|
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шеңбердің ұзындығы |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.3.3.2 шеңбер ұзындығының оның диаметріне қатынасы тұрақты сан; 6.3.3.3 шеңбер ұзындығының формуласын білу және оны қолдану; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: geogebra бағдарламасында шеңбер сыза алады. Шеңбердің ұзындығы, диаметр, радиус өлшейді Басым бөлігі: шеңберің ұзындығының оның диаметріне қатынасы тұрақты сан біледі Кейбірі: шеңбер ұзындығының формуласын қолдана алады |
||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:Шеңбер ұғымын біледі; Пәнге тән лексика мен терминология: Шеңбер,шар,сфера,дөңгелек,ұзындық,π-саны, радиус, нүкте, центр, диаметр Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Шеңбердің бойындағы кез келген нүктені центрмен қосатын кесінді ... Нүктелердің бірдей қашықтықта орналасқан нүктелер жиынтығы... |
||||||||||||
|
Ойлау дағдысы |
Түсіну, білу, қолдану |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият Өмір бойы білім алуға, бірін-бірі құрметтеуге тәрбиелеу, ынтымақта жұмыс жасауға, топтық және жұптық жұмыстарда ашық болуға дағдыландыру |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
жаратылыстану, тарих, сызу |
||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Нүкте, түзу, центр, радиус,диаметр,шеңбер |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
2 минут |
I. Ұйымдастыру кезеңі:
|
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
6 минут
5 мин
10мин
10мин
2 минут
|
1. "Сұрақ менен, жауап сізден" (Диалог құру) Мақсаты: Оқушы мен мұғалім арасында көпірше орнату және оқушылар бір-біріне сұрақ қоя отырып, қандай да бір шешімге келу Жаңа сабақты меңгерту Интерактивті тақтаға бірнеше оқушы шығып, олардың өздері шеңберді салуға жағдай жасаймын, яғни ашық сұрақтар қоямын:
2. "Мен зерттеуші" Geogebra бағдарламасында шеңберді салыңдар
3. “Ойлан, жұптас, бөліс” Берілген тапсырма бойынша оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұппен, топпен пікірлерін бөліседі, талқылайды. Тыңдалым, жазылым, айтылым дағдылары қалыптасады. Мақсаты: Топтық жұмыс оқушыларды бірін-бірі құрметтеуге, ынтымақта жұмыс жасауға, топтық және жұптық жұмыстарда ашық болуға дағдыландырады Суреттен
3.“Галлерея шарлау” тәсілі арқылы қорғайды.Топ ішінде бір-бірін ынталандыру мақсатында “Бас бармақ” әдісі арқылы бағалайды. Мақсаты: птық жұмыс оқушыларды бірін-бірі құрметтеуге, ынтымақта жұмыс жасауға, топтық және жұптық жұмыстарда ашық болуға дағдыландырады 4. Оқулықпен жұмыс №245 Iтоп радиусы 5см шеңбердің ұзындығын тап. IIтоп радиусы 3,5см шеңбердің ұзындығын тап. IIIтоп радиусы 12см шеңбердің ұзындығын тап. IVтоп радиусы 9см шеңбердің ұзындығын тап. Vтоп радиусы 4см шеңбердің ұзындығын тап.
№246 Iтоп ұзындығы 56см радиусын тап. IIтоп ұзындығы 7см радиусын тап. IIIтоп ұзындығы 18,6см радиусын тап. IVтоп ұзындығы 16см радиусын тап. Vтоп ұзындығы 24см радиусын тап.
“Бағдаршам” әдісі арқылы бағалайды. Топ бір-бірін ынталандыру арқылы бағалайды. 5. “БАС” жаттығуы Аспанға қарап ай көрдім Төменге қарап жер көрдім Оңға, солға бұрылып Егеменді ел көрдім |
5-сынып Математика Оқулығынан бет 2017 ж
Презентация
Плакат маркер
Интерактивті тақта
5-сынып Математика Оқулығынан
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия:
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________ |
БҮҮ кестесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
“Бас бармақ” , “Бағдаршам”
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттарын емес оқу мақсаттары шынайы, қол жетімді болды ма? Барлық оқушылар оқумақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шеңбердің ұзындығы
Шеңбердің ұзындығы
|
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шеңбердің ұзындығы |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.3.3.2 шеңбер ұзындығының оның диаметріне қатынасы тұрақты сан; 6.3.3.3 шеңбер ұзындығының формуласын білу және оны қолдану; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: geogebra бағдарламасында шеңбер сыза алады. Шеңбердің ұзындығы, диаметр, радиус өлшейді Басым бөлігі: шеңберің ұзындығының оның диаметріне қатынасы тұрақты сан біледі Кейбірі: шеңбер ұзындығының формуласын қолдана алады |
||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:Шеңбер ұғымын біледі; Пәнге тән лексика мен терминология: Шеңбер,шар,сфера,дөңгелек,ұзындық,π-саны, радиус, нүкте, центр, диаметр Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Шеңбердің бойындағы кез келген нүктені центрмен қосатын кесінді ... Нүктелердің бірдей қашықтықта орналасқан нүктелер жиынтығы... |
||||||||||||
|
Ойлау дағдысы |
Түсіну, білу, қолдану |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият Өмір бойы білім алуға, бірін-бірі құрметтеуге тәрбиелеу, ынтымақта жұмыс жасауға, топтық және жұптық жұмыстарда ашық болуға дағдыландыру |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
жаратылыстану, тарих, сызу |
||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Нүкте, түзу, центр, радиус,диаметр,шеңбер |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
2 минут |
I. Ұйымдастыру кезеңі:
|
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
6 минут
5 мин
10мин
10мин
2 минут
|
1. "Сұрақ менен, жауап сізден" (Диалог құру) Мақсаты: Оқушы мен мұғалім арасында көпірше орнату және оқушылар бір-біріне сұрақ қоя отырып, қандай да бір шешімге келу Жаңа сабақты меңгерту Интерактивті тақтаға бірнеше оқушы шығып, олардың өздері шеңберді салуға жағдай жасаймын, яғни ашық сұрақтар қоямын:
2. "Мен зерттеуші" Geogebra бағдарламасында шеңберді салыңдар
3. “Ойлан, жұптас, бөліс” Берілген тапсырма бойынша оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұппен, топпен пікірлерін бөліседі, талқылайды. Тыңдалым, жазылым, айтылым дағдылары қалыптасады. Мақсаты: Топтық жұмыс оқушыларды бірін-бірі құрметтеуге, ынтымақта жұмыс жасауға, топтық және жұптық жұмыстарда ашық болуға дағдыландырады Суреттен
3.“Галлерея шарлау” тәсілі арқылы қорғайды.Топ ішінде бір-бірін ынталандыру мақсатында “Бас бармақ” әдісі арқылы бағалайды. Мақсаты: птық жұмыс оқушыларды бірін-бірі құрметтеуге, ынтымақта жұмыс жасауға, топтық және жұптық жұмыстарда ашық болуға дағдыландырады 4. Оқулықпен жұмыс №245 Iтоп радиусы 5см шеңбердің ұзындығын тап. IIтоп радиусы 3,5см шеңбердің ұзындығын тап. IIIтоп радиусы 12см шеңбердің ұзындығын тап. IVтоп радиусы 9см шеңбердің ұзындығын тап. Vтоп радиусы 4см шеңбердің ұзындығын тап.
№246 Iтоп ұзындығы 56см радиусын тап. IIтоп ұзындығы 7см радиусын тап. IIIтоп ұзындығы 18,6см радиусын тап. IVтоп ұзындығы 16см радиусын тап. Vтоп ұзындығы 24см радиусын тап.
“Бағдаршам” әдісі арқылы бағалайды. Топ бір-бірін ынталандыру арқылы бағалайды. 5. “БАС” жаттығуы Аспанға қарап ай көрдім Төменге қарап жер көрдім Оңға, солға бұрылып Егеменді ел көрдім |
5-сынып Математика Оқулығынан бет 2017 ж
Презентация
Плакат маркер
Интерактивті тақта
5-сынып Математика Оқулығынан
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия:
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________ |
БҮҮ кестесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
“Бас бармақ” , “Бағдаршам”
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттарын емес оқу мақсаттары шынайы, қол жетімді болды ма? Барлық оқушылар оқумақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














