Шеше иен бала

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Шеше иен бала

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімге көмек
Материалдың қысқаша нұсқасы

30.01.

Пәні

1. Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы:

Шеше мен бала

Мақсаты:

Мәтінді түсініп оқуға, өз сөзімен әңгімелейді, өз ойын айтуға үйрету. Сөздерді байланыстырып айтуға дағдыландыру.

Күтілетін нәтижелері:

  • Мәтінді түсініп оқиды:

  • Сыни тұрғыдан түсіне алады;

  • топпен бірлесіп жұмыс жасауды үйренеді;

  • топпен жұмыс істеуге қалыптасады;

  • Өз -өздерін, бірін-бірі бағалап үйренеді;

  • Ананы сыйлауды, құрметтеуді біледі

Көрнекіліктер:

Сілтеме

С. Рахметова ана тілі оқулығы, интербелсенді тақта, сөзжұмбақ, ақ қағаз, түрлі- түсті фломастер

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Сұрақ- жауап, жұмбақ шешу, жеке, жұптық, топтық әдіс, "Миға шабуыл" әдісі, іздену, электрондық оқулық, деңгейлік тапсырмалар. АКТ, сыни тұрғадан ойлау, түртіп оқу.

Сабақтың барысы


Жаңа сабақ кезеңі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті


Ұйымдастыру

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

1. Сабаққа дайындықтарын тексеру

2. Топқа бөліну

3. Ой қозғау

Сабаққа қажетті құрал-жабдықтарын дайындайды

Топқа бөлінеді



Қызығушылықты ояту

Білу

Үй тапсырмасын сұрау

"Бесік жыры " жатқа сұрау

1. "Бесік жыры" өлеңінің авторы кім?

2. Әже деп кімді айтамыз?
3. Бесікке кімді бөлеген?
4. Бесіктің қандай пайдасы бар?
5. Ананы қалай құрметтеуіміз керек?
7. Анаң сені қалай атайды?

Сұрақтарға жауап береді

Тақпақты жатқа айтады

Ф.Оңғарсынова туралы не білетіндерін айтады

1топ.

2топ.





Сто

Топпен жұмыс

Миға шабуыл

Түсіну

Өз бетімен ойлауға дағдыландыру

1.Сөзжұмбақ шешу

2. Ыбырай Алтынсарин кім?

Ы.Алтынсариннің қандай өлеңін білесіңдер?

Ыбырай Алтынсарин өмірімен таныстыру

Оқулықпен жұмыс

1.Жаңылпашты оқу

2. Оқушыларға мәтінді оқыту

3. Түртіп алу стратегиясы


Сөзжұмбақты шешеді

Сызбаны толтырады. Ағартушы педагог, ұстаз ең алғаш мектеп ашқан.



Жаңылпашты оқып жатқа айтады

Мәтінді оқиды

Әңгімеден өзіне ұнаған жерін, өзіне таныс жерін түртіп отырады.

АКТ мен жұмыс

Сыни тұрғысынан ойлау

Қолдану

(тапсырмалар беру арқылы жаңа сабақты тереңірек түсіну)

Бірін-бірі оқыту

Топпен талдау

Мәтін не туралы айтылған?

Шығармашылық тапсырма беру

1 топ. Мәтінді сахналайды

2 топ. Төрт жолды өлең құрастырады құрастырады.


Түсінгендерін бір-біріне айтады

Екі топ бір-біріне сұрақтар қояды

Топ мүшелері өз араларында ойларын жинақтап ортада талқылайды.

1 топ. Көрініс көрсетеді

2 топ. Өлең құрастырады

Оқыту және оқудағы жаңа тәсілдер

Сергіту сәттері

Сергіту сәтін ұйымдастыру

Би билейді



талдау


төменгі және жоғарғы деңгейдегі сұрақтарды талдайды


түрткі сұрақтарын қойдым

Талдау сұрақтарын қояды

1. Мәтінді бөліктерге бөлу

2.Мәтіннен автордың сөзінсіз рөлдерге бөліп оқыту.

3. "Алла разы болсын" деген сөзге мән беру

4. Рақымды бол дегенді қалай түсінесің?

Әр топ топ ішінде талқылап ортаға салады

Мәтінді бөліктерге бөліп әр бөліктерге



Жақсы іске алла әрқашан разы болып жақсылық жасаған адамды қолдап отырады.

Батасын беру, ыстық ықыласын беру





Түртіп оқу



Жинақтау

қорытынды


1 топ. Баланың іс әрекеті туралы айтады?

2. топ. Қыздың іс әрекеті туралы айтады?

Екі топ шешесінің іс әрекеті туралы айтады.

Оқушылар топпен ақылдасып сызбаны толтырады



Оқыту және оқудыға жаңа тәсілдер

Бағалау

Оқушы көзқарасын анықтау

Түйін сөзді тыңдау

"Бірін бірі бағалау" кестесі

Өз жұмыстарына баға беру

Формативті бағалау бағдаршам арқылы бағалау

Көшбасшылық

Үйге тапсырма

Келесі оқитын мәтін

Мысалды түсініп оқу, қосымша тапсырма беру "Құстарды қорғайық" тақырыбына шағын әңгіме жазу

Мысалды түсініп оқиды

"Құстарды қорғайық" тақырыбына шағын әңгіме жазады.

Рефлекция

Сабақ соңында рефлекция арқылы әсерін білдіреді

Не үйрендім? Не білдім? Не ұнады? Алған әсерін стикерге іледі




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
06.01.2018
515
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі