Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: С.Бегалиннің «Бала Шоқан» әңгімесіндегі тілдік құралдар.
|
Бөлім: |
Адамгершілік – асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мамбетова Ақтоты Сақтағанқызы Машықтанушы: Әзімтаева Фариза Рақыммжанқызы |
|
Күні: |
28.02.2024 |
|
Сыныбы:5 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
С.Бегалиннің «Бала Шоқан» әңгімесіндегі тілдік құралдар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.3.1.1 шығарма үзінділері арқылы шығарманың ұлттық, тарихи құндылығын бағалау; 5.3.2.1 көркем мәтіндегі сөз образының эстетикалық құндылығын бағалау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал орнату. Ұйымдастыру кезеңі: «Ынталандыру ұраны» әдісі арқылы оқушыларға жағымды ахуал қалыптастыру Біздің мақсатымыз – білім алу Біздің міндетіміз – еңбектену 10 баллға қолды жеткізу. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7 мин |
Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылар үй тапсырмасын айтқаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Үй тапсырмасын айтады. |
|
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдірген оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин
|
1-тапсырма. Шығарманың тарихи және ұлттық құндылығын көрсететін үзінділерді ментальді картаға түсіріңіздер.
Шығарманың тарихи, ұлттық құндылығын танытатын үзінділер
|
Шығарманың тарихи және ұлттық құндылығын көрсететін үзінділерді ментальді картаға түсіреді. |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. –Шығарманың тарихи және ұлттық құндылығын көрсететін үзінділерді ментальді картаға түсіреді. |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
2-тапсырма Жұптық жұмыс. «Кім жылдам» әдісі бойынша шығармада ұлттық эстетикалық құндылығы қалай көрініс тапты? Жұппен анықтау. |
Берілген сұрақтарға жауап береді. Жұппен анықтайды. |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. –Берілген сұрақтарға жауап береді. Жұппен анықтайды. |
|
|
3- тапсырма «Талқылау» әдісі. Бас кейіпкерге шығарма желісі негізінде 3 дерек келтіріңіздер. Тақырыбы мен идеясын жазыңыздар.
|
Бас кейіпкерге шығарма желісі негізінде 3 дерек келтіреді. Тақырыбы мен идеясын жазады. |
|
Дәптермен жұмыс |
|
|
«БББ» әдісі бойынша кері байланыс алу.
|
Бүгінгі сабақта үйренгеніміз... Білемін... Білдім... Білгім келеді... (жазбаша рефлексия) |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Әңгіме желісі бойынша сурет салу |
|||
Тәжірибе жетекшісі_____________Мамбетова А.С
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С.Бегалиннің «Бала Шоқан» әңгімесіндегі тілдік құралдар
С.Бегалиннің «Бала Шоқан» әңгімесіндегі тілдік құралдар
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: С.Бегалиннің «Бала Шоқан» әңгімесіндегі тілдік құралдар.
|
Бөлім: |
Адамгершілік – асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мамбетова Ақтоты Сақтағанқызы Машықтанушы: Әзімтаева Фариза Рақыммжанқызы |
|
Күні: |
28.02.2024 |
|
Сыныбы:5 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
С.Бегалиннің «Бала Шоқан» әңгімесіндегі тілдік құралдар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.3.1.1 шығарма үзінділері арқылы шығарманың ұлттық, тарихи құндылығын бағалау; 5.3.2.1 көркем мәтіндегі сөз образының эстетикалық құндылығын бағалау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал орнату. Ұйымдастыру кезеңі: «Ынталандыру ұраны» әдісі арқылы оқушыларға жағымды ахуал қалыптастыру Біздің мақсатымыз – білім алу Біздің міндетіміз – еңбектену 10 баллға қолды жеткізу. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7 мин |
Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылар үй тапсырмасын айтқаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Үй тапсырмасын айтады. |
|
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдірген оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин
|
1-тапсырма. Шығарманың тарихи және ұлттық құндылығын көрсететін үзінділерді ментальді картаға түсіріңіздер.
Шығарманың тарихи, ұлттық құндылығын танытатын үзінділер
|
Шығарманың тарихи және ұлттық құндылығын көрсететін үзінділерді ментальді картаға түсіреді. |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. –Шығарманың тарихи және ұлттық құндылығын көрсететін үзінділерді ментальді картаға түсіреді. |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
2-тапсырма Жұптық жұмыс. «Кім жылдам» әдісі бойынша шығармада ұлттық эстетикалық құндылығы қалай көрініс тапты? Жұппен анықтау. |
Берілген сұрақтарға жауап береді. Жұппен анықтайды. |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. –Берілген сұрақтарға жауап береді. Жұппен анықтайды. |
|
|
3- тапсырма «Талқылау» әдісі. Бас кейіпкерге шығарма желісі негізінде 3 дерек келтіріңіздер. Тақырыбы мен идеясын жазыңыздар.
|
Бас кейіпкерге шығарма желісі негізінде 3 дерек келтіреді. Тақырыбы мен идеясын жазады. |
|
Дәптермен жұмыс |
|
|
«БББ» әдісі бойынша кері байланыс алу.
|
Бүгінгі сабақта үйренгеніміз... Білемін... Білдім... Білгім келеді... (жазбаша рефлексия) |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Әңгіме желісі бойынша сурет салу |
|||
Тәжірибе жетекшісі_____________Мамбетова А.С
шағым қалдыра аласыз


















