|
Білім беру саласы: |
«Коммуникация» |
||
|
ҰОҚ: |
Сауат ашу негіздері. |
||
|
Мұғалім: |
Кыргызова Гульназ Маутказиновна |
||
|
Тақырыбы: |
Менің оқу құралдарым. О дыбысы мен әрпі. |
||
|
Оқу мақсаты: |
Сөз туралы алғашқы түсініктерін қалыптастыру. |
||
|
ҰОҚ мақсаты: |
Сөздегі дыбыстарды ажыратады, белгілі дыбысы бар сөздерді табады. |
||
|
|
|
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Сөздегі дыбыстарды ажырата алады, белгілі дыбысы бар сөздерді таба біледі. Үлгі көмегімен ұсынылған үлгі жазуды жаза алады. |
||
|
Жоспарлау |
|||
|
ҰОҚ кезеңдері |
Жоспарланған оқу қызметі |
Ресустар |
|
|
ҰОҚ басталуы 3-5мин |
Шаттық шеңбер: Қоңыраудың сиқырлы, Естіледі сыңғыры. Қолыңды бер дейді, Шеңберге кел дейді. Бәріміз шеңбер құрайық, Біз білімді шыңдайық. Күн сәулесін шашайық. Ойын: «Сөз ойла,тез ойла». (сұрақ, жауап әдісі арқылы,құрылымдалған ойын). Шарты:Сөзді буынға бөлу,сөйлем құрастыру, өткен сабақты пысықтау. |
|
|
|
Негізгі бөлім 15-20 мин
|
Миға шабуыл: (өз ойларын ортаға салады,ойланып, қандай дыбыспен танысатынын айтып көреді). «О-о-о қандай керемет ауа-райы! (таңданған дауыспен балалардың назарын өзіме аударамын). -Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? -Біз қыркүйек айында қайда барамыз? -Білім алу үшін сендерге не қажет? Ойын: «Қай дыбыстан басталады?». Шарты:Сурет атауларын қандай дыбыстан басталып тұрғанын тауып, тиісті суретке сызық арқылы қос. О жуан дауысты дыбыс, қызыл текшемен белгіленеді.Айтылған кезде ауыз дөңгеленіп, сүйірленіп алдыға шығып тұрады. Сергіту сәті: Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ. Алақанды ашамыз, Бесті беске қосамыз. Кел санайық, ал мұны Нешеу болды барлығы? Жауабы:он. (сөзге текшелер ақылы дыбыстық талдау жасау.) Сараланған тапсырма:Топтық жұмыс.(үш түсті қарындашты таңдап алып, түстер арқылы топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды). 1 топ: «Арқаға әріп жазу». Балалар әріптердің таңбасын көршісінің арқасына саусағымен жазады.Дыбыстап айтады О- жуан дауысты дыбыс, айтылуын үйренеді. 2 топ:Өлең жолдарын тыңдап, сөздерді буынға бөледі.Дыбыстық талдау жасайды, сөйлем құрастырады. Орындыққа отырып, Оқулықты оқыдық. 3 топ: «Сандарды тап». Сандарды ретімен қойып, сөздерді құрастырады. Кері байланыс: «Шапалақ» әдісі. Шарты: Балалар топтың жауаптарына шапалақтау арқылы бағалайды.(жұптық,командалық жұмыс,креативтілік, сыни ойлау,бала үні,бақылау.) Ойын: «Кім жылдам?». Шарты:О- дыбысы кездесетін сөздерді табу, буынға бөлу,сөйлем құрастыру. -Торғай, тор-ғай. -Торғай ұясына қонды.(Ашық сұрақтар қою, балалардың жауаптары.) |
От, орман, ожау,ою т.с.с
Қызыл,көк текшелер.
Доп-1,2,3. Отан-1,2,3,4. Тоғай-1,2,3,4,5.
От, доп, орман, тоғай т.с.с. |
|
|
Қорытынды бөлім 5 мин |
Кері байланыс: -Балалар біз бүгін қандай дыбыспен таныстық? -Тапсырмаларды орындап, мақсатымызға жеттік пе? -Сендерге қандай тапсырманы орындағанда қыйын болды? Балаларды мадақтау, қортынды жасау. «Алма ағашы» әдісі. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сауат ашу негіздері.Менің оқу құралдарым.О дыбысы мен әрпі.
Сауат ашу негіздері.Менің оқу құралдарым.О дыбысы мен әрпі.
|
Білім беру саласы: |
«Коммуникация» |
||
|
ҰОҚ: |
Сауат ашу негіздері. |
||
|
Мұғалім: |
Кыргызова Гульназ Маутказиновна |
||
|
Тақырыбы: |
Менің оқу құралдарым. О дыбысы мен әрпі. |
||
|
Оқу мақсаты: |
Сөз туралы алғашқы түсініктерін қалыптастыру. |
||
|
ҰОҚ мақсаты: |
Сөздегі дыбыстарды ажыратады, белгілі дыбысы бар сөздерді табады. |
||
|
|
|
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Сөздегі дыбыстарды ажырата алады, белгілі дыбысы бар сөздерді таба біледі. Үлгі көмегімен ұсынылған үлгі жазуды жаза алады. |
||
|
Жоспарлау |
|||
|
ҰОҚ кезеңдері |
Жоспарланған оқу қызметі |
Ресустар |
|
|
ҰОҚ басталуы 3-5мин |
Шаттық шеңбер: Қоңыраудың сиқырлы, Естіледі сыңғыры. Қолыңды бер дейді, Шеңберге кел дейді. Бәріміз шеңбер құрайық, Біз білімді шыңдайық. Күн сәулесін шашайық. Ойын: «Сөз ойла,тез ойла». (сұрақ, жауап әдісі арқылы,құрылымдалған ойын). Шарты:Сөзді буынға бөлу,сөйлем құрастыру, өткен сабақты пысықтау. |
|
|
|
Негізгі бөлім 15-20 мин
|
Миға шабуыл: (өз ойларын ортаға салады,ойланып, қандай дыбыспен танысатынын айтып көреді). «О-о-о қандай керемет ауа-райы! (таңданған дауыспен балалардың назарын өзіме аударамын). -Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? -Біз қыркүйек айында қайда барамыз? -Білім алу үшін сендерге не қажет? Ойын: «Қай дыбыстан басталады?». Шарты:Сурет атауларын қандай дыбыстан басталып тұрғанын тауып, тиісті суретке сызық арқылы қос. О жуан дауысты дыбыс, қызыл текшемен белгіленеді.Айтылған кезде ауыз дөңгеленіп, сүйірленіп алдыға шығып тұрады. Сергіту сәті: Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ. Алақанды ашамыз, Бесті беске қосамыз. Кел санайық, ал мұны Нешеу болды барлығы? Жауабы:он. (сөзге текшелер ақылы дыбыстық талдау жасау.) Сараланған тапсырма:Топтық жұмыс.(үш түсті қарындашты таңдап алып, түстер арқылы топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды). 1 топ: «Арқаға әріп жазу». Балалар әріптердің таңбасын көршісінің арқасына саусағымен жазады.Дыбыстап айтады О- жуан дауысты дыбыс, айтылуын үйренеді. 2 топ:Өлең жолдарын тыңдап, сөздерді буынға бөледі.Дыбыстық талдау жасайды, сөйлем құрастырады. Орындыққа отырып, Оқулықты оқыдық. 3 топ: «Сандарды тап». Сандарды ретімен қойып, сөздерді құрастырады. Кері байланыс: «Шапалақ» әдісі. Шарты: Балалар топтың жауаптарына шапалақтау арқылы бағалайды.(жұптық,командалық жұмыс,креативтілік, сыни ойлау,бала үні,бақылау.) Ойын: «Кім жылдам?». Шарты:О- дыбысы кездесетін сөздерді табу, буынға бөлу,сөйлем құрастыру. -Торғай, тор-ғай. -Торғай ұясына қонды.(Ашық сұрақтар қою, балалардың жауаптары.) |
От, орман, ожау,ою т.с.с
Қызыл,көк текшелер.
Доп-1,2,3. Отан-1,2,3,4. Тоғай-1,2,3,4,5.
От, доп, орман, тоғай т.с.с. |
|
|
Қорытынды бөлім 5 мин |
Кері байланыс: -Балалар біз бүгін қандай дыбыспен таныстық? -Тапсырмаларды орындап, мақсатымызға жеттік пе? -Сендерге қандай тапсырманы орындағанда қыйын болды? Балаларды мадақтау, қортынды жасау. «Алма ағашы» әдісі. |
|
|
шағым қалдыра аласыз




















