Бекімін:
|
Бөлім: |
3-бөлім. Мен балаң жарық күнде сәуле қуған... |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Әбдіразақ С.Б |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.02.2025 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 “И” |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
С.Мұратбеков «Жусан иісі» повесінен үзінді. Кейіпкерлер мінезі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.1.1 шығарма
композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме
жасау; |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасай алады; кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға бере алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық -әртүрлі таным құралдарын қолдану дағдылары, әлем туралы білім жинақтау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 5 минут
Сабақтың басталуы 15 минут
Сабақтың ортасы 20 минут
Сабақтың соңы 5 м
|
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу. Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру Мен тапқырмын немесе мен ақылдымын Оқушылар тек тақ сандарды айтуы тиіс, жұп санға кезек келген кезде мен тапқырмын немесе мен ақылдымын деп екі сөздің бірін айтулары қажет. Оқушыларды топқа бөлу Кейіпкерлер мінезі арқылы топқа бөлу. Оқушыларды киіз үй бейнеленген қима сурет арқылы 3 топқа бөлемін. 1-топ: «Намысшыл» тобы 2-топ: «Шыншыл» тобы 3-топ: «Жанашыр» тобы Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты, бағалау критерийлері хабарланады. Үй тапсырмасын пысықтау. “Ой толғаныс” Интерактивті тақтадан хат, кітап, жусан, шанамен ойнап жүрген балалардың суреті көрсетіледі. Оқушылар сол сурет арқылы кейіпкерлерге талдау жасайды. Мысалы: кітапты көрген сәтте есіме Аянның ертегі айтқан сәті келді. Оқушыларды жаңа тақырыппен, оқу мақсатымен таныстырамын. Топтық жұмыс 1-тапсырма. 1-топ: “Намысшыл” тобы
2-топ. «Шыншыл» тобы
3-топ. «Жанашыр» тобы Кейіпкерлер тізімін жазып, бір кейіпкерге мінездеме беріңдер.
2-тапсырма. Кейіпкерлерге сұрақ Үш топтан бір оқушыдан шығады. Жасырын тұрған кейіпкерді таңдап, сұрақтарға жауап береді. Жасырылатын кейіпкерлер: Автор Аян Әңгімеші бала
3-тапсырма. Себеп және салдары
Оқушылар Соғыс кезіндегі және Қазіргі замандағы балалардың жетім қалу себебін жазады, оның салдары балаға қалай әсер ететінін өз ойымен жеткізеді.
4-тапсырма. Оқушылар шығармадан алған әсерлерін қоса отырып, басты кейіпкер Аянға хат жазады.
Үйге тапсырма: «Баяғыда бір жетім бала болыпты...» деп басталатын ертегі құрастырып келу. Рефлексия Оқушылар интерактивті тақтада берілген бағдаршамның түстерін жандыру арқылы кері байланыс жасайды. Платформа: Classroomscreen
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Тапсырмаларды бірге қайталап, оқушылар өз бойларына жағымды ахуал қалыптастырады.
Берілген кейіпкерлердің мінезі арқылы оқушылар 3 топқа бөлінеді.
Дескриптор: -Кейіпкерлерге талдау жасайды. -Оқиғаны баяндайды.
Дескриптор: -Кейіпкерге талдау жасады. -Шығармадан мысал келтіреді.
Дескриптор: -Кейіпкерлерді топтастырады. -Бір кейіпкерге мінездеме береді. Жалпы балл: 2
Дескриптор: -Кейіпкер рөліне енеді -Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: -Соғыс уақыты мен қазіргі уақыттағы жетім қалу себептерін жазады. -салдарына өз ойын жазады. Жалпы балл: 2
Дескриптор: Шығармадан алған әсерлерімен бөліседі Басты кейіпкерге хат жазады. Жалпы балл: 4
|
|
Оқулық 6-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
Оқулық 6-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
|
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С.Мұратбеков "Жусан иісі" повесінен үзінді. Кейіпкерлер мінезі
Бекімін:
|
Бөлім: |
3-бөлім. Мен балаң жарық күнде сәуле қуған... |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Әбдіразақ С.Б |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.02.2025 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 “И” |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
С.Мұратбеков «Жусан иісі» повесінен үзінді. Кейіпкерлер мінезі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.1.1 шығарма
композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме
жасау; |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасай алады; кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға бере алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық -әртүрлі таным құралдарын қолдану дағдылары, әлем туралы білім жинақтау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 5 минут
Сабақтың басталуы 15 минут
Сабақтың ортасы 20 минут
Сабақтың соңы 5 м
|
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу. Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру Мен тапқырмын немесе мен ақылдымын Оқушылар тек тақ сандарды айтуы тиіс, жұп санға кезек келген кезде мен тапқырмын немесе мен ақылдымын деп екі сөздің бірін айтулары қажет. Оқушыларды топқа бөлу Кейіпкерлер мінезі арқылы топқа бөлу. Оқушыларды киіз үй бейнеленген қима сурет арқылы 3 топқа бөлемін. 1-топ: «Намысшыл» тобы 2-топ: «Шыншыл» тобы 3-топ: «Жанашыр» тобы Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты, бағалау критерийлері хабарланады. Үй тапсырмасын пысықтау. “Ой толғаныс” Интерактивті тақтадан хат, кітап, жусан, шанамен ойнап жүрген балалардың суреті көрсетіледі. Оқушылар сол сурет арқылы кейіпкерлерге талдау жасайды. Мысалы: кітапты көрген сәтте есіме Аянның ертегі айтқан сәті келді. Оқушыларды жаңа тақырыппен, оқу мақсатымен таныстырамын. Топтық жұмыс 1-тапсырма. 1-топ: “Намысшыл” тобы
2-топ. «Шыншыл» тобы
3-топ. «Жанашыр» тобы Кейіпкерлер тізімін жазып, бір кейіпкерге мінездеме беріңдер.
2-тапсырма. Кейіпкерлерге сұрақ Үш топтан бір оқушыдан шығады. Жасырын тұрған кейіпкерді таңдап, сұрақтарға жауап береді. Жасырылатын кейіпкерлер: Автор Аян Әңгімеші бала
3-тапсырма. Себеп және салдары
Оқушылар Соғыс кезіндегі және Қазіргі замандағы балалардың жетім қалу себебін жазады, оның салдары балаға қалай әсер ететінін өз ойымен жеткізеді.
4-тапсырма. Оқушылар шығармадан алған әсерлерін қоса отырып, басты кейіпкер Аянға хат жазады.
Үйге тапсырма: «Баяғыда бір жетім бала болыпты...» деп басталатын ертегі құрастырып келу. Рефлексия Оқушылар интерактивті тақтада берілген бағдаршамның түстерін жандыру арқылы кері байланыс жасайды. Платформа: Classroomscreen
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Тапсырмаларды бірге қайталап, оқушылар өз бойларына жағымды ахуал қалыптастырады.
Берілген кейіпкерлердің мінезі арқылы оқушылар 3 топқа бөлінеді.
Дескриптор: -Кейіпкерлерге талдау жасайды. -Оқиғаны баяндайды.
Дескриптор: -Кейіпкерге талдау жасады. -Шығармадан мысал келтіреді.
Дескриптор: -Кейіпкерлерді топтастырады. -Бір кейіпкерге мінездеме береді. Жалпы балл: 2
Дескриптор: -Кейіпкер рөліне енеді -Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: -Соғыс уақыты мен қазіргі уақыттағы жетім қалу себептерін жазады. -салдарына өз ойын жазады. Жалпы балл: 2
Дескриптор: Шығармадан алған әсерлерімен бөліседі Басты кейіпкерге хат жазады. Жалпы балл: 4
|
|
Оқулық 6-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
Оқулық 6-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
|
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз










