Материалдар / Сауда есептері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сауда есептері

Материал туралы қысқаша түсінік
1-сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Маусым 2018
1321
16 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән математика

Жалтыр негізгі мектебі



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1С



КҮНІ:

Мұғалімнің аты жөні: Туякова Қ.Ж.



СЫНЫП:1

Қатысқандар:

Қатыспағандар:



Сабақтың тақырыбы:

Сыныптан тыс уақытта. Ақша,монеталар.



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.5.1.6 қосу мен азайтуға берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару әдісін түсіндіру

1.5.1.5 қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару; кері есептер құрастыру және шығару



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: қосу мен азайтуға берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару әдісін түсіндіру

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: кері есеп құрастырады

Кейбір оқушылар олрындай алады:. Зат пен бағаны сәйкестендіре отырып өз тәжірибелерінен есеп құрастырады.есептей білудің қажеттігін түсінеді.



Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану



Бағалау критерийлері

Есептің бөліктерін анықтайды.

Есептің қысқаша берілісін жазады.

Есеп бойынша дұрыс сызбаны таңдай алады..



Тілдік мақсат

Пәнге қатысты лексика мен терминология

Шарты,сұрағы,шешуі,жауабы.




Құндылықтарды дарыту

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас жасау қабілеті,өзгелердің көзқарасына құрметпен қарау.



Пәнаралық байланыстар

Дүниетану1.1.2.3 мектептегі тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру



АКТ қолдану дағдылары

Слайд , бейнебаян жаттығулары



Бастапқы білім

Саудаға қатысты есептерді талдайды,шығарады..



Сабақ барысы




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар



Сабақтың басы

2 минут

Тыңдалым,айтылым






4 минут







Сабақтың ортасы

15 минут.



Оқылым




Жазылым.













Серіту сәті.2 мин.

Дәптермен жұмыс.

8 мин.



Қосымша тапсырма.

6 мин.




.

Ұйымдастыру кезеңі:Шаттық шеңбері

Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік. Кел, балалар, күлейік! Күлкіменен түлейік! Күлкі- көңіл ажары ! Күліп өмір сүрейік!

Топқа бөлу. «Сиқырлы сандық» әмиян ішінен алынған монеталарға сәйкес 3 топқа бөлінеді.

Ұжымдық жұмыс. Өткен тақырыпты бекіту.

Оқушылардың алдыңғы сабақтарда меңгерген білімдерін бекіту мақсатында тапсырмалар орындайды.

1-топ.Себетте 8 алма бар елһді,Айдос 2 алманы алды.Себетте неше алма қалды?

Дескриптор:Есептің шартын құрады.

Есептің мәнін табады.

Есептің жауабын дұрыс жазады.

2-топ. Берілген сызба бойынша есеп құрастырады.

Дескриптор:Есептің сызбасын толықтырады.

Есептің шешуін жазып,мәнін табады.

Жауабын толық жазады.

3-топ.Жазираның анасы 7 самса,одан 2-еуі кем құймақ пісірді.Жазираның анасы неше құймақ пісірді?

Дескриптор:Есептің жауабын дұрыс табуға көмектесетін сөзді анықтайды.

Есептің шешуін түсіндіреді.

Әр топ спикері тапсырмаларын қалай орындағанын айтады.

Бағалау. «Бас бармақ»

Жаңа сабақтың тақырыбын анықтау.

Сендер әмияннан не алдыңдар? Ақша не үшін қажет?

Өздерің дүкеннен зат сатып алып көрдіңдер ме?

Ендеше қазір дүкенге барып әр топ 2 зат сатып алуына болады.Сатып алған заттарың жайлы есеп құрастырып,оны басқа топқа шешуге бересіңдер.

«Қытайша десерт» әдісі арқылы тапсырмаларын ауыстырады және тексереді.

Қ.Б. «Қошеметтеу » әдісі

Жаңа сабақ.

Оқулықпен жұмыс.

1-топ.

Есепті тап.

Оқулықтың 90-бетіндегі мәтіндедрді оқып,есепті табады.Неліктен екнін түсіндіреді.

А)Қанат демалыс күндері саябақта серуендеді.Ол тәтті мақта сатып алуға 40 теңге,әткеншек тебуге 50 тг жұмсады.Қанат жақсы демалды.

Ә)Қанат демалыс күні саябаұта демалды.Ол тәтті мақта сатып алуға 40 тг,ал әткеншек тебуге 50 тг жұмсады.Қанат демалыс күні барлығы қанша ақша жұисалы?

2-топ.

Қобдиша.

Есепке сәйкес келетін сызбаны тауып,есепті шығарады.

Нұргүл мен Нұрлан қобдишаға ақша жинап жүр.Нұргүл жинақ қобдишасына 10 тг,Нұрлан 8 тг салды.Олардың қанша ақшасы бар?

3-топ.

Шығарып көр.

Сурет пен сызба бойынша есептің шарты мен сұрағын құрастырады. Шешуі мен жауабын айтады.

Орындап көр.

Әлия әмиянынан алдымен 7 тг, содан соң 8 тг алды. Әлия әмиянынан барлығы қанша ақша алды?

Сұраққа жауап беруге бола ма? Неліктен? Сұрағын өзгерт. Деген тапсырмаларды орындайды.


Дескриптор

Есепті оқиды,шарты мен сұрағын анықтайды.

Есептің шешуін жазады.

Жауабын жазады.

.Бағалау.

«Смайликтер » әдісі

«Көңілді күн» әнімен би қимылдарын жасау.


1.Жеке жұмыс. 85-жұмыс парағы.Дәптердегі тапсырмаларды орындайды.

Суреттер бойынша есептің бөліктерін жазады.

Бағалау.

«Бағдаршам» әдісі арқылы.



«Дүкен» ойыны.


Сен дүкенге барсаң не сатып алар едің? Ол заттың бағасы қанша? Мына монеталардан қажет ақшаны жинай аласың ба?

Оқушыларға өздері қалаған «тағамдарды сатып алуды» ұсынамын. Олардың пайдалы екендігіне көңіл аударамын.

Бағалау. «Басбармақ» әдісі.





Үлестірме материал



Үлестірмелі

қағаздар.

Маркерлер.




Оқулық










Оқулық.




Жұмыс дәптері.


Монеталар жинағы.

Picture 1



Сабақтың соңы.

3 минут.


Рисунок 5

Денсаулық және қауіпсіздік, техникасының сақталуы





Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз

Денсаулық және қауіпсіздік, техникасының сақталуы




Саралау тапсырмасы.

( тапсырма, дереккөз, қарқын, диолог және қолдау,қорытынды,бағалау)

1.Сызбаның және суреттердің көмегімен есеп құрастыр.

2.Құрастырған есептің бөліктерін табу, талдау жаса.

3. Сызбаны,суреттерді қолданып жаңа сабаққа болжам жаса.

Қосымша тапсырма: Дүкеннен өзің қажетті зат сатып ала білесің бе?



Қ.Б. «Бағдаршам». «Басбармақ» арқылы өзара бағалау. «Смайликтер», «Қошеметтеу»



Оқу құралдарын орынды пайдалануын қадағалау, досына зияны тимейтінін ескеру



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай кедергілер болды? Не сәтті өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай

өзгерістер енгіздім және неге?











Қосымша.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!