×
Сертификат тегін алу үшін
Материал тегін жариялау
ҚР БАҚ(СМИ) тіркеу №9512
Ең үздік ашық сабақ байқауы басталды
Алтын күз байқауы басталды
Сұрақтарды 8(771)-234-55-99 (Ватсап) осы номерге жазуға болады

Саудаға қатысты есептер

Автор:Дәуірбек Гүлмира
Бағыты: Бастауыш сынып
Бөлімі: Сабақ жоспары
Сыныбы: 2 сынып
Жарияланған уақыты: 2019-11-08

50-ден астам пәндер бойынша материалдарды тегін жүктеп, сабақ барысында қолдануға болады

Материал туралы қысқаша түсінік

Студенттерге


Пәні: Қызықты математика
Қатыспағандар:
Осы сабақты меңгеруге көмектесетін оқу мақсаттары1.5.1.4 Санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару; кері есептер құрастыру және шығару.
Сабақ мақсаты:Оқушылардың барлығы орындай алады:


Санды бірнеше бірлікке арттырады, кемітеді, айырмалықсалыстыруға берілген есептерді талдайды


Оқушылардың көпшілігі орындай алады:


Санды бірнеше бірлікке арттырады, кемітеді, айырмалықсалыстыруға берілген есептерді талдайды


Кейбір оқушылар орындай алады:


Алған білімді өмірде қолдана алады.
Тілдік мақсат

Бағалау критерийлеріБілім алушы Айырмалық салыстыруға берілген есептерді шығарады. Кері есеп құрастырады және шығарады
Құндылықтарды дарытуОқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстарАна тілі, жаратылыстану
АКТ қолдану дағдыларыНоутбук , таныстырылым.
Бастапқы білімАқша.Теңге .Баға




Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстар
Сабақтың басы2 мин























Жаңа сабақты түсіндіру













































1-тапсырма20 минсабақтың негізгі бөлімі













































Оқу дағдысының деңгейі

Критерий



Дискриптор









ҚБ



Қысқаша рефлекция











2-тапсырма



















































Оқу дағдысының деңгейі

Критерий

Дискриптор







ҚБ

Қысқаша рефлекция







Сергіту сәті





















3-тапсырма







































































Оқу дағдысының деңгейі

Критерий

Дискриптор









ҚБ

Қысқаша рефлекция









Қорытынды тапсырма4-тапсырма



































Оқу дағдысының деңгейі

Критерий



Дискриптор











ҚБ

Қысқаша рефлекция













Кері байланыс
Ұйымдастыру кезеңі-Бүгінгі сабаққа дайындығымыз қалай?-Барлығымыз белсенді қатысыамыз

Психологиялық ахуал «Мимика»бойыншаБалалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік.Кел, балалар, күлейік!Күлкіменен түлейік!Күлкі- көңіл ажары !Күліп өмір сүрейік!





-Балалар барлығымыз тақтаға қарайық, қандай сурет көріп тұрмыз?(Дүкеннің)-Иә дүкенде тағы не болу керек?(Сатушы )- Тек сатушы ғана болама? және дүкенде қандай адам болады?(Сатып алушы)-Дүкеннен зат сатып алу үшін бізде не болу керек? Әмиан және ақша

Енді мен суреттерді ілу үшін сендер мынадай сұраққа жауап бересіңдер.-Тура төлем жасау дегеніміз не?-Балалар дұрыс айтып шықтыңдар дүкенде сатып алушы сатушы, және ақша болғанда ол жерде не жасалады?( Сауда)-Иә дұрыс, біздің бүгінгі оқу мақсатымыз не екенін бәріміз бірге қайталайық хормен









Есепте не туралы айтылған ?(Қанаттың демалысы туралы)Не белгілі ? (мақта сатып алуға 40 тг, ал әткешек тебуге 50тг жұмсағаны)Не белгісіз ?(Қанат демалыс күні барлығы қанша тг жұмсады ?)

Қандай амалмен орындаймыз ? (қосу амалы)Бұл амалды орындау арқылы нені табамыз ? (Қанаттың қанша тг жұмсағаның)

Бір оқушы есепті тқтаға шығарады

4-кезеңӘткеншек-50 тг



Білу



Есепті талдай отырып, шығару



Дискриптор:-есепті талдайды-шешуін іздестіреді-қысқаша шартын моделдейді-шешеді, жауабын жазады





-тапсырманы өмірде қолдана аламыз ба?-Тапсырма оқу міндетіне сәйкес келеме?-оқу міндетіміз қандай?







2-тапсырмаНұргүл мен Нұрлан ақша жинап жүр. Нұргүл тиын жинағышқа 10 тг ал Нұрлан 8 тг салды. Олардың жинағышында қанша ақша бар ?

Есепте не туралы айтылған ?(Нұргүл мен нұрланның ақша жинауы)Не белгілі ? (Нұргүлдің 10 тг, Нұрланның 8 тг салғаны)Не белгісіз ?(тиын жинағышта барлығы қанша тг бар ?)

Қандай амалмен орындаймыз ? (қосу амалы)Бұл амалды орындау арқылы нені табамыз ? (тиын жинағышта қанша тг бар екенің)

Бір оқушы есепті тақтаға шығарады







4-кезеңНұрлан-8 тгШешуі: 10+8=18 (тг)

Түсіну



Есепті талдай отырып, шығару

Дискриптор:-есепті талдайды-шешуін іздестіреді-қысқаша шартын моделдейді-шешеді, жауабын жазады



-тапсырманы өмірде қолдана аламыз ба?-Тапсырма оқу міндетіне сәйкес келеме?-оқу міндетіміз қандай?



Акт-ны пайдалана отырып, бейнеролик арқылы орындау

3-тапсырма. Есеп құрастыр.

Есептің шартың құрастыруДүкенде кілей 40 тг , ал өшіргіш 20 тг тұрады. Барлығы қанша тг тұрады ?Өшіргіш-20 тгШешуі: 20+40=60 (тг)Жауабы: барлығы 60 тг

-Сызбаны пайдаланып шығарып көрейікКлей-40тг өшіргіш-20

-қай жағына 20тг екінші жағына 40тг қоямыз?-неліктен?-не себепті қосу амалы?





Қолдану





Есепті талдай отырып, шығару

Дискриптор:-есепті талдайды-шешуін іздестіреді-қысқаша шартын моделдейді-шешеді, жауабын жазады



-тапсырманы өмірде қолдана аламыз ба?-Тапсырма оқу міндетіне сәйкес келеме?-неше амал қолдандық? Қандай?





4-тапсырмаӘлия әмияннан алдымен 7 тг, кейін 8 тг алды. Ол әмяннан қанша тг алды ?

Есепте не туралы айтылған ?(әияндағы ақшалар туралы)

Қандай амалмен орындаймыз ? (қосу амалы)

Бір оқушы есепті тақтаға шығарады

4-кезең

Қолдану





Есепті талдай отырып, шығару

Дискриптор:-есепті талдайды-шешуін іздестіреді-қысқаша шартын моделдейді-шешеді, жауабын жазады







-тапсырманы өмірде қолдана аламыз ба?-Тапсырма оқу міндетіне сәйкес келеме?





















































































































































Сабақ бойынша рефлексияРефлексияБүгінгі алған білімдерінді өмірде қолдана аласындар ма ?-Бүгінгі сабақтан нені түсіндіңдер ?








ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ







Тақырыбы: «Саудаға қатысты есептер»




Орындаған:4-шк-2тобының білім алушысы:Дәуірбек Гүлмира


Әдіскердің қолы_____ Мұғалімнің қолы____












Өскемен 2019 жыл

50-ден астам пәндер бойынша материалдарды тегін жүктеп, сабақ барысында қолдануға болады

Сертификатты жеке кабинеттегі жетістіктерім бөлімінен жүктеп алуға болады

Материалды сайттан тегін жүктеу

Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!

Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.

Олимпиада бітуіне қалды: