Материалдар / Сказка "Волк и семеро козлят"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сказка "Волк и семеро козлят"

Материал туралы қысқаша түсінік
категорияга керек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2018
399
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады





Ашық сабақ

Білім беру саласы:Қатынас.

Бөлімі: Көркем әдебиет

Тақырыбы: «Жеті лақ» орыс халық ертегісі

Мақсаты: «Қасқыр мен жети лақ» ертегісінің естеріне түсіру,тіл байлықтарын молайту,ертегінің мазмұнын дауыс ырғағын келтіре айтуға жаттықтыру,қиын кезде достарына көмектесе білуге тәрбиелеу.

Қолданылатын көрнекі құралдар: ертегі кітабы ,персонаж суреттері.

Әдіс - тәсілдер: түсіндіру, әңгімелеу,сұрақ-жауап.

Сөздік жұмыс: тоғай,қасқыр,лақ.

Билингвальды компонент: ешкі-коза,қасқыр-волк,аю-медведь,лақ-козленок.

Ұйымдастыру кезеңі
Шаттық шеңбері

Ертегі еліне барамыз,

Досымызды табамыз.

Сәлемет пе! Міне, мен!

Доспын енді сенімен.



Қазір жылдың қай мезгілі?

-Қыс мезгілі неше айдан тұрады? /айларды орысша атайық/

Тәрбиеші: Балалар,мынау нелер?

Балалар: Ертегі кітаптар

Тәрбиеші:Балалар,ертегісіз қызық болмайды.Адамдар ертегілерді балалар үшін ойлап тапқан,өз елін,өз жерін сүйіп,батыл,шыншыл,мейірімді және ақылды болсын, бір-біріне қиын кездерде достарына көмектессе деп ойлап тапқан екен.

-Сендер ертегілерді жақсы көресіңдер ме?

Балалар: ия

/Сырттан мыстан кіріп келеді, қолында бір құшақ кітаптары бар/



Ғажайып сәт: Ертегілер әуенімен топқа мыстан кемпір келеді.

Мыстан:Мен қайда келдім?бермеймін,менікі.

Тәрбиеші:балалар,біріншіден әжей не істеуді ұмытып кетті?

Балалар:амандасуды.

Тәрбиеші:бәріміз бірге- Саламатсыз ба!-Мыстан апа тоқтаңыз,Сіз «Күншуақ» тобына келіп қалдыныз,қолыңыздағы не?

Мыстан:Саламатсыз ба! Мынау ма? Білмейм, бір балалардан алып кеттім ха-ха-ха!

Тәрбиеші: Мыстан апа олай істеуге болмайды,көруге болады ма?

Мыстан:жарайды,сүйкімді балалар екенсіңдер,бірге қарайықшы,мен сіздерді жемеймин.

Тәрбиеші:Канекей балалар, қандай ертегі кейіпкері екенін айтып берейік бәріміз.

(Фланелеграфпен жұмыс)

1)-Мен әжеден қаштым,мен атамнан да қаштым-бұл әнді ким айтады? (бауырсақ)

2)- Тартады –тартады - бұл қай ертегі?(шалқан) достық пен уйымшылыққа үйретеді

3) -Мен тықырлауық тышқан,

-мен бақылдауық бақа- бұл қай ертегі? (үйшік)

4) –сен құйрығыңды суға салып отырсаң балық өзі құйрығыңа түседі(«Түлкі мен қасқыр»

-Жарайсыңдар балалар,мыстан апа дабиздин көмегимизбен ертегімен танысты.

-Қазір біз «Қасқыр мен 7 лақ» ертегісін тыңдап тамашалайық.Бәріміз ыңғайланып отырайық,жарайсыңдар .

(Бейнетаспадан тамашалау)

Сергіту

Балдырғанбыз арай жүз,

Бұл-бұл жанып қараймыз.

Ертегілер біздерде

Көп болғанын қалаймыз



Қыздырынып күнге біз,

Ән саламыз күнде біз.



Мыстан:Мынау ертегіде ешкі қайда барады, лақтары балабақшаға бара ма? Ешкі және лақтар қайндай жануарлар? Ал қасқыр мен аю,қоян қайда мекендейді?

Балалар: -Ешкі мен лақтар үй жануарлары, қасқыр мен аю,қоян олар аңдар,орманда мекендейді

Тәрбиеші: Балалар,ертегіні үстел үсті қуыршақтары арқылы мазмұнын ашу.

Оған бізге неше лақ,тағы қандай кейіпкерлер керек? Ешкі – коза, қасқыр – волк,

Аю – медведь, лақ - козленок

-Ешкі мен лақтар қайда тұрады?

-Ешкі тоғайға не үшін барады?

-Ешкі тоғайға кеткенде не келді?

-Лақтар қасқырға есікті неге ашпады?

Ешкі қандай дауыспен ән айтады,ал қасқыр ше?

Аю ұста не істеді дауысын жеңішке болу үшін?

Неше лақ тығылып қалды?

Мыстан:Ал балалар сіздерге көп рахмет, маған ертегі ұнады көп рахмет,Сау болыңыздар!

«Көп және біреу»

Ойынның мақсаты: көп және біреу қатынастарын білуге үйрету; заттардың тең, тең емес топтарын салыстыру.

Ойынның құрал-жабдықтары: көп және бір зат бейнеленген суреттер.

Ойынның мазмұны: балалар берілген суреттерді қарастырады. Көп зат және бір зат бейнеленген суреттерді бөліп, екі жаққа қояды.

1)Лақтар көп пе? Қасқыр ма?

2) Ешкі көп пе әлде лақтар ма?







Тәрбиеші:Балалар,бүгін бізге қонаққа кім келді?

Балалар:(мыстан апа)

Тәрбиеші:-Біздер қандай ертегінің мазмұнымен таныстырдық?

Балалар:«Қасқыр мен 7 лақ»

Күтілетін нәтиже:


Біледі: ертегінің мазмұны мен жан-жануарлардың атауларын.


Игереді: мейірімділік,қайрымдылық қасиеттерін

Меңгереді: шығарманы зейі қойып тыңдауды.

 







































«Дулат Бабатайұлы атындағы жалпы білім беретін орта мектеп» КММ жанындағы «Еркетай шағын орталығы»













Ашық ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті





« Жеті лақ» орыс ертегісі























Тәрбиеші: Омарова А.Б.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!