|
Сабақтың тақырыбы:Қауіпсіздік техникасы,саптағы жаттығулар элементтері |
Мектеп:Көктүбек орта мектебі |
|
|
Мұғалімнің/студент практиканттың Т.Ж.А:Тулеуханов Еламан Тулеуханұлы |
||
|
Сыныбы: 6-сынып |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Оқу мақсаты: |
Көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді түсіну. |
|
|
Жетістік критерийлері |
1.Көшбасшылық сөзінінң мағынасын біледі. 2.Әр-түрлі жағдайларда жылдам ұозғалып,тез шешім қабылдайды. 3.Қозғалмалы ойындарда көшбасшылық қасиетін көрсетеді. 4.Қауіпсіздік ережесін сақтайды. 5.Жаттығу кешенін көрсетеді. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық қауәпсәздәк техникасын,нормалары мен ережелерін түсіне білу. |
|
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар келесі ұғымдарды біледі және қолдана алады: 1.тактика 2.стратегия 3.алдау қимылдары 4. қарсы шабуыл |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану,физика,биология,дене шынықтыру пәндерімен байланысты. |
|
|
АКТ пайдалану дағдылары |
Шағын құрылғылармен сабақты түсіру,ғаламтордан қажетті ақпаратты іздеу үшін нотбукты қолдану. |
|
|
Бастапқы білім |
Оқушылардың физикалық дене қуаттарын дамуы,жалпы дамыту жаттығуларын жасай алуы. |
|
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған оқыту іс-әрекеттері |
Оқыту ресурстары |
|
Сабақтың басы 15 мин |
Оқушыларды сапқа тұрғызу.Сәлемдесу.Рапорт бергізу.Сабақтың тақырыбын,мақсаттын айтып түсіндіру,техника қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.Қауіпсіздік ережелері:1. Сабақ басталар алдында оқушылар алұа,сақина,сағат,сырға және т.б заттарды шешіп тастауы керек.2.тырнақты қысқа өылып алу қажет.3.спорт құралдарына ұқыппен қарау.4.жатты,у жасау барысында аралықты сақтау.5.спорт залдағы разеткаларға жоламау.6,мұғалімнің рұқсатынсыз спорт құралдарына тиіспеу.7.егер бір жағдай болса немесе оқушының бір жері ауырып тұрса мұғалімге дереу ескерту керек. Жүру: қолды жоғары көтеріп,аяқтығ ұшымен жүру. Қолды жанға созып өкшемен жүру: Жартылай отырып,толық жүру. Жүгіру: Жеңіл жүгіріс,оң және сол қырымен қоолды алға қарай айналдырып жүріру,аяұты артқа сермеп жүгіру. Жай жүгіріске ауысып,тыныс алу жаттығуларын орындау. Жалпы дамыту жаттығулары : -тізе көтеріп жүгіру; -өкше көтеріп жүгіру; -аяқты алға қайшылап жүгіру, -аяқтан аяққа адымдап жүгіру; -әр қадамға биік секіре жүгіру; -қос аяқпен оңға,солға секіру; -қос аяқпен алға секіру; -демді қалыпқа келтіру: |
Үлкен бос кеңістік:Ысқырық,фишкалар және доптар. |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Бір орнында саптағы бұрылыстар: Оңға,солға,айналып бұрылу,секіріп бұрылу. Саптық және саптағы қозғалыста орындалатын жаттығулар: Орнында тұрып бір қатарлы,екі қатарлы,үш қатарлы тұруы; Сапқа тұру,қатарға тұру,түзелғтүзу тұр,еркін тұр,оңға,солға,айнала бұрыл және артқа,алға адымдап жүр,жүгір,жай жүр,жоғары жылдамдықпен жүру,бүйірмен алдыға қарай жүгіру,артпен алдыға қарап жүгіру,бір қатарлы саптан бірнеше қатарлы(1,2,3,4)сап түзеп жүру Ойындар: Мақсаты: Балалардың дене қимылдарын жетілдіре отырып бірлесе қимылдауға,ауызбіршілікке жетелеу. Ойынға қатысушылар бірінінің артынан бірі тізбектеле белдерінен ұстап тұрады.Ең бірінші ойыншы-айдахардың басы.Ең соңғысы айдахардың құйрығы болады. Ойын кезінде көңілді музыка қойылады.Айдахардың басы ең күрделі жолдармен жүре отырып өз құйрығын ұстап алуға тырысалы.Оның мақсаты-қстап алу,құйрықтың мақсаты-ұстатпау,қайткенде де қашып құтылу.Егер құйрық ұсталып қалса,ол-бас болады.Ойын өз жалғасын табады. 2. Кенгуру Ойынның шарты: Кедергілер арасымен допты аяққа қысып алып,жерге құлатпай Кенгуру болып секіріп мәре сызығын айналып келіп,келесі ойыншының алақанынан ұрып допты береді. |
Үлкен бос кеңістіктік және доптар.Жаттығудың пайдасы:арқа және бел ауруларын алдын алады,жауырынның жақсы дамуына көмектеседі: |
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Сабақ соңында білім алушылар демді қалыпқа келтіру жаттығуларын орындап рефлексия жүргізеді: -нені білдім,нені үйрендім? -нені толық түсінбедім? -деген сұрақтарға жауап береді. |
Рефлексия парағы |
|
Рефлексия
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткені екі аспектісі(оқыту туралы да,оқу туралы да ойлаңыз)? 1.ЖДЖ жаттығулар,қимыл ойындары барлығы орындалды. 2.Оқушылардың бір-біріне деген сыйластығын арттыру икемділігі дамыды. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту туралы да,оқу туралы да ойлаңыз)? 1:Оқушылардың қызығушылығы 2.Барлық сынып техниканы тез ұғып үйренуі Сабақ барысында сынып туралв немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда негекөңіл бөлу қажет?Оқушыларға берілген жаттығуларды және ойындарды толық меңгерді. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Саптағы жаттығулар элементтері
|
Сабақтың тақырыбы:Қауіпсіздік техникасы,саптағы жаттығулар элементтері |
Мектеп:Көктүбек орта мектебі |
|
|
Мұғалімнің/студент практиканттың Т.Ж.А:Тулеуханов Еламан Тулеуханұлы |
||
|
Сыныбы: 6-сынып |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Оқу мақсаты: |
Көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді түсіну. |
|
|
Жетістік критерийлері |
1.Көшбасшылық сөзінінң мағынасын біледі. 2.Әр-түрлі жағдайларда жылдам ұозғалып,тез шешім қабылдайды. 3.Қозғалмалы ойындарда көшбасшылық қасиетін көрсетеді. 4.Қауіпсіздік ережесін сақтайды. 5.Жаттығу кешенін көрсетеді. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық қауәпсәздәк техникасын,нормалары мен ережелерін түсіне білу. |
|
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар келесі ұғымдарды біледі және қолдана алады: 1.тактика 2.стратегия 3.алдау қимылдары 4. қарсы шабуыл |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану,физика,биология,дене шынықтыру пәндерімен байланысты. |
|
|
АКТ пайдалану дағдылары |
Шағын құрылғылармен сабақты түсіру,ғаламтордан қажетті ақпаратты іздеу үшін нотбукты қолдану. |
|
|
Бастапқы білім |
Оқушылардың физикалық дене қуаттарын дамуы,жалпы дамыту жаттығуларын жасай алуы. |
|
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған оқыту іс-әрекеттері |
Оқыту ресурстары |
|
Сабақтың басы 15 мин |
Оқушыларды сапқа тұрғызу.Сәлемдесу.Рапорт бергізу.Сабақтың тақырыбын,мақсаттын айтып түсіндіру,техника қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.Қауіпсіздік ережелері:1. Сабақ басталар алдында оқушылар алұа,сақина,сағат,сырға және т.б заттарды шешіп тастауы керек.2.тырнақты қысқа өылып алу қажет.3.спорт құралдарына ұқыппен қарау.4.жатты,у жасау барысында аралықты сақтау.5.спорт залдағы разеткаларға жоламау.6,мұғалімнің рұқсатынсыз спорт құралдарына тиіспеу.7.егер бір жағдай болса немесе оқушының бір жері ауырып тұрса мұғалімге дереу ескерту керек. Жүру: қолды жоғары көтеріп,аяқтығ ұшымен жүру. Қолды жанға созып өкшемен жүру: Жартылай отырып,толық жүру. Жүгіру: Жеңіл жүгіріс,оң және сол қырымен қоолды алға қарай айналдырып жүріру,аяұты артқа сермеп жүгіру. Жай жүгіріске ауысып,тыныс алу жаттығуларын орындау. Жалпы дамыту жаттығулары : -тізе көтеріп жүгіру; -өкше көтеріп жүгіру; -аяқты алға қайшылап жүгіру, -аяқтан аяққа адымдап жүгіру; -әр қадамға биік секіре жүгіру; -қос аяқпен оңға,солға секіру; -қос аяқпен алға секіру; -демді қалыпқа келтіру: |
Үлкен бос кеңістік:Ысқырық,фишкалар және доптар. |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Бір орнында саптағы бұрылыстар: Оңға,солға,айналып бұрылу,секіріп бұрылу. Саптық және саптағы қозғалыста орындалатын жаттығулар: Орнында тұрып бір қатарлы,екі қатарлы,үш қатарлы тұруы; Сапқа тұру,қатарға тұру,түзелғтүзу тұр,еркін тұр,оңға,солға,айнала бұрыл және артқа,алға адымдап жүр,жүгір,жай жүр,жоғары жылдамдықпен жүру,бүйірмен алдыға қарай жүгіру,артпен алдыға қарап жүгіру,бір қатарлы саптан бірнеше қатарлы(1,2,3,4)сап түзеп жүру Ойындар: Мақсаты: Балалардың дене қимылдарын жетілдіре отырып бірлесе қимылдауға,ауызбіршілікке жетелеу. Ойынға қатысушылар бірінінің артынан бірі тізбектеле белдерінен ұстап тұрады.Ең бірінші ойыншы-айдахардың басы.Ең соңғысы айдахардың құйрығы болады. Ойын кезінде көңілді музыка қойылады.Айдахардың басы ең күрделі жолдармен жүре отырып өз құйрығын ұстап алуға тырысалы.Оның мақсаты-қстап алу,құйрықтың мақсаты-ұстатпау,қайткенде де қашып құтылу.Егер құйрық ұсталып қалса,ол-бас болады.Ойын өз жалғасын табады. 2. Кенгуру Ойынның шарты: Кедергілер арасымен допты аяққа қысып алып,жерге құлатпай Кенгуру болып секіріп мәре сызығын айналып келіп,келесі ойыншының алақанынан ұрып допты береді. |
Үлкен бос кеңістіктік және доптар.Жаттығудың пайдасы:арқа және бел ауруларын алдын алады,жауырынның жақсы дамуына көмектеседі: |
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Сабақ соңында білім алушылар демді қалыпқа келтіру жаттығуларын орындап рефлексия жүргізеді: -нені білдім,нені үйрендім? -нені толық түсінбедім? -деген сұрақтарға жауап береді. |
Рефлексия парағы |
|
Рефлексия
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткені екі аспектісі(оқыту туралы да,оқу туралы да ойлаңыз)? 1.ЖДЖ жаттығулар,қимыл ойындары барлығы орындалды. 2.Оқушылардың бір-біріне деген сыйластығын арттыру икемділігі дамыды. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту туралы да,оқу туралы да ойлаңыз)? 1:Оқушылардың қызығушылығы 2.Барлық сынып техниканы тез ұғып үйренуі Сабақ барысында сынып туралв немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда негекөңіл бөлу қажет?Оқушыларға берілген жаттығуларды және ойындарды толық меңгерді. |
||
шағым қалдыра аласыз


