|
Күні: 28.02.2017 жыл Сынып: 1 – «Д» |
Мұғалім: Тусупбекова Жанбота Тусупбековна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойын ережесі деген не? Ц дыбысы мен әрпі |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген мәтінді оқып, талқылау 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|||
|
Тілдік құзыреттілік |
Цирк |
||
|
Сабақ барысы
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут |
Әуен ойналып тұрады.
Тамаша! Енді топ ережелерін еске түсіру. |
Видеофильм Слайд 1 |
|
|
Сабақтың ортасы 1 минут 3 минут 1 минут 1 минут 3 минут 2 минут 2 минут 4 минут Жалғасы орыс тілі (20 минут) |
Бүгін бізге бір Құпиядостан хабарлама келіпті. Ол бізге смс – хабарлама жіберіп отырады. Егер сендер тапсырманы жақсы орындасаңдар, оның сендерге сыйлығы бар екен. Орындайық па? 1-sms: әр топтың партасының астында сендерге хат қалдырдым. Орындап берулеріңді сұраймын. «Мозаика» құрау: Қима қағаздардан сурет құрау арқылы жасырын сөзді тауып, орысша атау: 1-топ: шахмат ойыны: балапан - цыпленок 2-топ: арқан тартыс: гүлдер- цветы 3-топ: қуаласпақ: сандар - цифры 4-топ: жасырынбақ: патша - царь 5-топ: мозаика: сақина- кольцо - Барлық топтардағы сөздердің аудармаларында бізге ортақ таныс емес қандай дыбысты байқап тұрсыңдар? -Сонда бүгінгі тақырып қандай деп ойлайсыңдар? -Бүгінгі сабақта не істейміз деп ойлайсыңдар? Тақтаға Ц дыбысының баспа түрін ілу Дұрыс, енді Ц дыбысын айтып көрейік. Ц дыбысын артикуляциясына сай дұрыс дыбыстатып, қайталату. Ц дыбысы қандай дыбыс? Себебі неде? Созылмайды. Ц дыбысы орыс тілінен енген сөздерде көп кездеседі. Ол сөздің басында, ортасында, соңында айтылады.
|
Смс дауысы Хаттар Қима суреттер Слайд 2 Слайд 3 Ц әрпінің баспасы |
|
|
2-sms: - беттегі жазбаларды әдемі етіп жазып берулеріңізді сұраймын. Цц дыбысының жазылуымен таныстыру (тақтада жазылу элементтерін түсіндіру) Әдемі жазған балалардың дәптерін көрсетіп, үлгі ретінде мақтау Сергіту сәті: Сайқымазақ болып киінген бала ойын ойнатады. Ойын ережесі: Мен жасаған емес, айтқан қимылдарды орындайсыңдар. Кім шатасады, өлең айтып береді. 3 sms: Мәтінмен жұмыс: Қарамен жазылған сөздерді оқу -цирк, концерт, цех, цемент (мағынасын сұрау, сөйлем құрату) Мәтінді оқу (эстафеталық оқу) - Сайқымазақ деген кім? - Мәтінде неше сөйлем? - Мәтіндеге барлық сөздер сендерге түсінікті ме? 4 sms: Топтық тапсырмалар: 1-топ: Мағжан қандай бала? 2-топ: Сайқымазаққа сипаттама беріңдер 3-топ: Мәтіннің алғашқы 3 сөйлемі бойынша 2 сұрақ жаз 4-топ: Мәтіннің соңғы 4 сөйлемі бойынша 2 сұрақ жаз (сыныпқа сұрақ қой) 5-топ: «Жасырынбақ» ойынын қалай ойнайтынын түсіндіріп беріңдер. Мадақтау.(бір топ екінші топты бағалайды) |
СМС дауысы Ц жазба әрпі Бор Слайд 4 Сайқымазақ киімі Оқулық Постер фломастер |
||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия: Бағалау: шарлар сыйлыққа беру |
|
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
|
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сауат ашу. "Ц әрпі мен дыбысы" 1 сынып
Сауат ашу. "Ц әрпі мен дыбысы" 1 сынып
|
Күні: 28.02.2017 жыл Сынып: 1 – «Д» |
Мұғалім: Тусупбекова Жанбота Тусупбековна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойын ережесі деген не? Ц дыбысы мен әрпі |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген мәтінді оқып, талқылау 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|||
|
Тілдік құзыреттілік |
Цирк |
||
|
Сабақ барысы
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут |
Әуен ойналып тұрады.
Тамаша! Енді топ ережелерін еске түсіру. |
Видеофильм Слайд 1 |
|
|
Сабақтың ортасы 1 минут 3 минут 1 минут 1 минут 3 минут 2 минут 2 минут 4 минут Жалғасы орыс тілі (20 минут) |
Бүгін бізге бір Құпиядостан хабарлама келіпті. Ол бізге смс – хабарлама жіберіп отырады. Егер сендер тапсырманы жақсы орындасаңдар, оның сендерге сыйлығы бар екен. Орындайық па? 1-sms: әр топтың партасының астында сендерге хат қалдырдым. Орындап берулеріңді сұраймын. «Мозаика» құрау: Қима қағаздардан сурет құрау арқылы жасырын сөзді тауып, орысша атау: 1-топ: шахмат ойыны: балапан - цыпленок 2-топ: арқан тартыс: гүлдер- цветы 3-топ: қуаласпақ: сандар - цифры 4-топ: жасырынбақ: патша - царь 5-топ: мозаика: сақина- кольцо - Барлық топтардағы сөздердің аудармаларында бізге ортақ таныс емес қандай дыбысты байқап тұрсыңдар? -Сонда бүгінгі тақырып қандай деп ойлайсыңдар? -Бүгінгі сабақта не істейміз деп ойлайсыңдар? Тақтаға Ц дыбысының баспа түрін ілу Дұрыс, енді Ц дыбысын айтып көрейік. Ц дыбысын артикуляциясына сай дұрыс дыбыстатып, қайталату. Ц дыбысы қандай дыбыс? Себебі неде? Созылмайды. Ц дыбысы орыс тілінен енген сөздерде көп кездеседі. Ол сөздің басында, ортасында, соңында айтылады.
|
Смс дауысы Хаттар Қима суреттер Слайд 2 Слайд 3 Ц әрпінің баспасы |
|
|
2-sms: - беттегі жазбаларды әдемі етіп жазып берулеріңізді сұраймын. Цц дыбысының жазылуымен таныстыру (тақтада жазылу элементтерін түсіндіру) Әдемі жазған балалардың дәптерін көрсетіп, үлгі ретінде мақтау Сергіту сәті: Сайқымазақ болып киінген бала ойын ойнатады. Ойын ережесі: Мен жасаған емес, айтқан қимылдарды орындайсыңдар. Кім шатасады, өлең айтып береді. 3 sms: Мәтінмен жұмыс: Қарамен жазылған сөздерді оқу -цирк, концерт, цех, цемент (мағынасын сұрау, сөйлем құрату) Мәтінді оқу (эстафеталық оқу) - Сайқымазақ деген кім? - Мәтінде неше сөйлем? - Мәтіндеге барлық сөздер сендерге түсінікті ме? 4 sms: Топтық тапсырмалар: 1-топ: Мағжан қандай бала? 2-топ: Сайқымазаққа сипаттама беріңдер 3-топ: Мәтіннің алғашқы 3 сөйлемі бойынша 2 сұрақ жаз 4-топ: Мәтіннің соңғы 4 сөйлемі бойынша 2 сұрақ жаз (сыныпқа сұрақ қой) 5-топ: «Жасырынбақ» ойынын қалай ойнайтынын түсіндіріп беріңдер. Мадақтау.(бір топ екінші топты бағалайды) |
СМС дауысы Ц жазба әрпі Бор Слайд 4 Сайқымазақ киімі Оқулық Постер фломастер |
||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия: Бағалау: шарлар сыйлыққа беру |
|
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
|
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
шағым қалдыра аласыз













