жасау |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабаққа дайындық жасау Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал тудыру «Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез-тез амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен. |
Көзбен,қолмен,иықпен,құлақпен,тіземен,иекпен,өкшемен,арқамен амандасады |
|
Психологиялық ахуал
|
|
Математика Сергіту сәті 5 минут Сабақтың ортасы Қазақ тілі
|
Бүгін біз сабақта әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті өрнектердің мәндерін табуды үйренеміз. 1-тапсырмаӨрнегіндегі ортақ көбейткішті жақшаның сыртына шығарыңдар.
2-тапсырма
Қайталау жаттығуы Тіл ұстарту жаттығуы Ыр-ыр-ыр ырылдайды қасқыр, Кі-кі-кі бұлғаңдайды түлкі. Ян-ян-ян секіріп жүр қоян, Ю-ю-ю қорбаңдайды аю. Бүгінгі сабақта тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беруді өтеміз. 1 тапсырма Ойбөліс
2-тапсырма Сұрақтарға жауап бер
|
Жаңа тақырыпты түсінеді Берілген мысалды түсінеді, мұғаліммен бірге талдайды Берілген тапсырманы есептейді Тіл ұстарту жаттығуын орындайды Жаңа тақырып Есіңде сақта! Сөйлем құрап жазады Берілген сұрақтарға жауап береді
|
|
Математика,2 бөлім 28 бет Дәптермен жұмыс Сергіту жаттығуы Қазақ тілі, 1 бөлім 92 бет Мәтінмен жұмыс Қазақ тілі, 1 бөлім 92 бет
|
|
Сабақтың соңы |
|
|
|
Рефлексия |
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
№36 гимназия
(Білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері.Өрнектерді ықшамдау/Қиял мен шындық бірлігі
|
Бөлім: |
Жеке сабақ |
|
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
Серік .Т |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Математика/ Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы: |
№ 10 сабақ Санды және әріпті өрнектер,олардың мәндері.Өрнектерді ықшамдау/Қиял мен шындық бірлігі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Математика 5. 2. 1. 2 әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті өрнектердің мәндерін табу Қазақ тілі 5. 1. 5. 1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті өрнектердің мәндерін табады -тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Арнайы педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Алға қарай бір адым, Артқа қарай бір адым Бiр орнымда қозғалып, Кезек басып тұрамын. Жоғары, төмен қарайық. Орнымызды
табайық. -Көңіл-күйің қалай? -Сабаққа деген көңіл-күйің жақсы болса, онда сабағымызды бастайық.
|
Психологиялық ахуалға берілген өлең жолдарын дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және сабаққа назар аудару.
|
|
Суреттер
|
|
Математика Сергіту сәті 5 минут Сабақтың ортасы Қазақ тілі
|
1-тапсырма Көбейтіндісін айырым түрінде жазыңдар.
2-тапсырма
Қозғалыс ойыны «Тұқым, сабақ, гүл» ойыны Тұқым – 1 қадам алдыға, сабақ – 2 қадам алдыға, гүл – айналу пәрмендері арқылы балалар қозғалыс ойыны. 1-тапсырма Өленді мәнерлеп оқы. Ақын өлеңіндегі негзгі ойды анықта. Арман мен қиялдың анырмашылығы туралы өз ойынды айт. Мәтіннен туынды сөздерді тауып, олардын калай жасалып тұрғанын түсіндір.
2-тапсырма Сұрақтарға жауап бер 1.Қиял адамға ғана тән қасиет пе?Неге? 2.Адамның қиялы мен ерік-жігерінде қандай байланыс болуы мүмкін?
|
Берілген тапсырманы мұғаліммен бірге орындайды Өрнектің мәнін есептейді Мұғаліммен бірге орындайды Туынды сөздерді табады Сұрақтарға жауап береді |
|
Математика, 2 бөлім 28 бет Дәптермен жұмыс Көңілді музыка Қазақ тілі 1 бөлім, 92 бет Дәптермен жұмыс
|
|
Сабақтың соңы |
|
|
|
Кері байланыс |
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
№36 гимназия
(Білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Төрт түлікке байланысты ұлтымыздың түсініктері
|
Бөлім: |
Жеке сабақ |
|
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
Серік.Т |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Математика/Қазақа тілі Сабақтың тақырыбы: |
№ 11 сабақ Төрт түлікке байланысты ұлтымыздың түсініктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Қазақ тілі 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- аралас сандарды қосу және азайтуды орындайды - хабарлама құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Арнайы педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Өткенді пысықтау |
Амандасу Психологиялық ахуал қалыптастыру. Екі көз не үшін керек? Бар жақсылықты көру үшін. Екі құлақ не үшін керек? Ақыл – кеңес тыңдау үшін. Екі қол не үшін керек? Елге көмек беру үшін керек. Екі аяқ не үшін керек? Шетте жүрсең, Туған жерге жету үшін - Осы алған жылуымызбен, күш - қуатымызбен сабағымызды бастаймыз. Оқушымен әңгіме өткізу арқылы өткен білімдерін тексеру. -Көңіл-күйің қалай? -Сабаққа деген көңіл-күйің жақсы болса, онда сабағымызды бастайық. |
Психологиялық ахуалға беріледі, сабаққа назар аудару.
|
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
|
|
Қазақ тілі Сергіту сәті 5 минут Сабақтың ортасы
|
Бүгін біз омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдануды өтеміз. 1-тапсырма Сенімділік межесі.Жазылым
2 тапсырма Төмендегі сөздердің көп мағыналы және омонимдік тіркесін құра. Қала,түс,көз,илеу,қанат,құлақ Мұғаліммен қайталайды
3-Тапсырма Жұмбақты
шеш |
Тапсырманы орындайды Сөздердің көп мағыналы және омонимдік тіркесін құрап жазады Мұғаліммен бірге саусақ қимыл қозғалыс жасайды Жұмбақтарды шешеді
|
|
Дәптермен жұмыс Қазақ тілі, 1 бөлім 59 бет Дәптермен жұмыс Сергіту жаттығуы
|
|
Сабақтың соңы |
|
Бүгінгі өткен тақырыпты айтты |
|
Бағдаршам әдісі |
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
№36 гимназия
(Білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Төрт түлікке байланысты ұлтымыздың түсініктері
|
Бөлім: |
Жеке сабақ |
|
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
Серік.Т |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Математика/Қазақа тілі Сабақтың тақырыбы: |
№ 12 сабақ Төрт түлікке байланысты ұлтымыздың түсініктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Қазақ тілі 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- аралас сандарды қосу және азайтуды орындайды - хабарлама құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлықерекшеліктерін ажыратады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Арнайы педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Амандасу Психологиялық ахуал қалыптастыру. “Мен –ғажаппын!” Мен осы өмірге келуіммен кереметпін. - Мен сияқты бұл өмірде ешкім де болған емес, болмайды да. - Мен ғажаппын, мен кереметпін. - Менің күш-жігерім көп, денсаулығым мықты. - Мен өмірді сүйемін, өмір мені аялайды. - Мен тамаша жанмын.. -Көңіл-күйің қалай? -Сабаққа деген көңіл-күйің жақсы болса, онда сабағымызды бастайық. |
Психологиялық ахуалға беріледі, сабаққа назар аудару.
|
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
|
|
Қазақ тілі Сергіту сәті 5 минут Сабақтың ортасы
|
Бүгін біз омоним, антоним,синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдануды өтеміз. 1-тапсырма Халық ұғымында әр малдың иесі және пірі бар.Кестені толтыр
2 тапсырма Төрт түліктің жасына қатысты атауларды «қос жазба» күнделігіне жазып шық.
Қозғалыс ойыны «Тұқым, сабақ, гүл» ойыны Тұқым – 1 қадам алдыға, сабақ – 2 қадам алдыға, гүл – айналу пәрмендері арқылы балалар қозғалыс ойыны. 3-Тапсырма Ауыз әдебиетіндегі кейіпкерлердің жан серігі болған тұлғаларға мінездеме бер. |
Кестені толтырады. Қос жазба күнделігіне жазып шығады Мұғаліммен бірге қимыл қозғалыс жасайды Кейіпкерлерге мінездеме береді
|
|
Дәптермен жұмыс Қазақ тілі, 1 бөлім 59 бет Дәптермен жұмыс Сергіту жаттығуы
|
|
Сабақтың соңы |
|
Бүгінгі өткен тақырыпты айтты |
|
Бағдаршам әдісі |
шағым қалдыра аласыз










