Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
Сынып: 9 «В» Пән мұғалімі: Г.И.Мадиярова |
Мерзімі: 15.01.2018ж. |
|||
|
Тақырыбы: |
§32. Соғыстан кейінгі елдің әлеуметтік-экономикалық жағдайы. |
||||
|
Мақсаты: |
Соғыстан кейінгі елдің әлеуметтік жағдайы, ауыл шаруашылығы, мал шаруашылығы, ауыл шаруашылығының даму барысы мен ауыл шаруашылығын басқарудың әміршіл-әкімшіл жүйесі туралы түсіндіру. |
||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Оқушыларға соғыстан кейінгі елдің әлеуметтік-экономикалық, саяси жағдайы туралы біледі, ауыл шаруашылығының дамуына себеп болған жағдайларды анықтай алады. |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау |
||||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Диалогтық оқыту, кесте, кім?қашан?қайда? |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Кезеңі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе
|
2 минут |
Сәлемдесу. Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. |
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды.
|
Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін ауызша мадақтау |
АКТ стикерлер |
|
2 минут |
Оқушыларды топқа бөлу |
Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады. |
Ынталандыру үшін мадақтау |
Тақырыпқа байланысты суреттер |
|
|
Таныстырылым |
4 минут |
Үй тапсырмасын сұрау К Сәйкестендір:
|
Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді, тұлғаға сипаттама береді.
|
Бағалау парағы |
АКТ Орамал |
|
Негізгі бөлім |
20 минут |
Джигсо әдісі. 1947ж. Желтоқсанда карточкалық жүйе мен республика еңбекшілерін азықөтүлікпен ж\е өнеркәсіп тауарларымен мөлшерлі ұамтамасыз ету жойылды. Ақша реформасы жүргізілді.Нан,ұннан істелінген тағамдар.етке,баға төмендетілді.Ұлы Отан соғысы мүгедектер.майданда қаза тапқан.әлеуметтік кқмек көрсетілді.1953ж.1наурыз И.В.Сталин қайтыс болды. |
Оқушы орындау керек Мәтінмен жұмыс |
Бағалау парағы |
Қазақстанның саяси картасы А4 форматтағы қағаздар |
|
7 минут |
Термин сөздермен жұмыс Реформа-реформа жасау, өзгеру, басқару ісін реформалау. МТС-машина-трактор станциялары. Қаракөл-туғанына 1-3 күн болған қаракөл тұқымдас қозылардан алынған елтірі. |
Қазақстанның саяси картасымен жұмыс Дәптермен жұмыс, кестені толтырады Оқушылар тыңдайды, жауап береді. |
Бағалау парағы |
9 сыныптың Қазақстан тарихы оқулығы
|
|
|
Қорытынды |
5 минут |
Суммативті бағалау. Рефлексия жасау Үйге тапсырма: оқу. Тест дайындалу. |
Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия . |
Бағалау Критерилер арқылы |
|
Тексерілді___________________ К.О.Джанпаизова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Соғыстан кейінгі елдің әлеуметтік-экономикалық жағдайы
Соғыстан кейінгі елдің әлеуметтік-экономикалық жағдайы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
Сынып: 9 «В» Пән мұғалімі: Г.И.Мадиярова |
Мерзімі: 15.01.2018ж. |
|||
|
Тақырыбы: |
§32. Соғыстан кейінгі елдің әлеуметтік-экономикалық жағдайы. |
||||
|
Мақсаты: |
Соғыстан кейінгі елдің әлеуметтік жағдайы, ауыл шаруашылығы, мал шаруашылығы, ауыл шаруашылығының даму барысы мен ауыл шаруашылығын басқарудың әміршіл-әкімшіл жүйесі туралы түсіндіру. |
||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Оқушыларға соғыстан кейінгі елдің әлеуметтік-экономикалық, саяси жағдайы туралы біледі, ауыл шаруашылығының дамуына себеп болған жағдайларды анықтай алады. |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау |
||||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Диалогтық оқыту, кесте, кім?қашан?қайда? |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Кезеңі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе
|
2 минут |
Сәлемдесу. Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. |
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды.
|
Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін ауызша мадақтау |
АКТ стикерлер |
|
2 минут |
Оқушыларды топқа бөлу |
Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады. |
Ынталандыру үшін мадақтау |
Тақырыпқа байланысты суреттер |
|
|
Таныстырылым |
4 минут |
Үй тапсырмасын сұрау К Сәйкестендір:
|
Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді, тұлғаға сипаттама береді.
|
Бағалау парағы |
АКТ Орамал |
|
Негізгі бөлім |
20 минут |
Джигсо әдісі. 1947ж. Желтоқсанда карточкалық жүйе мен республика еңбекшілерін азықөтүлікпен ж\е өнеркәсіп тауарларымен мөлшерлі ұамтамасыз ету жойылды. Ақша реформасы жүргізілді.Нан,ұннан істелінген тағамдар.етке,баға төмендетілді.Ұлы Отан соғысы мүгедектер.майданда қаза тапқан.әлеуметтік кқмек көрсетілді.1953ж.1наурыз И.В.Сталин қайтыс болды. |
Оқушы орындау керек Мәтінмен жұмыс |
Бағалау парағы |
Қазақстанның саяси картасы А4 форматтағы қағаздар |
|
7 минут |
Термин сөздермен жұмыс Реформа-реформа жасау, өзгеру, басқару ісін реформалау. МТС-машина-трактор станциялары. Қаракөл-туғанына 1-3 күн болған қаракөл тұқымдас қозылардан алынған елтірі. |
Қазақстанның саяси картасымен жұмыс Дәптермен жұмыс, кестені толтырады Оқушылар тыңдайды, жауап береді. |
Бағалау парағы |
9 сыныптың Қазақстан тарихы оқулығы
|
|
|
Қорытынды |
5 минут |
Суммативті бағалау. Рефлексия жасау Үйге тапсырма: оқу. Тест дайындалу. |
Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия . |
Бағалау Критерилер арқылы |
|
Тексерілді___________________ К.О.Джанпаизова
шағым қалдыра аласыз
ім?Қашан?Қайда?












