|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 4 жалпы білім беретін мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кесикбаева Гульзипа Куанышовна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
13.01.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 «Г» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№17 сабақ. Сақтар деген кімдер? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.2.1 көрнекі материалдар негізінде сақтардың өмір салтын сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сақтардың немен айналысатынын біледі, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Мұғалім: – Балалар, сендерді көргеніме қуаныштымын! Біз тағы да білімнің сиқырлы әлеміне аттанамыз! Естеріңде болсын: тыңдаған кезде ұмытып қаласыңдар, көрген кезде түсінесіңдер, әрекет жасағанда үйренесіңдер. Бүгін сендер тыңдап, көріп қана қоймай, сонымен бірге талқылап, өздерің әрекет етіп, бір-бірлеріңе көмектесулерің қажет! Өткенді пысықтау «Түймедақ» әдісі «Бізді қоршаған әлем» бөлімін пысықтау 1.Айналадағы дүние деген не? 2.Табиғат туралы не айта алласың? 3. Жыл мезгілдерін ата 4. Ауа райы деген не? 5.Бағдарлау деген не? 6. Туған жер дегенді қалай түсінесің? Жаңа тақырып Түсіндіру жұмысы Екі жарым мың жыл бұрын Қазақстан аумағында керемет халық – сақтар өмір сүрген. Алтай таулары мен Қара теңізге дейінгі жазықта өмір сүрген сақтар тек қазақтардың ғана емес, басқа да түркі тектес халықтардың ежелгі ата- бабалары болып табылады. «Сақ» түсінігімен жұмыс. –Балалар, сендер «сақ», «тайпа» деген жаңа сөздерді естідіңдер. Ал сендер оның не екенін білесіңдер ме? «Эвристикалық сұхбат» тәсілі. Мұғалім: – Сөздікте сақтар – өте ерте заманда Қазақстанның аумағында өмір сүрген көшпелі тайпалар деп жазылған. Мұғалім сақтар бейнеленген суретті көрсетеді. Ежелгі сақтар туралы ақындар мынандай жолдар жазған: Баяғы замандардан Есік қорған – Сақтарға атамекен бесік болған. Асқарлы Алатаудың саясында Бабалар өмір сүріп, асып толған. «Галареяға саяхат» әдісі Сақтар туралы суреттерге қарап не айта аласың? Олар қандай адамдар болған? Сақтардың тұрмыс тіршілігі туралы айтып өт. «Нейрожаттығу» әдісі «Автобус аялдамасы» тәсілі. Мұғалім сұрақтарды біртіндеп оқиды, оларға мұғалімнің өзі немесе оқушылардың бірі жауап береді. Топтық жұмыс ҚЖ: Сақтардың өмірі, тұрмыс-тіршілігі туралы сурет сал. 1-топ: «Азық табу жолдары туралы» 2-топ: «Өз жерін қорғау туралы» 3-топ: «Сақтардың еңбек жіне соғыс құралдары» Суреттеріңмен таныстырылым жасаңдар.
|
Сабаққа дайындық жасайды Түймедақ күлтешесіндегі сұраққа бала жауап береді Жаңа ұғыммен танысады Мұғаліммен бірге өз ойларын білдіріп отырады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Сұрақтарға жауап береді Топтық жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін сұрау
Дескриптор: Өткен бөлім тақырыптарын меңгерген Сұрақтарға толық жауап бере алады
Дескриптор: Сақтар туралы өз ойларын жеткізе алды Мұғалімнің түсіндірмесінен жаңа ұғымды қабылдай алды Өте жақсы жауап!
Мен сенімен мақтанамын! Дескриптор: Сұрақтарға толыққанды жауап берді Сақтар туралы ұғым қалыптасты Дескриптор: Сақтар туралы ұғым қалыптасты Білімдерін сабақта қолдана алды «Білім гүлі» әдісі |
Смайликтер арқылы көңіл күйлерін білдіреді
Суреттер
Оқулық
Суреттер көрмесі Әуен Аялдама суреті
Жұмыс парақтары
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Кесикбаева Гульзипа КуанышовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сақтар деген кімдер?
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сақтар деген кімдер?Материал туралы қысқаша түсінік
Сақтардың немен айналысатынын біледі
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















