|
Сабақ №31 |
Пәні: Логикалық математика |
Сыныбы: Күні: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы: Сиқырлы сандық |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Сиқырлы сандықтың тапсырмаларымен танысады, ойлан таптың есептерін шығара отырып, логикаға деген қызығушлығы артады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушының сабаққа қамтылуы |
Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Көркем жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ |
Математикалық әзіл, жұмбақ, өлең есептер |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин |
Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. |
Оқушының жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы Мағынаны тану 25 мин |
№1. Өрнектің мәнін тап.
№2. Табақта 55 алма 100 асықтың 30-ын, Қолымда 5 алма Досым сұрап алды Барлығын қосқанда Айтшы сонда нешеуі Болады неше алма? (60 алма) Өз қолымда қалады. (70 асық) 5-ін бердім апама, 5-ін бердім атама, Нешеуі қалды өзімде? (45 алма) №3. Ойлан тап!
№4. Есепті шығар. 1. Екінші сынып оқушылары екі-екіден жұптасып тұрды. Сәкен мен Дәурен жетінші жұп болды. Олар алдынан санағанда жетінші болды, ал артынан санағанда төртінші болды. Сыныпта қанша оқушы бар? Суретін салып, есепте. Жауабы: Сыныпта 20 оқушы бар.
2. Бір қария 34 балмұздақ алған. Ол өзінде 4 балмұздақ қалдырып, әр біреуіне 6 балмұздақтан келетіндей етіп өз немерелеріне бөліп берді. Қарияда қанша немере бар? Жауабы: 34-4=30 30:6=5 Қарияда 5 немере бар. 3. Салтанаттан: Сендердің сыныптарыңда неше озат оқушы бар?—деп сұрағанда, ол былай деп жауап береді: -Егер ең үлкен үш таңбалы саннан ең үлкен екі таңбалы санды шегерсе және нәтижені ең кіші үш таңбалы санға бөлсе, сонда озат оқушылардың саны шығады. Сыныпта неше озат оқушы болған? Жауабы:999-99=900 900:100=9 Сыныпта 9 озат оқушы бар. №5. "Сиқырлы шаршы"
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин |
(Оқушылыр тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды) |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 3мин |
"Екі жұлдыз, бір тілек" |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау 2 мин |
Смайликпен бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сиқырлы сандар
Сиқырлы сандар
|
Сабақ №31 |
Пәні: Логикалық математика |
Сыныбы: Күні: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы: Сиқырлы сандық |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Сиқырлы сандықтың тапсырмаларымен танысады, ойлан таптың есептерін шығара отырып, логикаға деген қызығушлығы артады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушының сабаққа қамтылуы |
Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Көркем жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ |
Математикалық әзіл, жұмбақ, өлең есептер |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин |
Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. |
Оқушының жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы Мағынаны тану 25 мин |
№1. Өрнектің мәнін тап.
№2. Табақта 55 алма 100 асықтың 30-ын, Қолымда 5 алма Досым сұрап алды Барлығын қосқанда Айтшы сонда нешеуі Болады неше алма? (60 алма) Өз қолымда қалады. (70 асық) 5-ін бердім апама, 5-ін бердім атама, Нешеуі қалды өзімде? (45 алма) №3. Ойлан тап!
№4. Есепті шығар. 1. Екінші сынып оқушылары екі-екіден жұптасып тұрды. Сәкен мен Дәурен жетінші жұп болды. Олар алдынан санағанда жетінші болды, ал артынан санағанда төртінші болды. Сыныпта қанша оқушы бар? Суретін салып, есепте. Жауабы: Сыныпта 20 оқушы бар.
2. Бір қария 34 балмұздақ алған. Ол өзінде 4 балмұздақ қалдырып, әр біреуіне 6 балмұздақтан келетіндей етіп өз немерелеріне бөліп берді. Қарияда қанша немере бар? Жауабы: 34-4=30 30:6=5 Қарияда 5 немере бар. 3. Салтанаттан: Сендердің сыныптарыңда неше озат оқушы бар?—деп сұрағанда, ол былай деп жауап береді: -Егер ең үлкен үш таңбалы саннан ең үлкен екі таңбалы санды шегерсе және нәтижені ең кіші үш таңбалы санға бөлсе, сонда озат оқушылардың саны шығады. Сыныпта неше озат оқушы болған? Жауабы:999-99=900 900:100=9 Сыныпта 9 озат оқушы бар. №5. "Сиқырлы шаршы"
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин |
(Оқушылыр тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды) |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 3мин |
"Екі жұлдыз, бір тілек" |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау 2 мин |
Смайликпен бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















