|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Сейфуллин атындағы жалпы орта білім беретін мектеп КММ |
|||||||||
|
Пәні: |
Құқық негіздері |
|||||||||
|
Бөлім: |
Жеке құқық Азаматтық құқықтағы келісімшарттар мен міндеттемелердің жекелеген түрлері |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж. Эргашев |
|||||||||
|
Күні: |
07.01.2023ж |
|||||||||
|
Сынып: 11 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Авторлық құқық пен сабақтас ұүұыұты құқықтық реттеу түінігі және нысаны |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.1.1 – авторық құқықтыңқұқықтық реттеу белгілерін айқындай отырып мазмұнын түсіндіру; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сату-сатып алу келісімшарты, айырбас және сыйға тарту келісімшарттарын өмірде қолданаалуларына жағдай туғызу. |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
басқа адамдардың құқықтары мен бостандықтарын бұзбау, конституциялық құрылыс пен қоғамдық имандылыққа нұқсан келтірмеу,азаматтық жауапкершілік, елжандылық |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, сабаққа сәттілік тілеу, жұмыс істеуге жағымды ахуал тудыру,тақырыпқа тоқталу.
Сурeттeрiне қарап, жауап беріңіз:
|
Сабаққа ынталанады. Жағымды ахуал туады. Оқушылар өз пікірлерін ортаға салады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Тақырып тық суреттер |
||||||
|
Жаңа білім
|
Нормативтік құқықтық актімен таныстыру ҚР азаматтық кодексi (ерекше бөлiм) 4
бөлім 501-бап. Айырбас шарты 506-бап. Сыйға тарту шарты ЕБҚ оқушыға дереккөздің форматын үлкейтіп, қолдау жасау
Авторлық құқықтар — автордың жеке мүлiктiк емес және мүлiктiк құқықтары. Уикипедияға авторлық құқықпен қорғалған мағлұмат қосылмайды. Қосылған мағлұмат авторының құқығы бұзылған деп анықталса, мағлұмат дереу жойылады. Мағлұматты басқа тораптардан көшірмеңіз. Тек қоғамдық қазына деп табылатын мағлұматты рұқсатсыз көшіріп, қосуыңызға болады, өкінішке орай, бұған ғаламтордағы тораптардың не суреттердің көпшілігі кірмейді.
Назар аударыңыз! Шеттен алып қолдану кезінде қателіктер жібермес үшін авторлық құқықтың нақтылығына көз жеткізген жөн. Шеттен алып қолдану фактілеріне (нақты мәлімет) жол беріледі. Дәйексөзді (цитата) орынды жеткізу мақсатына қарай цитатаны қолдану. Біліміңді тексер 1.«Келісімшарт» пен «мәміле» түсініктерінің өзара қандай байланысы бар? Қай кезде «келісімшарт» қай кезде «шарт» термині қолданылады? 2. Авторлық құқықтық келісімшарттың қағидаларын атандар. Олардың арқайсы- сына тоқталыңдар. 3. Авторлық-құқықтық келісімшарттың мазмұны қандай? Келісімшарттың қандай ережелері бар? ЕБҚ оқушыға тапсырма шығарылып беріледі. Жеке жұмыс. Оқулықтағы материалдарды негізге алып,«Келісімшарт түрлері» деген тақырыпта таныстырылым дайындаңдар. ЕБҚ: оқушы шығарылып берілген тапсырманы орындайды |
Критерий: -Шарт түрлерін ажырата алады; -Үлгіге сүйене отырып, академиялық тілде шарт құрастыра алады. -Тайм- менеджмент. Дискриптор: -Ауызша өз білгендері бойынша шарт мазмұнын айтады (айтылым дағдысы) -Үлгіге қарай отырып шарт жасайды (жазылым дағдысы ) -Шарт жасау тәртібінің сақталуы.
Сынып оқушыларын тұжырым бойынша талқылау жүргізеді
Дескриптор: Келісімшарт мазмұнының анықтайды; Келісімшарт түрлерін ажыратады; |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Екі жұлдық,бір ұсыныс»
Өзін-өзі бағалау |
https://kodeksy-kz.com/grazhdanskij_kodeks_osobennaya_chast/506.htm
Таратпа материалдар
http://adilet.zan.kz/kaz/docs/K940001000_
ҚР Азаматтық кодексі
Ақпарат тық материал дар
ҚБ парағы |
||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Азаматтық құқықтық шартты жасасу, өзгерту және тоқтату. Үйге тапсырма Азаматтық-құқықтық келісімшарт. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||
|
Кері байланыс |
«Екі жақты күнделік» әдісі
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||
Тексерілді_____________________________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сату-сатып алу келісім шарты. Айырбас және сыйға тарту келісім шарты
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Сейфуллин атындағы жалпы орта білім беретін мектеп КММ |
|||||||||
|
Пәні: |
Құқық негіздері |
|||||||||
|
Бөлім: |
Жеке құқық Азаматтық құқықтағы келісімшарттар мен міндеттемелердің жекелеген түрлері |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж. Эргашев |
|||||||||
|
Күні: |
07.01.2023ж |
|||||||||
|
Сынып: 11 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Авторлық құқық пен сабақтас ұүұыұты құқықтық реттеу түінігі және нысаны |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.1.1 – авторық құқықтыңқұқықтық реттеу белгілерін айқындай отырып мазмұнын түсіндіру; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сату-сатып алу келісімшарты, айырбас және сыйға тарту келісімшарттарын өмірде қолданаалуларына жағдай туғызу. |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
басқа адамдардың құқықтары мен бостандықтарын бұзбау, конституциялық құрылыс пен қоғамдық имандылыққа нұқсан келтірмеу,азаматтық жауапкершілік, елжандылық |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, сабаққа сәттілік тілеу, жұмыс істеуге жағымды ахуал тудыру,тақырыпқа тоқталу.
Сурeттeрiне қарап, жауап беріңіз:
|
Сабаққа ынталанады. Жағымды ахуал туады. Оқушылар өз пікірлерін ортаға салады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Тақырып тық суреттер |
||||||
|
Жаңа білім
|
Нормативтік құқықтық актімен таныстыру ҚР азаматтық кодексi (ерекше бөлiм) 4
бөлім 501-бап. Айырбас шарты 506-бап. Сыйға тарту шарты ЕБҚ оқушыға дереккөздің форматын үлкейтіп, қолдау жасау
Авторлық құқықтар — автордың жеке мүлiктiк емес және мүлiктiк құқықтары. Уикипедияға авторлық құқықпен қорғалған мағлұмат қосылмайды. Қосылған мағлұмат авторының құқығы бұзылған деп анықталса, мағлұмат дереу жойылады. Мағлұматты басқа тораптардан көшірмеңіз. Тек қоғамдық қазына деп табылатын мағлұматты рұқсатсыз көшіріп, қосуыңызға болады, өкінішке орай, бұған ғаламтордағы тораптардың не суреттердің көпшілігі кірмейді.
Назар аударыңыз! Шеттен алып қолдану кезінде қателіктер жібермес үшін авторлық құқықтың нақтылығына көз жеткізген жөн. Шеттен алып қолдану фактілеріне (нақты мәлімет) жол беріледі. Дәйексөзді (цитата) орынды жеткізу мақсатына қарай цитатаны қолдану. Біліміңді тексер 1.«Келісімшарт» пен «мәміле» түсініктерінің өзара қандай байланысы бар? Қай кезде «келісімшарт» қай кезде «шарт» термині қолданылады? 2. Авторлық құқықтық келісімшарттың қағидаларын атандар. Олардың арқайсы- сына тоқталыңдар. 3. Авторлық-құқықтық келісімшарттың мазмұны қандай? Келісімшарттың қандай ережелері бар? ЕБҚ оқушыға тапсырма шығарылып беріледі. Жеке жұмыс. Оқулықтағы материалдарды негізге алып,«Келісімшарт түрлері» деген тақырыпта таныстырылым дайындаңдар. ЕБҚ: оқушы шығарылып берілген тапсырманы орындайды |
Критерий: -Шарт түрлерін ажырата алады; -Үлгіге сүйене отырып, академиялық тілде шарт құрастыра алады. -Тайм- менеджмент. Дискриптор: -Ауызша өз білгендері бойынша шарт мазмұнын айтады (айтылым дағдысы) -Үлгіге қарай отырып шарт жасайды (жазылым дағдысы ) -Шарт жасау тәртібінің сақталуы.
Сынып оқушыларын тұжырым бойынша талқылау жүргізеді
Дескриптор: Келісімшарт мазмұнының анықтайды; Келісімшарт түрлерін ажыратады; |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Екі жұлдық,бір ұсыныс»
Өзін-өзі бағалау |
https://kodeksy-kz.com/grazhdanskij_kodeks_osobennaya_chast/506.htm
Таратпа материалдар
http://adilet.zan.kz/kaz/docs/K940001000_
ҚР Азаматтық кодексі
Ақпарат тық материал дар
ҚБ парағы |
||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Азаматтық құқықтық шартты жасасу, өзгерту және тоқтату. Үйге тапсырма Азаматтық-құқықтық келісімшарт. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||
|
Кері байланыс |
«Екі жақты күнделік» әдісі
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||
Тексерілді_____________________________________
шағым қалдыра аласыз



