|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.3.А |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 15.06.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары ( 2 сағатқа берілген) 1-сабақ |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
5.2.2.1 – археологиялық ескерткіштерді сипаттау; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы Шілікті және Бесшатыр патша қорғандарын сипаттай алады Көпшілігі Шілікті және Бесшатыр қорғандарының ұқсастығы мен айырмашылығын салыстыра алады Кейбірі ескерткіштердің қазіргі кездегі маңыздылығын бағалай алады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Сақтардың археологиялық ескерткіштерін салыстырады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылардың оқылым,жазылым дағдыларын дамытуды қамтамасыз ету үшін «ДЖИГСО» тәсілі арқылы мәтінмен жұмыс жасайды,алған ақпараттарын жазып түсіреді. Оқулықтан тірек сөздерді анықтайды,дәптерге жазады(жазылым дағдысы) |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оба,дромос,қабір,қабірхана, жәдігер |
||||||||||||||||||||||||||
|
Неліктен қорғандардың көлемі әртүрлі болған? |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихи ұлттық құндылықтарды қадірлеп,сақтай білетін ұрпақ қалыптастыру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
география,дүниежүзі тарихы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Есік обасы археологиялық ескерткіші туралы біледі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
I- Ұйымдастыру кезеңі: - оқушылардың назарын шоғырландыру;- -оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау;
II- Үй тапсырмасына арналған сұрақтар: «Кім жылдам?» 1. Есік обасын неге «Алтын адам» деп атайды? 2. Есік обасының Қазақстан тарихында маңызы қандай? |
Түрлі-түсті суреттер |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
III -Жаңа сабақ «Миға шабуыл» сұрақ-жауап арқылы қызығушылығын ояту. 1. Қандай археологиялық ескерткіштерді білесіңдер? 2.Қазақстаннан қанша алтын адам табылған? 1-тапсырма: «ДЖИГСО» әдісі бойынша оқулық мәтіні мен оқып танысады. 2-тапсырма: 1-топ: : «Т» стратегиясы кестесіне салып,Бесшатыр мен Шілікті қорғандарын салыстыр 2-топ: суретке қарап әңгіме
құрастырады
3-топ: Салыстыру кестесін толтырады.
|
Оқулықтан мәтін беріледі
Кесте
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
3- тапсырма: ( жұптық тапсырма) Венн диаграммасы арқылы қорғандардың 3 ұқсастығы мен айырмашылығын көрсету.
Берел айырмашылығы
Шілікті айырмашылығы
ұқсастығы
4-тапсырма: Археологиялық ескерткіштерді салыстыр ( қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма)
жұптар бір-біріне «2» жұлдыз «1»тілек арқылы қолдау көрсетеді. Рефлексия: 1. ММҚ кестесін толтырады
Сабақты қорытындылау: Тапсырма: хронологиялық кесте құру,контур картамен жұмыс, Ә.Төлеубаев туралы реферат |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсатын саралай отырып(барлығы, көпшілігі,кейбірі)қойдым. «ДЖИГСО» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс жасадым. «Т» стратегиясы кестесіне салып,Бесшатыр мен Шілікті қорғандарын салыстыру жұмысын жасаттым. Визуальды дерек көздерін арқылы әңгіме құрастырттым. Салыстыру кестесін толтырды. Венн диаграммасы арқылы қорғанның 3 ұқсастығы мен айырмашылығын көрсетті.
|
қалыптастырушы бағалау «2» жұлдыз «1»тілек арқылы қолдау көрсету 3- тапсырма: Венн диаграммасы арқылы қорғандардың 3 ұқсастығы мен айырмашылығын тап.
|
Сыныптағы гигена талаптары мен техника қауіпсіздігін сақтау
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз аңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.3.А |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 15.06.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары ( 2 сағатқа берілген) 1-сабақ |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
5.2.2.1 – археологиялық ескерткіштерді сипаттау; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы Шілікті және Бесшатыр патша қорғандарын сипаттай алады Көпшілігі Шілікті және Бесшатыр қорғандарының ұқсастығы мен айырмашылығын салыстыра алады Кейбірі ескерткіштердің қазіргі кездегі маңыздылығын бағалай алады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Сақтардың археологиялық ескерткіштерін салыстырады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылардың оқылым,жазылым дағдыларын дамытуды қамтамасыз ету үшін «ДЖИГСО» тәсілі арқылы мәтінмен жұмыс жасайды,алған ақпараттарын жазып түсіреді. Оқулықтан тірек сөздерді анықтайды,дәптерге жазады(жазылым дағдысы) |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оба,дромос,қабір,қабірхана, жәдігер |
||||||||||||||||||||||||||
|
Неліктен қорғандардың көлемі әртүрлі болған? |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихи ұлттық құндылықтарды қадірлеп,сақтай білетін ұрпақ қалыптастыру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
география,дүниежүзі тарихы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Есік обасы археологиялық ескерткіші туралы біледі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
I- Ұйымдастыру кезеңі: - оқушылардың назарын шоғырландыру;- -оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау;
II- Үй тапсырмасына арналған сұрақтар: «Кім жылдам?» 1. Есік обасын неге «Алтын адам» деп атайды? 2. Есік обасының Қазақстан тарихында маңызы қандай? |
Түрлі-түсті суреттер |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
III -Жаңа сабақ «Миға шабуыл» сұрақ-жауап арқылы қызығушылығын ояту. 1. Қандай археологиялық ескерткіштерді білесіңдер? 2.Қазақстаннан қанша алтын адам табылған? 1-тапсырма: «ДЖИГСО» әдісі бойынша оқулық мәтіні мен оқып танысады. 2-тапсырма: 1-топ: : «Т» стратегиясы кестесіне салып,Бесшатыр мен Шілікті қорғандарын салыстыр 2-топ: суретке қарап әңгіме
құрастырады
3-топ: Салыстыру кестесін толтырады.
|
Оқулықтан мәтін беріледі
Кесте
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
3- тапсырма: ( жұптық тапсырма) Венн диаграммасы арқылы қорғандардың 3 ұқсастығы мен айырмашылығын көрсету.
Берел айырмашылығы
Шілікті айырмашылығы
ұқсастығы
4-тапсырма: Археологиялық ескерткіштерді салыстыр ( қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма)
жұптар бір-біріне «2» жұлдыз «1»тілек арқылы қолдау көрсетеді. Рефлексия: 1. ММҚ кестесін толтырады
Сабақты қорытындылау: Тапсырма: хронологиялық кесте құру,контур картамен жұмыс, Ә.Төлеубаев туралы реферат |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсатын саралай отырып(барлығы, көпшілігі,кейбірі)қойдым. «ДЖИГСО» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс жасадым. «Т» стратегиясы кестесіне салып,Бесшатыр мен Шілікті қорғандарын салыстыру жұмысын жасаттым. Визуальды дерек көздерін арқылы әңгіме құрастырттым. Салыстыру кестесін толтырды. Венн диаграммасы арқылы қорғанның 3 ұқсастығы мен айырмашылығын көрсетті.
|
қалыптастырушы бағалау «2» жұлдыз «1»тілек арқылы қолдау көрсету 3- тапсырма: Венн диаграммасы арқылы қорғандардың 3 ұқсастығы мен айырмашылығын тап.
|
Сыныптағы гигена талаптары мен техника қауіпсіздігін сақтау
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз аңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















